Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 19.6.2004
Svátek má Leoš
  Výběr z vydání
 >HISTORIE SUDET: Poprava v lese Kuli
 >PRÁVO: Chyby nejsou jen v učebnicích aneb občanským právem krok za krokem ... někdy až do louže
 >POLITIKA: Česká houpačka ? Čert aby se v tom vyznal
 >EUROVOLBY: Najdeme i dobré zprávy
 >SuperStar: Hezounům v popu odzvonilo
 >MOBY DICK: České Textárny - nový gigant na trhu s ojetými vozidly
 >POLITIKA: Na hrubý pytel hrubá záplata
 >Jaká cena za Špidlovu hlavu?
 >POLITIKA: Musí vláda skutečně padnout?
 >DETEKTIVKA: Případ s dopisem na rozloučenou.
 >FEJETON: Znovu o "Česko"?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - kdy to rupne
 >PSÍ PŘÍHODY: Otázka priorit
 >PRÁVO: Diag Human a CME: Není arbitráž jako arbitráž
 >PRAHA: Pozoruhodnosti pražského metra

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
19.6. Pravice vyžaduje otroky.
JITA Splítková

Vláda posílá poslancům návrh na zrušení civilní služby. Civilkáři budou propuštěni 22. Prosince 2004. Těm, kteří službu nestihli splnit, bude prominuta. Civilní služba zřejmě skončí zároveň s povinnou základní vojenskou službou.

Co následovalo po této zprávě? Nářek krajských hejtmanů, povětšinou pravicových z ODS - namátkou budu jmenovat třeba Bendla. Hejtmani lkali, že není možné ukončit, obzvláště tak najednou, civilní vojenskou službu, že civilkáři jsou nutní a potřební pro chod ústavů a nemocnic a jinak, když nebudou, že stát musí, jako náhradu za ně, dát peníze (rozuměj - hejtmanům dát peníze).
Kdepak to jsme? Pravice takto veřejně propaguje a vyžaduje otroctví! Fuj! Co jiného civilka byla a je? Tedy ne pro ty, kteří si uměli službu najít v něčem lepším než třeba ve zdravotnictví nebo domově důchodců, ale těch byla menšina a i oni, i když měli lehy, tak korunu taky moc neviděli. Prostě civilka byla hnusné využívaní mladých lidí (ono to platí i pro normální vojnu) a je jen správné, že konečně končí. Žijeme přeci v tržním hospodářství a kapitalismu, takže ať si všichni, kdo využívali novodobé otroky, teď už hezky za tu práci tržně zaplatí a to sami a nechtějí ani nic po státu.
Nemocnice a ústavy mohou místo civilkářů zaměstnat nezaměstnané - jak navrhuje ministr Škromach. Ano, to mohou, ale pouze za adekvátní plat a nezaměstnaní musí tuto práci přijmout dobrovolně, ne z donucení. Jinak se opět bude jednat o otrockou práci. Divím se, že toto pravicoví ani levicoví politici neznají a neumějí si představit chod některých institucí bez nevolníků.
A že nemocnice budou krachovat? Dle informací odborníků: Nekrachovaly by, ba dokonce peněz mají dost, ovšem kdyby hospodařily lépe - to znamená odbourat diskutabilní a poněkud nevonící, či spíše velmi zavánějící nákupy léčiv, přístrojů apod… to říkají ti, kdož vědí o čem mluví.

JITA Splítková
Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku