Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 15.5.2004
Svátek má Žofie
  Výběr z vydání
 >REAKCE: Omyl Rudého Barona
 >PLATY: Vláda trestá své zaměstnance za vlastní neschopnost
 >POSTŘEH: O mobilování
 >MOBY DICK: Možná padne i vláda
 >SPOLEČNOST: Good bye, národe?
 >TÉMA: Vyčerpá ČR prostředky z EU?
 >IRÁK: Proč by měl Rumsfeld odstoupit
 >PERLIČKY: Pitoreskní přídavná zařízení k vašemu počítači
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá
 >PSÍ PŘÍHODY: Jako na vodních lyžích
 >SPOLEČNOST: Hlavně se neposrat
 >FEJETON: Jak na zvědavé nezdvořáky, kteří vám čtou noviny přes rameno?
 >MÉDIA: Poprava, nebo vražda?
 >NÁZOR: Potíže s mučením
 >MEZI PAPUÁNCI: Náhled do okolí 4.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
15.5. MOBY DICK: Možná padne i vláda

Moby

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná. Všechno je to úplně vymyšlené. Odmítám jakoukoli odpovědnost za jednání reálných postav.)

********************************************************

Pondělí 10. května 2004

Tak tomu nerozumím: Pořád se nám tvrdí, že odvolali Krakoše, ředitele textárenské dceřinky TLAMY, ale s platností až od 1. ledna 2005. Čemu nerozumím? Že mu v té době stejně končí managorská smlouva.

Úterý 11. května 2004

Týdeník JŮRO položil řediteli Českých Textáren panu Běsnému Kokotovi štěpnou otázku: "Uvažujete o dalších personálních změnách v manadementu TLAMY?"
Kokot odpověděl velice jasně: "Předpokládám, že klíčoví lidé už pochopili, že úspěch znamená umět domluvit se se mnou. Pokud to kdokoliv na manažerských pozicích v TLAMĚ chápe a bude tímto směrem spolupracovat, není jakýkoliv důvod k personálním změnám."
Myslím, že to pochopí velice rychle - odbojný Dur Durak, který před týdnem údajně na protest proti odvolání Krakoše odstoupil z vedení Českých Textáren, dostal dobrý flek s vyhlídkou na ředitelování - právě v TLAMĚ!

Středa 12. května 2004

Měsíčník WC napsal: "Vedení Českých Textáren dosáhlo odvolání ředitele TLAMY Antoše K7rakoše. Textárny opět ukázaly, že se dokáží prezentovat v tom nejhorším světle. Oficiálním důvodem odvolání měly být problémy TLAM s nedostatečným prodejem mektů. O tom, že jde o pravý důvod, lze jistě s úspěchem pochybovat. Vedení Textáren vybralo jako záminku zrovna službu toužebně očekávanou značnou částí veřejnosti. TLAMY si v minulosti vydobyly image průkopníka zajímavých služeb a ten Textárny nyní využily - ve svůj neprospěch. Skutečně umějí naštvat veřejnost!"

Čtvrtek 13. května 2004

Čtrnáctideník Nekronom napsal o novém podnikatelském záměru Českých Textáren. Naše vedení, vedeno dobrým příkladem jiných ekonomických zločinců, se rozhodlo, že bude žalovat stát o náhradu škody, jež mu byla způsobena tím, že vláda odmítá brát naše texty. Podle ředitelky divize pro komunikaci L. Živé, se společnost obrátí rovnou na mezinárodní arbitráž. "Vláda si nesmí myslet, že když má přes polovinu akcií v Českých Textárnách, že nás může oškubat! Podle našich propočtů, na které jsme si najali renomované - a věřte mi, že drahé - agentury, nám stát dluží skoro pět miliard korun. Ty je nám povinen vyplatit!"

Zděšený redaktor namítal: "Ale zákon nic takového neumožňuje."
Linda ho odbyla: "To ale mezinárodní arbitráž nebude zajímat..."

Pátek 14. května 2004

Je to zlé. Managoři spolu bojují přes ministry, kteří patří do různých složek koalice. Na stanici CBBC hovořil redaktor Hospodských novin o dalším kole naší doprivatizace:
"Manévrovací prostor je úzký. Privatizace vstupuje do poněkud rozbouřených vod. Do téhle kauzy se politici cítí oprávněni mluvit, takže vlastně to bude hodně dramatické období a není to úplně normální situace. Uvědomme si také, že kdyby kvůli Českým Textárnám došlo k nějakému otřesu v koalici, může padnout i vláda."

********************************************************

Minulý týden: Souboj v nebesích

Předminulý týden:Souboj ministrů

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. V Praze ji trvale mají v knihokavárně Rybka v Opatovické 7 za 199,- Kč a občas je k mání i ve sci-fi speciálce Krakatit v Jungmannově ulici.
Též si můžete knížku objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz , pak ještě doplatíte za poštovné.

Dva předcházející týdny viz v horních odkazech. Odkazy na články od března 2003 do současnosti naleznete v rubrikách Šamanovo doupě a Zábava.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Případně si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku