Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 29.4.2004
Svátek má Robert
  Výběr z vydání
 >ZE STARÝCH NOVIN: 1. máj 1934 a perspektivy v medicíně
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: České ovečky jdou do unie
 >DOKUMENT: Tisková zpráva o zmražení majetku Vladimírovi Železnému
 >HISTORIE: Marx - mýtus a skutečnost
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Přelstěná hovada
 >PSÍ PŘÍHODY: Ztráty a nálezy
 >NÁZOR: Jak se štědrost nevyplácí
 >NÁZOR: Průzkumy veřejného mínění
 >NÁZOR: Podnikatelé
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >INFO: Růžový panter o NBÚ
 >POSTŘEH:O stydlivosti
 >NÁZOR: Padělané šatstvo
 >NÁZOR: O překupnících
 >TÉMA: Lidovci na drogách

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
29.4. DOKUMENT: Tisková zpráva o zmražení majetku Vladimírovi Železnému

Senátoru Vladimíru Železnému byl "zmrazen" majetek, aby měl prostředky na případné zaplacení stomilionové pokuty za to, že zpochybňuje vlastnictví televize Nova. O tom, zda je Vladimír Železný povinen pokutu zaplatit, rozhodne v dohledné době rozhodčí soud.

Praha, 28. dubna 2004: Vladimír Železný nesmí prodat, darovat nebo převést akcie za více než 18 milionů korun a vzácné obrazy od Oskara Kokoschky, Emila Filly a Alfréda Justitzce v nevyčíslené hodnotě. Rozhodl o tom letos 20. dubna Městský soud v Praze svým usnesením o vydání předběžného opatření. Podle něj společnost Česká produkční 2000 osvědčila svou pohledávku ve výši 100 milionů korun proti Železnému. Prokázala také, že existuje obava, aby výkon soudního rozhodnutí nebyl ohrožen.

Podle vydaného usnesení soud vycházel z následujících skutečností:

Železný uzavřel s právním předchůdcem České produkční 2000 (ČP 2000) Smlouvu o převodu obchodního podílu. Podle ní je povinen učinit vše proto, aby jeho podíl ve společnosti CET 21, která je držitelem licence k vysílání TV Nova, byl převeden na ČP 2000.

Železný mimo jiné tvrdil letos 10. března na návštěvním dnu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), že vlastní 60 procent CET 21. Místo toho, aby splnil svůj smluvní závazek vůči ČP 2000, naopak letos 5. února požádal RRTV o souhlas s převodem svého domnělého podílu na neznámou společnost Astrapia.

Pro případ porušení smluvních povinností, které obsahuje Smlouva o převodu obchodního podílu, se Železný a ČP 2000 dohodli na smluvní pokutě 50 milionu korun za každé jednotlivé porušení smlouvy ze strany pana Železného. V současné době je soudně vymáhána pokuta, která je zatím ve výši 100 milionu korun. Tuto částku si ČP 2000 nárokuje prostřednictvím žaloby, kterou proti Železnému uplatnila letos v březnu.

Petr Chajda

výkonný ředitel

Česká produkční 2000 a.s.
Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku