Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 25.5.2004
Svátek má Viola
  Výběr z vydání
 >EKONOMIKA: Asijské trhy by mohly být velice atraktivní
 >KOMENTÁŘ: Energie poslance Karase
 >ARCHITEKTURA: Plečnikova Lublaň
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Žaluji komunistické zlo
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kouzlo statistiky
 >PSÍ PŘÍHODY: Psí počasí? Megapsí nepočasí!
 >NÁZOR: Lidská práva - "svaté pravdy" anebo dialog?
 >NÁZOR: Duch ranně feudálního Hradu opět ožil.
 >POLITIKA: Hrozby Česku podle Klause
 >POSTŘEH: O nerovných přátelstvích
 >FEJETON: Co literatura i televize dluží šachu?
 >PITOMINA: Příšerné plácání pro pitomce
 >PENÍZE.CZ: Refinancování hypoték aneb nic není definitivní
 >Frackové znovu udeřili
 >ZÁKON: Ministr Gross ve spárech korupce

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
25.5. KOMENTÁŘ: Energie poslance Karase
Petr Štěpánek

Jeden čtenář se na dopisové stránce Mladé fronty Dnes (Energie pana Karase, 21. 5. 2004) podivuje, "kde bere pan poslanec Karas tolik energie, že může neustále přicházet s novými návrhy o potratech". Zároveň dodává, že "pokud má pan Karas zájem aktivně bojovat proti potratům, ať se přestěhuje do Polska, eventuálně emigruje do USA, kde může spolu s ostatními bojovníky za práva nenarozených obléhat soukromé kliniky a ordinace."

Vůbec nesdílím názory poslance Karase, ale zároveň ostře nesouhlasím se čtenářem, který vykazuje ze země řádně zvoleného poslance, který dělá přesně to, k čemu tu politici jsou a mají být. Hájí zájem svých voličů. A ať už se nám to líbí či nelíbí, řada voličů KDU-ČSL páně Karasovy názory sdílí a je ráda, že jejich politik toto téma opakovaně zvedá.

Ale pak je tady ještě jeden možný motiv Karasovy zvýšené aktivity, který nejspíše uniká prakticky všem. Podíváme-li se na server Českého statistického úřadu www.volby.cz , nenajdeme na osmém místě kandidátky KDU-ČSL do Evropského parlamentu nikoho jiného než právě JUDr. Ing. Jiřího Karase, poslance lidovců z Třebíče.

A nyní si položme kontrolní otázku. Který politik z řad KDU-ČSL - snad s výjimkou předsedy Kalouska - se v posledních měsících zdaleka nejčastěji objevuje v médiích? No přece Jiří Karas. A nenechme se vůbec mýlit, že Karasova protipotratová aktivita vzbuzuje u většiny občanů spíše odpor. U tradičních lidoveckých voličů je tomu přesně naopak. Pak už zbývá pouze si připomenout, že i ve volbách do Evropského parlamentu lze použít preferenční hlasy, takže se klidně může stát, že aktivní a viditelný poslanec Jiří Karas poskočí z vůle svých voličů z osmého - nevolitelného - místa na místo první - volitelné.

Vůbec Jiřímu Karasovi nepodsouvám pouze tuto motivaci, ale zároveň ji nemohu zcela pominout. Těch energií, které pana poslance ženou, je prostě možná víc.
Další články tohoto autora:
Petr Štěpánek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku