Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 5.6.2004
Svátek má Dobroslav
  Výběr z vydání
 >ZE ŽIVOTA: Koně a silnice
 >ZE ŽIVOTA: Učitelka pod "supervizí":Ředitelka vyvolává peklo!
 >GLOSA: České soudy jsou jen úplně stejné jako české politické strany.
 >MOBY DICK: Pršelo
 >NÁZOR: Po svatodušních svátcích
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >ZÁBAVA: Ach, ta vrtule!
 >TÉMA: Informace - Dezinformace - Další rána vědeckým štváčům
 >PENÍZE.CZ: Byt za 853 Kč měsíčně?
 >GLOSA: Politici, proč se bojíte?
 >GLOSA: Povzdech nad Krejčířovým odškodněním
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Trpaslíci na zahrádce
 >PSÍ PŘÍHODY: Létací, spíš nelétací drama
 >NÁZOR: Křečkova kontrolní maturita

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
5.6. TÝDEN V TRAPU: Kraviny
JITA Splítková

Na rohu stojí kráva. Nejedná se o nějakou tu tlustou paní, co si s neobyčejnou chutí vždy stoupne a stojí tam, kde nejvíc překáží. Nejedná se ani o samici živého tura domácího, ale o laminátovou maketu.
Ve své podstatě je tato kráva rodnou sestrou sádrového trpaslíka, ale když jich je takové množství, jaké zaplavilo Prahu, jedná se o špás až taškařici a při jejich spatření se skoro každá ústa roztáhnou do úsměvu a hlavně - děti z nich mají radost.
Kraviny v ulicích Prahy rozesmějí Pražany i turisty, a tak je to v pořádku, tak to má být. Nic proti ničemu a každý je spokojen.
Tento týden ovšem nejsou kraviny jen v ulicích hlavního města, ale objevily se i ve veřejnoprávní TV (ne že by tam nebyly i předešlé týdny). Jsou to specifické kraviny - předvolební reklamy stran (někdy vlastně jedinců) bažících po své účasti v EU parlamentu.
Když jsem poprvé ony reklamní spoty viděla, tekly mi slzy smíchu. To byl první dojem, druhý pohled už není tak veselý. V úvodníku je nelze všechny rozebírat, takže lapidárně řečeno - všechny jsou spíše k pláči a to jak reklamy velkých stran, starých stran a hlavně rychlokvašných stran vzniklých z podnětu jedinců za známým účelem - dostat se ke korytu. Jedni se tam až nemístně chválí, další hovoří češtinou s přízvukem, jiní do svých reklam dávají písničky bez vědomí autorů a někteří klesli tak nízko, že si ve své reklamě pouze dělají legraci z protikandidátů a napadají je. Mimo vše stojí Helax - ten se baví "a dělá si prdel" ze všeho (nic proti tomu, ale to smrkání na zem je síla) .
I přes tuto nevkusnou, trapnou reklamní taškařici, vysílanou ze zákona v ČT, k volbám půjdu. Své favority mám - navíc, když jsem v referendu hlasovala - ano - pro budoucnost Spojených států evropských, tak prostě nemohu tyto volby přehlížet. Splním svoji povinnost a na oplátku za to dostanu jen to, že naivně musím doufat, že ti kterým dám svůj hlas, se budou v parlamentu EU chovat, jak si představuji.

JITA Splítková
Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku