Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 8.5.2004
Den osvobození od fašismu
  Výběr z vydání
 >TÉMA:O logice a nedobrovolné prostituci
 >GLOSA: Veselo kolem registračních pokladen
 >POSTŘEH: O smíšeném zboží
 >MOBY DICK: Souboj v nebesích
 >Pekelníčci nabízejí to nejlepší
 >JINAKOST: Diagóza maniodeprese
 >EU: Jak nás vítala země Rakouská v EU
 >EU: Schumanův Den Evropy
 >FEJETON: Miluji Martinu Balogovou!
 >DETEKTIVKA: Jednou tě zabiju
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Muzika, písničky
 >PSÍ PŘÍHODY: Odmítnutý nápadník
 >POSTŘEH: O Zeměkouli
 >PRÁVO: Učitelka vyhrála soud proti zaměstnavateli
 >EKONOMIE: Měřič státního dluhu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
8.5. TÉMA:O logice a nedobrovolné prostituci
J.Kubata

Nedávno vláda projednávala návrh nového zákona podle něhož by se u nás měla zlegalizovat prostituce. Hned na začátku je však třeba zdůraznit, že ve skutečnosti nejde o legalizaci prostituce- protože ona až dosud je legální- jde o její částečný zákaz.
Prostituce se dělí na individuální a organizovanou. Individuální prostituce se vyznačuje tím, že muž a žena si mezi sebou soukromě domluví sex za odměnu bez jakéhokoliv dalšího prostředníka. Lze tvrdit, že individuální prostituce je jev normální a přirozený, neboť obě strany se tak dobrovolně rozhodly a takový vztah jim vyhovuje.
Organizovaná prostituce je naproti tomu jev nenormální, nepřirozený, pro společnost škodlivý. Proč? Protože je vždy více či méně propojená s organizovaným zločinem. Vyznačuje se tím, že ji organizuje vždy víc lidí, kteří z jejího organizování mají značný finanční prospěch. Kuplíři, pasáci, obchodníci se ženami i majitelé bordelů získávají z této nelegální činnosti snadné a bezpracné zisky- a taky je organizovaná prostituce typická tím, že se provozuje veřejně a okázale ve veřejných domech. Aby prosperovala, potřebuje nutně používat nápaditou a pokud možno nestydatou reklamu.
Podle mezinárodních dohod existují pouze dva přípustné způsoby regulování prostituce:
1.Stát toleruje organizovanou i individuální prostituci ( to je evropské řešení)
2.Stát kriminalizuje organizovanou prostituci a toleruje individuální ( švédské a americké řešení)
Naši politici však vynalezli originální třetí cestu: chystají se zlegalizovat organizovanou prostituci a zkriminalizovat individuální.
První, evropský způsob řešení prostituce není dobrý. Jeho nevýhodou je přílišná tolerance k organizované prostituci a tudíž i k organizovanému zločinu ?díky tomu nadále nerušeně bují i v těch nejcivilizovanějších zemích. Kuplíři, pasáci, obchodníci se ženami i prostitutky se příliš roztahují, dělají co chtějí a taky demoralizují celou společnost. Svým způsobem je tragické, že 1 procento prostitučního póvlu, který se živí sexem negativně ovlivňuje sexualitu 99 procent normálních lidí. Jedinou výhodou tohoto způsobu je, že je prostituce dobrovolná. Čili do evropského řešení lze zahrnout holandské i německé zlegalizování prostituce, neboť politici v těchto studených obchodnických zemích jen vyšli vstříc zavedeným prostitutkám- umožnili jim, aby si ?odpracované? roky mohli započítávat do důchodu. Všechny ostatní ženy, které si však licenci na prostituci nepřejí si ji pořizovat nemusí.
Specifický český způsob řešení prostituce by však ve skutečnosti zlegalizoval organizovaný zločin. Sexuologové Zvěřina i Uzel shodně tvrdí, že licenci by mělo v souladu s historickou zkušeností nanejvýš 20 procent žen- zbytek by byl ilegální, čímž by se vytvořil obrovský prostor pro korupci. Co všechno by tedy z takového právního paskvilu logicky vyplynulo?
-že kdyby byla prostituce částečně zakázaná, přestala by být dobrovolná. Tisíce žen by bylo nejen mafiány, ale i státními úředníky a policisty do organizované prostituce násilím nuceny.
-že z pasáků, kuplířů a obchodníků se ženami by se stali řádní, zlegalizovaní podnikaztelé-takže by byli ve svých zločinech prakticky beztrestní.
-že ty miliardy vydělané ilegálními prostitutkami, co by ležely volně na ulici by stejně nedostal do kasy stát- ale nacpou si je do kapes mafiáni, policisté a státní úředníci.
-že policisté, místo aby honili lupiče a vrahy budou honit radši mladé ilegální holky, spát s nimi a brát tučné výpalné.
-že jiní policisté budou zkorumpováni mafiány, rovněž od nich budou brát tučné výpalné za ilegální prostitutky a každý jejich zločin zametou pod koberec.
- že se staneme policejním státem, kde tisíce promiskuitních žen bude tajně sledováno a vedena o nich tajná evidence( další body na: http://www.kubata.nazory.cz/clanky/kap22.html)
Jaké je tedy logicky nejsprávnější řešení? No přece švédský a americký způsob! Pokud Gross a spol. opravdu touží po zavedení pořádku a skutečně chce zregulovat prostituci zde je přesný návod jak na to:
-Organizovanou prostituci zkriminalizovat, individuální tolerovat. Ale jen tehdy, pokud veřejně neobtěžuje a nepohoršuje občany na ulici- na veřejných prostranstvích by měla být taky trestná. A to jak pro veřejné prodavače sexu, tak pro ty, co si ho veřejně na ulici chtějí kupovat.
-Umožnit současným bordelům, aby se přeorientovaly na hodinové hotely. Kdo chce být nezodpovědně promiskuitní, nebo chce mermocí platit za sex tak může- ale nechť si tyhle obchody shání sám a individuálně. Stát není oprávněn podporovat u občanů promiskuitní chování. A už vůbec ne organizovat a zprostředkovávat jim placený sex. Úkolem státu by spíš mělo být všemi způsoby podporovat pevné partnerské vztahy a rodinu.
-V těchto hodinových hotelích zavést povinné registrační pokladny a pravidelně kontrolovat, zda jsou vydávány doklady o placení- právě na tomto způsobu stát nejvíc vydělá.
Zveřejňování reklamy a inzerce na veřejně placený sex by mělo být trestné nejen v tištěných médiích, ale i na internetu.
Závěr: Jedině tímto způsobem se organizovaná prostituce a organizovaný zločin radikálně zredukuje. A společnost zbavena prostitučního jedu, jež otravuje a rozkládá vztahy všech lidí se konečně výrazně ozdraví.
Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku