Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 3.5.2004
Svátek má Alexej
  Výběr z vydání
 >ŽIVOT: Osud jedné lípy
 >POLITIKA: Hlasování v nemoci
 >DOPRAVA: O policii v EU
 >ZAMYŠLENÍ:Kdo všechno chce být českou Dajdou?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Dvě malé záhady
 >PSÍ PŘÍHODY: Mít tak o deset cm delší ruku
 >SVĚT: Vytunelovaná slova a osobní odpovědnost
 >POLITIKA: 460 milionů za demokracii
 >PENÍZE: Když onemocní podnikatel
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >LIDŠTINY: Sváteční aneb vítám vás v EU
 >MEJLEM: Hymna EU
 >ZE STARÝCH NOVIN: O naší budoucnosti
 >INFO: 3. květen: SVĚTOVÝ DEN SVOBODY TISKU
 >ZE STARÝCH NOVIN: Směle ku předu!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
3.5. RODINA A PŘÁTELÉ: Dvě malé záhady
Ondřej Neff

Po internetu běhá legrační seznam záhad - například, jak to, že superlepidlo neslepí tubu zevnitř. Napadly mě ne zrovna superzáhady, ale dvě takové malé komorní záhadičky.
Záhadička první: všiml jsem si toho minulou neděli. Celý víkend stál za pendrek, pršelo, dokonce padaly kroupy. No a včerer - jasná noc, plno hvězdiček, i Měsíc se přišel podívat, kdyby svítilo slunce, bylo by to na opalování! Hýml, jak to? Čekal bych, že když se v noci ochladí, že dokonce se kondenzovaná pára ještě víc zkondenzuje a bude hnusně a bude pršet. Jak to, že neprší v noci? Přece nebudu věřit takovému nesmyslu, že se vypršelo a v noci že už není z čeho pršet. Nebo je to čisto čistá zlomyslnost Matky Přírody?

Záhadička druhá: o víkendu jsem byl na venkově. Tam je modelová řada Škody 105/120 naprosto běžná. Jsou to auta stará dvacet let, tedy vintage, de facto veteráni. Řeknete - to byla důkladná auta, že tak dlouho vydržela!
No a vidíte. Já vlastnil postupně tři auta tohoto typu. Byl to ten nejporuchovější, nejbídnější auto-shit jaký si lze představit. Startování v zimě bylo utrpení. V létě to vařilo. Stávaly se takové drobnosti, jako že vypochodoval pístní čep, protože hovado u pásu tam zapomnělo dát pojistku. Nebo že udělali benzínové čerpadlo z materiálu rozpustného v benzínu, takže po šesti měsících se najednou po celé délce hadice objevovali teninké gejzíry benzínu. Hadice nebyly k dostání, protože se to stalo všem vozům té série a všem se najednou rozpadly. Atd., atd.
Takže, u všech všudy, jak se psávalo, jak to, že tahle auta dodnes jezdí? Copak se se zkvalitnily? Nebo jim pohyb na venkovském vzduchu svědčí?


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku