Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 28.6.2004
Svátek má Lubomír
  Výběr z vydání
 >LIDÉ: Slova na rozloučenou s Jiřím Tancibudkem.
 >POLITIKA: Extrémní pravice v Belgii.
 >PRAŽSKÝ CHODEC: V sobotu jsem byla fotit na Kubě!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Výlet do světa silných strojů
 >PSÍ PŘÍHODY: Konec dobrých časů
 >DETEKTIVKA: Jistota na dlouhou dobu
 >INFO: Občané za svá práva
 >NÁZOR: Zamíchá prezident nové vládě mariáš?
 >GLOSA: Rouček, Špidla, Dostál - maskoti ODS
 >PENÍZE.CZ: Lépe bydlet na hypotéku, nebo na stavební spoření?
 >Z VODY: Jak se kebule přestala bát vody
 >POSTŘEH: O práci
 >DROGY: Léčba funguje
 >MEJLEM: Vtip
 >MOBY DICK: Strategický cíl současného vedení Českých Textáren odhalen

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
28.6. PRAŽSKÝ CHODEC: V sobotu jsem byla fotit na Kubě!
JITA Splítková

V sobotu jsem byla fotit na Kubě a přímo na karnevalu. Krásné mulatky tančily salsu… několik kroků a ocitám se v Brazílii, přímo mezi bubeníky…
Nebyl to sen a nepopila jsem ani kapku alkoholu, nejednalo se o drogové halucinace, v sobotu se v Praze 5 na Smíchově totiž konal první ročník Pražského karnevalu.
Nebyla to tropická Havana ani Rio, ale středoevropská Praha, takže vše bylo v menších rozměrech a mezi diváky nebyla ona latinská vášeň. Přesto to byl krásný zážitek. České i kubánské tanečnice salsy jsou stejně krásné a rytmus jim přináší onen nepopsatelný pocit svobody z tance a hudby, který se vlněním jejich péřových ozdob a těl šíří kolem.
Nejen tanečníci rozdávali úsměvy a bylo vidět, že je karneval těší, ale i přítomné masky a bubeníci, chodci na chůdách... DJ přímo z Latinské Ameriky pouštěli ty správný salsa pecky.
Je super v dnešní době vidět lidi, kteří něco dělají jen tak, prostě že je to těší a umí to ukázat i těm druhým. Je známé, že takovéto nadšení je nakažlivé, kdo ví kolik lidí se po sobotě začne zajímat třeba o salsu a nebo si prostě koupí bubínek.
Černé mraky, které dělaly na obloze bububu, zůstaly jen u výhrůžek, takže i sluníčko se dívalo na krásné kostýmy účastníků karnevalového průvodu a na několik alegorických vozů. Téma letošního prvního ročníku bylo - přírodní světy. Tanečníci na alegorických vozech divákům představili naše nejvýznamnější školy salsy: S.E.C.S. Salsa Team, Salsa Dance Mandyho Valdése a Tradición.
A ona neustále zmiňovaná salsa? Je to hudba, je to tanec, obojí dohromady. Když zní salsa, ostatně jako i jiná temperamentní hudba, nelze přibitě sedět. Salsa se neustále vyvíjí a přibírá do sebe nové a nové vlivy. Kde jsou její prapůvodní kořeny, o to se muzikologové i její příznivci přou. S určitostí můžeme hovořit pouze o tom, kde salsa zapustila kořeny, a kde nejvíce ovlivnili její současnou formu je to hlavně Kuba a také Puerto Rico.
Více na :
http://www.prazskykarneval.cz/
http://www.secsteam.cz/
http://www.tradicion.cz
http://www.salsaonline.cz/skupina_tanecni_tradicion.php

Pokud vás karneval zajímá celou fotografickou reportáž brzo najdete na mých osobních stránkách informace v UNIVERSU i na www.futurologie.cz
JITA

Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku