Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 14.5.2004
Svátek má Bonifác
  Výběr z vydání
 >SPOLEČNOST: Good bye, národe?
 >TÉMA: Vyčerpá ČR prostředky z EU?
 >IRÁK: Proč by měl Rumsfeld odstoupit
 >PERLIČKY: Pitoreskní přídavná zařízení k vašemu počítači
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá
 >PSÍ PŘÍHODY: Jako na vodních lyžích
 >SPOLEČNOST: Hlavně se neposrat
 >FEJETON: Jak na zvědavé nezdvořáky, kteří vám čtou noviny přes rameno?
 >MÉDIA: Poprava, nebo vražda?
 >NÁZOR: Potíže s mučením
 >MEZI PAPUÁNCI: Náhled do okolí 4.
 >PENÍZE.CZ: Vyženíte s věnem také dluhy?
 >ZE ŽIVOTA: Vodní plémě - zvláštní rod
 >PRAHA: Zepelín nad střechami
 >PENÍZE.CZ: Zákon o DPH: jak odpovídá ministerstvo

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
14.5. FEJETON: Jak na zvědavé nezdvořáky, kteří vám čtou noviny přes rameno?
Jan Handl

Každé ráno cestou do práce se vždycky naštvu. Jakmile se v metru usadím a začnu číst ranní noviny, hned mi někdo kouká přes rameno. Je to jedna z věcí, která mi příšerně vadí. Vadí mi tak moc, že jsem začal uvažovat o tom, jak nezdvořáky napálit.

Zatím jsem přišel na čtyři základní způsoby, jak vytrestat spolucestujícího, který čte nezdvořile spolucestujícím přes rameno knížky nebo noviny. Jsou to způsoby časově a možná i finančně náročné, ovšem jejich použití by stálo za to.

1. Nesrozumitelný cizí jazyk

Tento způsob je asi nejmírnějším. Stačí si sehnat noviny třeba v estonštině, posadit se v metru a začít "číst". Bylo by dobré simulovat, jak zajímavé to čtení je a jak důležité věci se dozvídáte. Cestující, který bude sedět vedle se zvědavostí zblázní a začne litovat, že neumí estonsky.

2. Staré noviny

Dobrým nápadem se také zdá číst si noviny například z roku 1952. Listovat se zájmem starými zprávami a polohlasně se podivovat nad tím, co nového se to děje. Pokud možno je třeba s údivem prohlížet obrázky "nových" traktorů a lokomotiv. I nad politickou stránkou si můžete rozčileně zavrtět hlavou.

3. Nesmyslné zprávy

Poměrně náročným úkolem je opatřit si "falešné" noviny, obsahující nesmyslné zprávy a informace. Trochu té námahy a potištěného papíru za to stojí, ne? Co třeba přistání vesmírného modulu na Slunci nebo nebo informace o měnové reformě? Titulek " Místo desetitisíců máme desetikotuny"…

4. Poplašné zprávy

Dalším krokem by mohlo být vytvoření novin, které jsou plné poplašných, opravdu děsivých zpráv. Blíží se srážka s meteoritem. A nebo ještě lépe: po Praze se šíří prudce nakažlivá smrtelná plicní nemoc. Projevuji se slintáním a namodralými rty. Ano, uhádli jste! Při četbě těchto novin musíte vypouštět potok slin a mít ústa namalovaná modrou fixou. A věřte tomu, že když začnete náležitě chrchlat, dotyčný, který si předtím přečetl vaše "noviny" a vidí vás, vezme nohy na ramena a pěkně dlouho nebude mít chuť číst někomu přes rameno cizí noviny…

Když už vás někdo štve, proč si z něho neudělat legraci. Třeba si časem šetřílkové (je jim líto obětovat deset korun za noviny) zvyknou, že koukat někomu přes rameno není jen tak.
Další články tohoto autora:
Jan Handl

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku