Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 5.6.2004
Svátek má Dobroslav
  Výběr z vydání
 >ZE ŽIVOTA: Koně a silnice
 >ZE ŽIVOTA: Učitelka pod "supervizí":Ředitelka vyvolává peklo!
 >GLOSA: České soudy jsou jen úplně stejné jako české politické strany.
 >MOBY DICK: Pršelo
 >NÁZOR: Po svatodušních svátcích
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >ZÁBAVA: Ach, ta vrtule!
 >TÉMA: Informace - Dezinformace - Další rána vědeckým štváčům
 >PENÍZE.CZ: Byt za 853 Kč měsíčně?
 >GLOSA: Politici, proč se bojíte?
 >GLOSA: Povzdech nad Krejčířovým odškodněním
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Trpaslíci na zahrádce
 >PSÍ PŘÍHODY: Létací, spíš nelétací drama
 >NÁZOR: Křečkova kontrolní maturita

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
5.6. MOBY DICK: Pršelo

Moby Dick

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná. Všechno je to úplně vymyšlené. Odmítám jakoukoli odpovědnost za jednání reálných postav.)

********************************************************

Pondělí 31. května 2004

Takový krásný den se sluníčkem a vlahým jarním vánkem. Dneska by to mohlo vyjít. Jednoho krásného dne mi konečně dají odstupné a vykopnou mě z Českých Textáren!
Dnes jsme museli zúročit poznatky, jež jsme načerpali minulý týden na Mátohových přednáškách v intranetovém testu. Hlavně, že to máme za sebou. Uch...

Úterý 1. června 2004

Hnusný, hnusný den. Hned ráno přišel mail od lidských a nelidských zdrojů:
"Provedli jsme aktualizaci testu o úspěších Českých Textáren. Došlo přitom i k malé restrukturalizaci zkušebního programu a z toho důvodu se Vám test zobrazuje, jako byste jej dosud nesložili. Program zapomněl, co si o Vás pamatoval ve své předchozí verzi, proto musíte test složit znovu. Děkujeme za pochopení."
Uch, uch!

Středa 2. června 2004

Hnusné počasí. Ráno pršelo, odpoledne chcalo, jak by řekla babička. Pršelo i v našem baráku v Centru. Vevnitř. Protože při montáži heliportu na naší střeše nechala dodavatelská firma po sobě rum, tedy nikoli alkohol. Prudký déšť spláchl ten bordel do odpadních rour. Okapy nemáme, voda ze střechy schází rourami uprostřed budovy. Ty jsou umělecky zalomené. Naštěstí první koleno je hned pod střechou, takže k nám dolů se voda už nedostala. Všechnu zadržely vysoké husté koberce na ředitelském patře.
Jak říkám, pěkné počasí. Juch!

Čtvrtek 3. června 2004

Byli jsme se s Ambrožem drze podívat na ředitelské patro. Kultura otevřených dveří nám umožnila zahlédnout nacucané koberece, spadané podhledy a počítače plovoucí v loužích. Všude postávali managoři a čekali, až přijdou nějací mani, dát všechnu tu hrůzu do cajku. Avšak žádní mani nepřišli. Nejsou. Všechny je vyhodili. Nejdříve bude muset Bambas ze Správy Problémů sehnat nějakou autsoursovou firmu.
Raději jsme honem běželi zpátky do textárny, kde jsme si na podlahu vylili kbelík vody a tu pak smetákem honili od stěny ke stěně. Zlaté linoleum, juchuchů!

Pátek 4. června 2004

Firmy prý stojí ve frontě před Českými Textárnami, aby dostaly nějakou práci. Máme tržní hospodářství, můžeme si vybírat tu nejlepší a nejlevnější! To jsme slýchali při každé liberalizaci, optimalizaci, transformaci a propouštění zbytečných elektrikářů, výtahářů, údržbářů...
Fotr Bambas oslovil šest firem. Všechny odmítly. Mají dobrý kšeft od státu - zajišťují eurovolby! A protože s nimi nemáme pevné smlouvy (abychom ušetřili), a kvůli tomu svinskému tržnímu hospodářství jim nemůžeme poručit, plave ředitelské patro i nadále v rozvratu. To jsem sám žádostiv, kdo jim to tam dá do pořádku.
Psáno pozdě odpoledne: Už vím kdo. Přiběhl na nás velitel jednotky rychlého zásahu plukovník Havran Vetřelý a bez ohledu na naši neustále smývanou podlahu na nás zařval: "Tak padám, padám!"
Éej juchněm...

Sobota 5. června 2004

Čeká nás s Ambrožem pracovní víkend. Ale nemusíme prý pospíchat. Po tu dobu, co budeme rekonstruovat ředitelské patro, budou mít managoři placené pracovní volno...

**********************************************************************

Minulý týden:Na co se můžeme těšit v Českých Textárnách

Předminulý týden: Kdo pracuje, bude vyhozen

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. V Praze ji trvale mají v knihokavárně Rybka v Opatovické 7 za 199,- Kč.
Též si můžete knížku objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz , pak ještě doplatíte za poštovné.

Dva předcházející týdny viz v horních odkazech. Odkazy na články od března 2003 do současnosti naleznete v rubrikách Šamanovo doupě a Zábava.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Případně si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku