Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 17.6.2004
Svátek má Adolf
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Bolševická ochutnávka z dílny ODS
 >POLITIKA: Dvě glosy
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Halali!
 >SVĚT: Nečekaný pomník
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Čím se živí komáři
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak se Iris ztratila
 >GLOSA: Zelený z Česka do europarlamentu přece jen pronikl
 >PRÁVO: Pryč s prasáky a kanci všemi!!!
 >KANADA: Skandál pod javorovými listy
 >PRAHA: CowParade aneb Jak jsem potkal krávy
 >PENÍZE.CZ: Bude více zaměstnaných?
 >POSTŘEH: O holubech
 >VTÍPEK: Mazaný SPAM
 >KULTURA: Bloomsday
 >GLOSA: Slavné vítězství ODS

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  
 
17.6. SVĚT: Nečekaný pomník
JITA Splítková

Na světě lidé stavějí pomníky kde komu, i kde čemu, ale veřejnému elektrickému osvětlení?

V květnu to bylo sto let, co se v Petrohradu objevilo veřejné elektrické osvětlení. Sto let, to už je důvod k oslavě a třeba i zaznamenání této události do nějakého památníku. Myšlenka pomníku veřejného osvětlení se zalíbila místním radním a nechali jej zhotovit (stojí mezi pěším mostem a divadlem loutek a slavnostně odhalen byl v pátek 21.5. 2004).
Jak vypadá takový památník pro osvětlení? Představuje velkou lampu, ale to není vše. Architektka Elena Nikitina je zřejmě veselá umělkyně s velikánským smyslem pro ironii a má ráda neočekávaná překvapení. Takže, aby její pomník nebyl jen něco všedního a přiznejme si - lampa jako pomník pro veřejné osvětlení, je všední nápad bez velkých invencí, tak dostala super nápad.
Možná jste si už vydedukovali, oč se asi jedná. Ne? Takže k čemu také slouží lampy veřejného osvětlení? Jsou to záznamníky zpráv pro naše hafany. Teď už máte určitě jasno. Elena k symbolickému sloupu lampy zakomponovala čůrajícího psa v životní velikosti.
Tento čůrající pes (prý se jedná o voříška) se právě stává konkurencí malého chlapečka z Bruselu. Jistě znáte onu fontánku, do které crčí voda přímo z baculatého nahatého pacholátka - tedy z jeho orgánu určeného k tomuto úkonu.

V budoucnu se může stát, že už málokdo bude vědět, proč byl vlastně tento pomník postaven a co oslavuje, jednou pro vždy už bude nazýván čůrajícím psem - tak ho totiž pojmenovali a jmenují samotní Petrohraďané.

Zdroj: http://www.regnum.ru/allnews/264840.html

Další články z Futurologie:
Mor a sopky .../ ... Pavouci vyhlásili válku židovskému státu…/… Arktické baktérie by mohly zvýšit zemědělskou úrodu na jihu…/ …virtuální Vietnam léčí šílené vojáky…/ … když se hmyz na oplátku za nadávky a příkoří na lidi děsně naštve pak nastává horor aneb červení mravenci.


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku