Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 17.6.2004
Svátek má Adolf
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Bolševická ochutnávka z dílny ODS
 >POLITIKA: Dvě glosy
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Halali!
 >SVĚT: Nečekaný pomník
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Čím se živí komáři
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak se Iris ztratila
 >GLOSA: Zelený z Česka do europarlamentu přece jen pronikl
 >PRÁVO: Pryč s prasáky a kanci všemi!!!
 >KANADA: Skandál pod javorovými listy
 >PRAHA: CowParade aneb Jak jsem potkal krávy
 >PENÍZE.CZ: Bude více zaměstnaných?
 >POSTŘEH: O holubech
 >VTÍPEK: Mazaný SPAM
 >KULTURA: Bloomsday
 >GLOSA: Slavné vítězství ODS

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  
 
17.6. ŠAMANOVO DOUPĚ: Halali!
Jan Kovanic

Kokon v hale Bubce

Je půlka června, a tak, jako obvykle, se na konci Prokopského (zde přesněji Dalejského) údolí v Řeporyjích nad rybníčkem u Bubce koná v sobotu 19.6. další safari, letos již sedmé. Abyste si nemysleli. V Prokopáku můžete lovit - i být loven.

Zejména o víkendech zde pobíhá všelijaká sebranka - mládež v maskáčích s modely pistolek a samopalků po sobě střílí umělohmotnými kuličkami. Jiní zase zkoušejí, kam až jim doletí šípy. Ozývají se zde třeskuté rány, jak o sebe naráží tvrdé dřevo bokenů, jinde zvoní zkřížené meče. Mezi tím se projíždějí na koních Indiáni a kovbojové. Všem k tomu hrají neviditelní bubeníci. Někdy se ozve i tklivý zpěv, doprovázející kytaru.

Safari, jež mám na mysli, není tohoto druhu (tedy ne zcela - hrát (i) na kytaru se bude). Jmenuje se Art Safari 7 a probíhá na samém okraji Řeporyj v hale bývalého skladiště v Sochařském studiu Bubec v Řeporyjích.

Jak to tam znám, tak nebude chybět bufet s drobným občerstvením. Znám to tam. Před čtyřmi lety to tam vypadalo takhle:

"Velká hala dává velkým plastikám ten správný prostor, kam se hrabe Veletržní palác. Jsou tu krásné věci - "samorostové" pařezové prase z laminátu, velké kovové kukly, ale hlavně dřevo, dřevo, dřevo. A můžete se ho dotýkat. Dvě obří dřevěné lžíce proti sobě tvoří jakousi schránku, na podlaze se válí mohutné dřevěné činky, špulky, vajíčka. Dřevěné spirály se vzpínají k plechové střeše. V turbodřeváku se dá i sedět - ale to ponechme autorovi."

I před třemi lety to tam bylo zajímavé. Určitě bude i letos. Takové odpoledne vám dá nahlédnout i do jiných zákrutů existence, o nichž jste možná dosud ještě neuvažovali. Provětráte si mozek. Zalovíte v paměti, že kdysi dávno jste něco takového už prožili - a budete sami polapeni emocemi, na které jste zapomněli - a určitě si sami něco pěkného ulovíte pro chvíle promítání pod víčky těsně před usnutím.

Přijďte, bude fajn.

Psáno v Praze na Lužinách 16. června 2004

Výtvarné objekty pro tuto příležitost přichystali Barbara Benish, Erika Bornová, Michal Gabriel, Jan Haubelt, Běla Jeřábková, Richard Kočí, Libor Lípa, Jan Miko, Michal Nesázal, Markéta Soukupová, Vítek Soukup, Čestmír Suška a David Waliker (Švédsko). Autoři vám je budou prezentovat od 16:00. Pokud ale máte nějaká neodrostlá dítka, přijďte už ve dvě odpoledne. Zuzana Tatarová zde v tu dobu otvírá výtvarnou dílnu pro děti.

Doprovodný program začíná od 16:15 pohádkou O zlaté rybce (Arjana Shameti a Marka Míková).
Od 17:00 následuje: Improvising Mikoláš Chadima (kytara, saxofon), Pavel Richter (kytary) -nenechte si ujít!
Zajímavé bude i od 18:00 KELE-TĚNI ELEKTRIČESTVA, čili zvuková performance Sergeje Kotova - (kytara) a Pavly Riegerové (hlas).
Artistní lov dokončí Pavla Riegerová svými ZPĚVY.

DOPRAVA: metrem B do stanice Luka, potom autobusy 230, 249, 301 do stanice Řeporyjské náměstí nebo autobusem 256 ze stanice metra Nové Butovice, nebo vlakem z nádraží Smíchov do Řeporyj. Pak už věřte šipkám (zatím tam vždy byly). Zavedou vás přes železniční přejezd, potom doleva a po deseti minutách jste tam.
Na adresu Řeporyje, Tělovýchovná 748, lze dojet i autem.

web: Bubec
Tady se můžete podívat na některé práce Čestmíra Sušky, jednoho z Tvrdohlavých, který na Art Safari nikdy nechyběl.
(Z této stránky je i převzato foto Suškova díla Stojící kukla. Takhle to před třemi lety v Bubci vypadalo.)


Další články tohoto autora:
Jan Kovanic

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku