Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 20.5.2004
Svátek má Zbyšek
  Výběr z vydání
 >IRÁK: Týrání je všem vrozené?
 >POLITIKA: Nevolte zelené spamery!
 >FEJETON: Zelená je tráva, fotbal to je… co?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Klausův další zločin
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Pytlík na stromě
 >PSÍ PŘÍHODY: Kdy je Bart chráněný
 >SPOLEČNOST: Jak jsem se stal jednatelem
 >ODS, Dolly Buster a Eurovolby
 >SVĚT: Usekněte zmiji hlavu!
 >NÁZOR: Topolánek versus Benešová
 >TÉMA: Svoboda bezmocná
 >MEZI PAPUÁNCI: Mnohopartajnictví a cargo cult 7.
 >PENÍZE.CZ: Cesta k bytu za milion
 >SVĚT: Jak nebezpečné je cestování na ostrově Bali?
 >VYLODĚNÍ V NORMANDII: Symbol transatlantického partnerství

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
20.5. NÁZOR: Topolánek versus Benešová
Jan Suchánek

Konečně má ODS v osobě předsedy Topolánka osobu, která umí veřejně pojmenovat konfliktní problém správně. Zastal se té masy většinou nezávislých starostů, kvůli kterým nejvyšší státní zástupkyně zhřešila a vydala nepravdivé svědectví o jejich zkorumpování. Za mého mládí se ještě říkalo, že kdo lže, ten taky krade. Možná jen státní zástupci vypuštěnou mlhou nekryjí na zakázku vládní korupci, jak se mnozí domnívají, ale státních zástupců zkorumpovanost vlastní.
Možná mají na Nejvyšším státním zastupitelství nějakého analytika, který slyšel něco o statistice, a z úspěchů státních zástupců v boji proti korupci dovodil Benešové tvrzení. Pak by Paní nejvyšší měla prokázat jakými mechanismy zajistila, aby se korupce vyhnula jejím úřadům, když dle statistických zákonitostí musejí být státní zástupci zkorumpovaní taky. Starostové jsou asi pod nejvyšší možnou mírou občanského dohledu. Jak nepodlehnout lákadlům korupce, když je někdo naprosto nekontrolovatelný státní zástupce. S odkazem na ministerskou vyhlášku posílá úřad paní nejvyšší stížnosti, podněty či dokonce udání na korupci těm státním zástupcům, kterých se to týká, aby to v klidu založili. Imunita státních zástupců či Hlava XXII, s kterou paní Benešová nikdy nenaznačila, že by chtěla něco pozitivního udělat, i když podzákonnou normou je tak znemožněno občanům dovolat se k nezávislému orgánu, což by jim Listina základních práv a svobod měla zaručit.
Je pravda, že někomu, kdo čelil socialistickému vymývání mozků třeba jen četbou rodokapsů, se může zdát podivné, že by mohl přijít zákon, když mezi šerifem a soudcem stojí mámy od rodin, tety státní zástupkyně. To by byla socialistická varianta klasického westernu, kdyby někdo z našich levicových umělců, kteří za nápadně výhodných podmínek získávají peníze od České televize na filmy, na které nikdo do kina nechodí, byl ochoten tuto realitu umělecky ztvárnit. Socialisti si za mlada hráli jen na Čuka a Geka, tak jim to divný nepřijde a tak to okamžitě Topolánkovi a ODS levicová fronta vrací. Jejich sympatiemi zahrnutá, dobře živená dáma musí být v tomto státě pověřena bojem se zločinností a dohledem nad Grosovými policajty, když ti si s tím nedovedou poradit. Naše státní zástupkyně světu dokáží, že boj s mafiemi se dá zvládnou bez testosteronu, a naši policajti si budou v takovém matriarchátu ještě libovat.
Socialisté s podporou žurnalistů teď udělají z Topolánka zastánce korupčníků. Je otázka, zda ODS a zodpovědní občané se dokáží postavit za Topolánka. Na radnici v Uherským Hradišti by měli přinutit městkou radu, aby paní Benešovou žalovali za škodu, kterou jim nadělila tím, že jim zbude stadion k ničemu, když je zbavila jejich svobody pronajímat ze své vůle nevýhodně cokoliv komukoliv. Měli by to udělat i pro ostatní občany, aby nám státní zástupci nelezli do bytů, aby prověřili, zda jsme taky něco nápadně nevýhodně neprovedli. Už máme za sebou to, že nesmíme nápadně výhodně prodat lístek na hokej nebo si ho nápadně nevýhodně koupit. Nakonec to odnesou i ti, kteří z toho socialismu tyjí. Státní zástupkyně budou veřejnoprávním ředitelům špiclovat ložnice, aby zjistili zda subrety nezahřívají postýlky, aby na to umění dostali grant na úkor jiných subret. To je silné zlehčení, ale zkuste se zamyslet zda tady státní zástupci nepěstují to nejlepší z tradic rudých čekistů a soudruha Dzžeržinského či jak se jmenoval.
V případě útoku na radnici v Uherským Hradišti nejde jen o absolutní ekonomickou negramotnost, jde dokonce i právní ignoranci, protože nápadně nevýhodné obchody dokonce předpokládá jak obchodní zákoník tak zákon o daních z příjmu. Jestli se nemýlím, tak naše vláda a její ministerstva snad ani jiný než nápadně nevýhodný obchod udělat neumějí. Je nutno na absolutní ekonomickou negramotnost v kombinaci s právní ignoranci upozornit v souvislosti s kauzou jihlavské firmy "ICOM", v které se nebál veřejně vystoupit stínový ministr vnitra Langr. Tam bylo proti "zločinnému podnikateli" operováno nějakými daty na disketě, které státní zástupkyně vážně považovala za účetnictví. Je neuvěřitelné, že státní zastupitelství nemá ponětí o tom, že základním atributem účetnictví (dle "daňového zákona") je průkaznost, která nemůže být prokázána jinak, než autorizací ze zákona určenými osobami, to je samotným "zločinným podnikatelem".
Ta ekonomická negramotnost má ještě ten rozměr, že ani pravicoví politici nevědí, že jejich zásadním příspěvkem pro boj s korupcí je prosazení tržní svobody, tedy konkurence. Jen v konkurenčním prostředí, kde stát umožní korupcí poškozeným soutěžitelům dovolat se funkčních soudů, je možno se rakoviny korupce zbavit. Politici by měli začít sami i konkurencí v jednomandátových volebních okrscích, protože poměrný volební systém korupci do společnosti systémově vnáší nebo v našem případě konzervuje jako dědictví internacionálního socialismu. Jsem zvědav zda se v nějakém "kotli" někdy pravicový politik objeví, aby Topolánkovo prohlášení nezpochybnitelně podpořil.
Další články tohoto autora:
Jan Suchánek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku