Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 12.5.2004
Svátek má Pankrác
  Výběr z vydání
 >PENÍZE: Zaplaťte si vedení účtu 'zdarma'
 >ZE ŽIVOTA: Kunštok
 >MROŽOVINY: Jachtařský román z časů výjezdních doložek
 >FUTUROLOGIE: Vzdejte se zeleného čaje ve prospěch svého počítače!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ukrutná jízda na Sůze
 >PSÍ PŘÍHODY: Pes rváč, pes hrdina
 >GLOSA: Umíte správně odkládat dálkový ovladač?
 >ZKUŠENOST: eBanka – dozvím se to do 2 minut? Nedozvím, nedozvím, ... a jeste se pekne prohnu!
 >FEJETON: O účinku tiskové reklamy (trochu jinak)
 >EKONOMIKA: Čekání na Greenspana
 >TÉMA: Za globální oteplení můžou mimozemšťané (část 5.)
 >POLITIKA: Týrání hodných zajatců
 >ARCHITEKTURA: Psí procházka Bubenčem
 >EKOLOGIE: Černobylští mičurinci v Reflexu
 >REAKCE: Milan Novák - svou pravdu si vzít nedáme

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
12.5. Uvažování na kraji týdne
(eff)

Do parlamentních voleb je daleko, předaleko, nicméně nejsou nekonečně daleko a proto je zajímavé sledovat, jak by lidi volili, kdyby volili. Třeba už zítra. Volby by vyhrála ODS, komunisté jsou na druhém místě, sociální demokracie třetí, zjistila agentura TNS Factum. Nic nového. A teď ty novinky: lidovci se v průzkumu propadli pod pět procent, a nad hranici pěti procent se naopak vyhouplo Sdružení nezávislých se sedmi procenty. Není to tak překvapující. Podívejte se na jejich web. Pokud z něho budete moudří, jste moudřejší než já - Ta magie nezávislosti! Oplývá sentencemi typu:
Nechceme se profilovat slovním označením, ale výhradně programem. Podle programu nás každý občan může zařadit do politického spektra sám. Potřebuje-li k tomu nálepku „LEVICE“, „PRAVICE“ nebo „STŘED“, může ji použít pro sebe podle své chuti. SNK takové nálepky nepotřebuje a proto je užívat nebude.
V čem tedy to kouzlo? Lidé mají politických stran plné zuby a jakmile si někdo napíše na čelo, že je nezávislý, je miláčkem davu. A nikoho nenapadne, že takové sdružení je vlastně taky něco jako politická strana a že nezávislost se ztrácí, jakmile se někdo dostane do politického kolotoče. Nicméně, Nezávislí úspěšní jsou, zejména v komunální politice a v senátu mají pět lidí: Josefa Zosera, Václavu Domšovou, Helenu Rögnerovou, Josefa Novotného a Jitku Seitlovou. Kdyby tak měli ve svém čele silnou viditelnou osobnost! Jenže oni jsou proti "kariéristům"....

Jak se má naše země jmenovat? Slovo Česko známe už dlouho. Už před lety se používalo z recese, jako vtip, jako obměna názvu Československo. A z recese se stala realita. Jenže realita nežádoucí pro mnoho lidí. Přiznám, že jsem se taky s Českem nesmířil. V cizině odpovídám na otázku, odkud jsem, prostě z Československa. Když objednávám po internetu software, volím Czech republic. Někde píší Czechia. Není to nakonec nejlepší řešení, Čechie, jako je Belgie, Francie, Itálie? Asi ano. Právě proto, že Čechie je nejlepší a Česko nejhorší varianta ouřady prosadily právě Česko. Tak, senáte, a teď ukaž, co umíš. Třeba senát prosadí Čechensko.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku