Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 9.6.2004
Svátek má Stanislava
  Výběr z vydání
 >ZAMYŠLENÍ: Evropský sen
 >PENÍZE.CZ: Likvidace živnostníků: realita, či bulvární propaganda?
 >MROŽOVINY: Otazníky kolem Dne D
 >VÝSTAVA: Concerto rosso
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Motorka? Ne! Kolo!
 >PSÍ PŘÍHODY: Setkání po dlouhé době
 >POLITIKA: Dvě otázky pro Jakuba Patočku
 >POLITIKA: Ještě jeden tisíc slov o bolševismu
 >FEJETON:Čtení na neděli
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >POLITIKA: Skandální soudní rozsudek
 >POLITIKA: Jana Hybášková žádá hlas
 >ŠKOLSTVÍ: Proč nejsou v Česku reálky?
 >GLOSA: Život na…„KDYBY“
 >PŘÍBĚHY ČESKÉ JUSTICE: Příběh desátý JAK PAN TAUSSIG POTKAL ČESKOU JUSTICI

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
9.6. RODINA A PŘÁTELÉ: Motorka? Ne! Kolo!
Ondřej Neff

Po Praze se už jezdí tak děsuplně, že ani motorka není sto v rozumném časovém úseku dopravit člověka z místa A na místo B. Řešení? Na kratší vzdálenosti určitě kolo.

Trpce jsem litoval, že jsem nejel na kole do Kongresového centra, kde měl IDIF své Fórum digitální fotografie (kolosální úspěch, 1400 návštěvníků, 44 vystavovatelů, dvě šňůry přednášek, workshopy ve fotostudiu, pochybil kdo nepřišel, na podzim může napravit, bude to ještě lepší) . Centrum Smíchova je zablokované, na začátku Stroupežnického ulice se zádumčivý kopáč rýpe v zemi a výsledkem je monumentální zácpa, šinoucí se a spíš stojící řada aut a autobusů.

Jak nemám v těchto souvislostech mluvit o kridiotech na radnicích a magistrátech.
Je nápadné, jak pomalu postupují veřejné, najmě pak dopravní stavby, a jakým obrovským tempem pokračují stavby soukromé. Tady na Smíchově u Anděla roste jeden blok moderních paláců za druhým, práce jedou ve dne v noci, sviští to a odsejpá to, a v téže ulici se zádumčivý kopáč rýpe v zemi a chci se vsadit, že v noci, až tam tudy pojedu, tam bude opuštěná díra v zemi, zatímco na soukromém staveništi bude dunět práce. Co si o tom mám myslet? Jenom to, že stavebním firmám tento styl vyhovuje, jsou placené od dělníkodnů, nikdo nad nimi nestojí s bičem v ruce, dostanou zaplaceno za proflákaný čas a kridiotům na radnici jsou starosti lidí uvízlých v zácpách jedno. Maximálně řeknou, že "není legislativa" nebo něco jiného, stejně stupidního.
Kolo je aspoň částečné řešení. Ano, udělal jsem chybu, na kole jsem jezdil po Praze v pondělí (Vinohrady - Košíře za 17 minut v nejhustším odpoledním provozu) a budu jezdit i nadále. Jenže, Praha je bohužel veliká a ty Vinohrady vnímám tak trochu jako hranici dostupnosti.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku