Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 24.5.2004
Svátek má Jana
  Výběr z vydání
 >ZÁKON: Ministr Gross ve spárech korupce
 >DOPRAVA: Tak já pádím, cestou necestou …
 >REAKCE NA ČLÁNEK: Jak je to s prostitucí
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Hranice bez hranic
 >PSÍ PŘÍHODY: Štěkání v dešti
 >TÉMA: A co feministky?
 >Jaksi taksi
 >CHTIP: V tomhle životě jsem žena
 >PENÍZE.CZ: Ochrana osobních údajů: neznalost zákona neomlouvá!
 >Poškozování ČR jeho vlastní vládou
 >O KNIZE: Užitečná encyklopedie
 >POSTŘEH: Čajová záhada
 >TÉMA: Humbuk okolo Very.
 >MOTO: Sajdkára aneb Sentimentální vzpomínka na dětství

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  >>  Hudba  
 
24.5. Jaksi taksi
Pavel Košek

Doplnit své kapelové portfolio o nějakou pohodovou partičku, aby ta Vypsaná fixa nebyla ve stáji osamělá, se rozhodl label BMG. Rozhodnutí připustit kapelu Jaksi taksi mi nepřijde jako úplně dobrý nápad, ale budiž. Třeba se najde skupina posluchačů, která se s tupým, nejapným pozérstvím této skupiny bude umět ztotožnit. Ale mě zatím Jaksi taksi přijdou jako hodně chabý odvar kupříkladu Iného kafé a nepříliš nápaditými texty nesahají třeba V.T.Marvinovi ani po kotníky, natož aby disponovali charismatem Wohnoutů.

Oznamovat, že vyšlo nové album hned jednou písničkou s frázemi typu „…nový CD je tu zas…“, je dětinské. Texty jsou vůbec nejslabší složkou už tak mizerného výkonu, včetně nosem ventilovaného, neumělého zpěvu, který mě už za další tři skladby začal poměrně štvát. Informovat o banalitách méně banálně se snaží třeba v „politickém“ pamfletu Aladin Airlines. Stupidní pojmenování amerického prezidenta Jirka Křoví je jinotaj jak blbec. Co je obsahem poselství, tak to vážně netuším. Snad jen, že pan Křoví „moc chytrosti nepobral“. No, to jsou mi objevy.

To v Superstars se Jaksi taksi obouvají do hlavních figur světového popu. Co chtěli vyjádřit, to mi zase zůstalo utajeno. Celkem devatenáctkrát. Instrumentální intro nazvané Infro jsem ještě jakž takž zvládl. Snad nejsrozumitelnější skladnou je patnáctá Nasrat. Co je ale vtipného a siláckého na textu „Nasrat vysrat posrat a jít dál“? Až dojemně nepovedená snaha o originalitu, vykrádání hudebních stylů úspěšných kapel a uhrovitá bezduchost textů. To má být co? Taková je úroveň skaterocku v Čechách? Odpovím kapele Jaksi taksi jejich vlastním textem: „Vážně jste mě nasr*i, kdybyste se na to vysr*i, nebyli byste to posr*i a běžte dál, než do pr*e!“ Fujtafl!

Kup-to-měr: 6 %

Jaksi taksi: Všechno dobrý. BMG, 2003. 43 minut a 34 sekund


Další články tohoto autora:
Pavel Košek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku