Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 10.5.2004
Svátek má Blažena
  Výběr z vydání
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >PORTÁL VEŘEJNÉ SPRÁVY: Tunelování přes TESTCOM pokračuje
 >TÉMA: Jak umožňuje liberalizmus nástup islámu.
 >ŠKOLSTVÍ : V základních školách začíná tikat časovaná bomba
 >ZAMYŠLENÍ: Podivná válka
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Víkendové kutění
 >PSÍ PŘÍHODY: Patálie s ježkem
 >OPILOST: Klidné popíjení
 >LITERATURA: Knížka, která za hovno nestojí
 >O KNIZE: Naše cesta do prvohor
 >POLITIKA: Nejprve ústava, potom národ
 >HISTORIE: Smutný příběh o Janu Antonínu Baťovi a Edvardu Benešovi
 >FEJETON: Hvězdy a pruhy
 >TÉMA:O logice a nedobrovolné prostituci
 >GLOSA: Veselo kolem registračních pokladen

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
10.5. RODINA A PŘÁTELÉ: Víkendové kutění
Ondřej Neff

Riskuji, že ztratím, zbytek vážnosti intelektuála - ale musím s pravdou ven. Ač doktor filosofie, umím zatloukat hřebíky, umím řezat pilou, ano, dovedu i hoblovat!
O víkendu jsem si toho užil. Usmyslel jsem si, že vyrobím stůl do zahradního sezení na zahrádku domu, kde bydlím s oběma Vločkami. Je to stůl mnou vynalezený - druhý vynalezený stůl v mém životě. Ten první slouží už třicet let na dvorku našeho rodinného domu na Mrázovce. Tenhle je ve stádiu zrodu, takže jsem ještě trochu napjatý, jak to dopadne.
originální konstrukci - zatímco jiné stoly se dají rozšiřovat, tenhle se dá taky rozšiřovat, ale hlavě - zvyšovat a snižovat podle toho, jestli chceme něco jako konferenční stolek, anebo zdali u něho chceme jíst.

Celý den jsem strávil u ponku v garáži. Práce se dřevem je úžasně voňavá - až teď, kdy jsem se k ní po létech vrátil cítím, jak se mi po ní stýská.

Kupodivu jsem se ani neřízl, ani nepraštil paličkou - nic jsem nepokazil, neproměřil, všechno klaplo. Jen jedna tříska mi uletěla, ale našel jsem ji a přilepil dispersním lepidlem. Takže není vlastně o čem vyprávět. Přece vám nebudu líčit, jaký jsem šikula! Vždycky se lépe vypráví o průšvihu. Ten zatím nenastal.

Nastat ovšem ještě může. Za mnou je teprve první fáze budování stolu - pak nadejde chvíle, kdy ho bude nutno finalizovat, součásti - teď podobné čínskému hlavolamu - sestavit a nakonec Vločka přinese konev se zeleným čajem a šálky,. Pokud to stůl vydrží, bude to dobré.
Pokud to stůl nevydrží, pokud konvice spadne, šálky se rozbijí a já se opařím zeleným čajem, nu, pak bude o čem vyprávět.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku