Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 20.5.2004
Svátek má Zbyšek
  Výběr z vydání
 >IRÁK: Týrání je všem vrozené?
 >POLITIKA: Nevolte zelené spamery!
 >FEJETON: Zelená je tráva, fotbal to je… co?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Klausův další zločin
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Pytlík na stromě
 >PSÍ PŘÍHODY: Kdy je Bart chráněný
 >SPOLEČNOST: Jak jsem se stal jednatelem
 >ODS, Dolly Buster a Eurovolby
 >SVĚT: Usekněte zmiji hlavu!
 >NÁZOR: Topolánek versus Benešová
 >TÉMA: Svoboda bezmocná
 >MEZI PAPUÁNCI: Mnohopartajnictví a cargo cult 7.
 >PENÍZE.CZ: Cesta k bytu za milion
 >SVĚT: Jak nebezpečné je cestování na ostrově Bali?
 >VYLODĚNÍ V NORMANDII: Symbol transatlantického partnerství

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
20.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Klausův další zločin
Jan Kovanic

Prezident Václav Klaus je zločincem a půjde před soud. Protože je ústavním zločincem, půjde před Ústavní soud. Až ho najmenuje a až mu jeho kandidáty Senát schválí. Jaký zločin Klaus spáchal? Velezradu. Nenajmenoval včas nové ústavní soudce. Ústavní soud má mít patnáct členů, teď jich je 10. Někteří umřeli, někteří odešli jinam, většině vypršel mandát. Prezident včas nenavrhl kandidáty.

No, mezi námi, on jich navrhl právě patnáct. Sedm mu jich Senát schválil, dva projednává. A prezidentových šest návrhů odmítl. Tak dobře, Klaus navrhl dost kandidátů, ale někteří prý byli pro funkci ústavních soudců skutečně nevhodní. Třeba expert na pracovní právo Milan Galvas, jenž byl dlouholetým členem KSČ do které vstoupil už v roce 1967. No teda!

Jak si mohl dovolit Klaus někoho takového navrhnout, to byla jasná provokace vůči Senátu, který vede vážený a oblíbený disident Petr Pithart, který nikdy... No, nikdy, někdy jo (od roku 1960), ale pak se polepšil (když ho v sedmdesátém z partaje vyhodili).

Mezi námi, on současný předseda Ústavního soudu, pan JUDr. Pavel Rychetský býval taky komunista. Ale to nevadí, protože byl navrhnut jako místopředseda vlády a ministr spravedlnosti a člen ČSSD. A už se zúčastnil práce na dvou ústavách. Ta z roku 1969 byla schopná fungovat jen v podmínkách totality. V demokracii se ukázalo, že pětikomorový parlament není schopný se na ničem dohodnout, což nakonce vedlo k rozpadu České a Slovenské republiky. To ústava z roku 1991 udělala během pár dní z rodilých Čechů cizince, což musel napravovat až (bývalý) Ústavní soud.

Návrhy Václava Klause se nelíbily ani Richardovi Falbrovi. Ale to se vědělo už dříve, že se nebudou líbit. V rozhovoru pro BBC navrhoval tento táta pracujícího lidu už v květnu 2002: "Já bych byl pro, aby Václav Havel před odchodem z funkce jmenoval celý nový Ústavní soud, protože podle mého soudu jedině tak bude udržena určitá nezávislost..." A protože Havel soudce "nejmenoval", a Klaus nerespektoval údajný Havlův seznam, nemohl přece Falbr souhlasit s Klausovými kandidáty. A tak je za nejmenování Ústavního soudu vinen - podle pana Falbra - jedině Klaus. Možná, že by pomohlo, kdyby prezident kandidoval nějakého estébáka. Ten by se možná Richardu Falbrovi, držiteli pozitivního lustračního osvědčení, kádrovému příslušníkovi StB, kategorie A, líbil.

Nejvíc byl ale prezidentovými návrhy rozhořčen Jan Ruml. Klaus prý Senátem přímo pohrdá! Panu Rumlovi se jistě nelíbil například vedoucí katedry ústavního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy Václav Pavlíček. Pochopitelně. Pavlíček je nevhodný za ústavního soudce, protože tento náš přední odborník na ústavní právo býval taky komunistou. To Rumla moc zlobí, s někým takovým by se ani nikdy nebavil. Krom toho, Pavlíček je dobře znám svojí podporou nezákonným Benešovým degretům. A ty kazí důstojné snahy pana Rumla aby byl vrácen majetek nelegálně zabavený jeho přátelům. Jan Ruml ještě jako ministr vnitra podepisoval mimořádná rozhodnutí, jimiž získali české občanství příslušníci bohatých nacistických rodin, kteří se tak mohli začít soudit s naším státem o majetky, které jim byly zabaveny podle "Benešových degretů", které zlosyn Pavlíček vykládá jako snad zákonné a dokonce ústavní!

To kdyby Klaus navrhl za ústavního soudce třeba pana Bernda Posselta, ten by asi tímhle Senátem prošel. Ale protože nenavrhl ani estébáka, ani sudeťáka, dopustil se velezrady.

Psáno v Praze dne 19. května 2004

ŠAMANOVA ŽENA PODOTÝKÁ: Prezidenta může odvolat pouze Ústavní soud pro velezradu. Žalobu musí podpořit aspoň 27 Senátorů. Jan Ruml svůj podpis zvažuje, Martin Mejstřík podepíše definitivně. Senátor Zdeněk Bárta pro svůj návrh může dostatečný počet hlasů sehnat. Václav Klaus bude moci být obžalován. Až dojmenuje ústavní soudce. Takové, jaké mu Senát povolí. Pouze takové, kteří ho budou chtít odsoudit. A když takové jmenovat nebude, tak se z Klause za pomoci médií stane velezrádce. Nic nového. Zdá se mi, že ti milí hoši, výkvět demokratů, zase připravují nějaký "Sarajevský atentát".

PODOTEK ŠAMANA: I nezdá, Ivano!

Nuže, milí komentátoři, co si o tom myslíte vy?


Další články tohoto autora:
Jan Kovanic

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku