Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 29.6.2004
Svátek má Petr a Pavel
  Výběr z vydání
 >NÁZOR: A co já, volič ČSSD?
 >POLITIKA: Proč padl Vladimír Špidla
 >POLITIKA: Po Špidlovi přichází nejistota
 >KULTURA: Koncert podle Interkoncerts
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Výlet do světa silných strojů II.
 >PSÍ PŘÍHODY: Smutný osud Bartových tenisáků
 >ARCHITEKTURA : Nové stanice metra
 >DOPRAVA: Výsledky crash testů na Václaváku
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Važme si hub
 >EKONOMIKA: Fed zvýší sazby o 25 bodů
 >PENÍZE.CZ: Unie svobody chce kombinovaný systém
 >CHTIP: závěrečné vysvědčení pro Petru Buzkovu
 >PRAŽSKÝ CHODEC: V sobotu jsem byla fotit na Kubě!
 >LIDÉ: Slova na rozloučenou s Jiřím Tancibudkem.
 >POLITIKA: Extrémní pravice v Belgii.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
29.6. RODINA A PŘÁTELÉ: Výlet do světa silných strojů II.
Ondřej Neff

V sobotu jsme se byli s Ljubou podívat v Bechyni na světové mistrovství motocyklových akrobatů - STREETFIGHTERS DAY 2004. Ne na motorce. Částečně na kole! Samozřejmě, nejeli jsme na kole z Prahy do Bechyně. Mám na autě hák a na ten hák se připne taková šikovná plošina a na ni se připoutají kola. Autem odjedete někam do krásné krajiny, zaparkujete a pak jezdíte na kole. Úmysl jsme měli tento: pojedeme do Bechyně, budeme se dívat na motocyklové akrobaty a až nás to omrzí, budeme po krajině jezdit na kole.

K mistrovství patřilo i parkoviště. Jenže to nás odradilo svou rozlohou: někam auto zapikolujeme a budeme se odtud hodinu hrabat ven. Kdepak, chytře jsme zaparkovali ve stínu ve vsi, nasedli na kolo a jeli na letiště, kde se konalo mistrovství.
Ke společným výletům s Ljubou Krbovou nezbytně patří Ljubino zmizení. Že mi dokázala na kole zmizet v Paříži chápu, že umí zmizet v podstatě na polní cestě nechápu. Nicméně se to stává pravidelně. Takže jsem dojel ke kase onoho sportovního podniku, slezl jsem z kola a rozhlížel jsem se.
V tu¨chvíli jsem si uvědomil, že i já jsem poněkud středem pozornosti, protože jsem tam byl jediný na kole. Kubatury dvoukolových vozidel zde začínaly tak na 600 ccm. A já na kole. Tak jsem se zatvářil hrdě, ve stylu "jen čumte, motorkáři, já jsem biker" a najednou se ozvala rána a můj bike poklesl v kolenou.
Z pláště vyhřezl drát a prořízl duši!
Ne, nikdo se nesmál. Ani přihlížející, ani já. Potupně jsem musel kolo dotlačit k autu, vrátit na stojan a zamknout ho tam. Co se cyklistiky týče, měli jsme po žížalkách, já i Ljuba, když se opět vynořila z mimoprostoru, tvrdíc, že jsem se ztratil.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku