Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 21.5.2004
Svátek má Monika
  Výběr z vydání
 >DOPRAVA: Nepsaná pravidla silničního provozu
 >TELEVIZNÍ POPLATKY: Automat na peníze
 >RADY: Jak na to! (Lišta).
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kulaci a šmelináři
 >PSÍ PŘÍHODY: Opět se svatozáří
 >GLOSIČKA: Obyčejné jízdní kolo.
 >GLOSA: Ještě ke sjezdu KSČM
 >PENÍZE.CZ: Nenaleťte na letadlo
 >INFO: Ručníkový den 2004 - Vzpomínka na Douglase Adamse
 >IRÁK: Týrání je všem vrozené?
 >POLITIKA: Nevolte zelené spamery!
 >FEJETON: Zelená je tráva, fotbal to je… co?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Klausův další zločin
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Pytlík na stromě
 >PSÍ PŘÍHODY: Kdy je Bart chráněný

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
21.5. INFO: Ručníkový den 2004 - Vzpomínka na Douglase Adamse
Vojta

V úterý 25.5. se bude již po čtvrté konat celosvětová akce k uctění památky spisovatele Douglase Adamse. Potkáte-li tedy toho dne větší počet osob s viditelně (až okázale) nošeným ručníkem, NEPROPADEJTE PANICE.

Douglas Noel Adams byl člověkem, o kterém by se dalo říci, že viděl věci ve správné perspektivě, nebýt toho, že právě on nás naučil, že vidět věci ve správné perspektivě je to poslední, co by si člověk mohl dovolit. Protože ve vesmíru, kde správná odpověď na základní otázku a otázka sama znějí tak jak znějí, na planetě, kde ke krabičce párátek potřebujete návod, a výrobcům se doporučuje přidat k nim dlouhý seznam toho, k čemu rozhodně nejsou určena, aby nemuseli platit odškodné zákazníkům postiženým ztrátou sluchu, zraku či příbuzných, je tato perspektiva děsivá. O to děsivější však je, že již čtyři roky se s ní potýkáme bez tohoto povzbudivého průvodce. Nicméně NEPROPADEJTE PANICE !

Delfíni jsou tu stále s námi a žluté kosmické lodě v nedohledu, i když sekta ve žlutých flískách vedená Ivo A. Bendou tu už pobíhá nějaký ten pátek a dokonce nám příjemně ozvláštnila hned druhý Ručníkový den před dvěma lety. Letos připadá ručníkový den na den pracovní, takže jeho hlavní náplň, viditelné nošení ručníku po celý den, může pro některé představovat značnou výzvu. Rozhodně nechci hecovat a tvrdit, že kdo této výzvě plně nedostojí, není hoden společnosti vesmírných stopařů. Když má někdo za šéfy či obchodní partnery paďoury, tak má zkrátka smůlu a těžko mu můžu kázat já, který jsem měl vždycky štěstí na kolegy s pochopením pro mé vylomeniny. Jenom si dovolím připomenout, že se za ty roky už nasbírala řada příběhů o tom, jak byli lidé mile překvapeni vstřícnou odezvou od lidí, u kterých by to zrovna nečekali. Traduje se též, že se obzvlášť fruďácký húpy vypravil s ručníkem na obchodní schůzku se zcela novými partnery a oni si po jeho spatření ulehčeně oddychli a vytáhli své ručníky z kufříků.

Abychom se mohli začerstva podělit o své zážitky, pořádáme sraz galaktických stopařů ve výletní restauraci u Letenského zámečku, který bude začínat v 17:00. Zváni jsou všichni kdo mají rádi knížky Douglase Adamse a vezmou si ručník alespoň na ten sraz.
Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku