Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 7.7.2004
Svátek má Bohuslava
  Výběr z vydání
 >PRÁZDNINY: Na cestu
 >PENÍZE.CZ: Jak vybírat nájemníka
 >GLOSA: Vole, Evropa !
 >GLOSA: Plíživá privatizace na Českých drahách?
 >MROŽOVINY: Operace Bagration
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Supervíkend plný dramat
 >PSÍ PŘÍHODY: Barta zradila radost
 >NÁZOR: Jsme všeho přesycení
 >SPOLEČNOST: Děkujeme Vám, pane prezidente Reagane!
 >FEJETON: "Ameriku", ani náhodou
 >SVĚT: Jak mluví francouzský Bůh?
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >BÁSNĚNÍ: Vedra
 >KULTURA: 6. JazzFe – 2. Jazzový festival na Zámku Bechyně
 >NÁZOR: Je to stará historie - nebo není?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
7.7. Grebeníčkova hra na hodného
(eff)

Zatímco ze Stanislava Grosse padá maska a spatřujeme jeho pravou tvář bezpáteřního korupčníka, který se pokouší zkorumpovat opoziční poslance, aby podpořili jeho vládu, kterou se chystá poslepovat ber kde ber, Miroslav Grebeníček trpělivě sbírá body, jako když pavouk snová svoji pavučinu. On nechce žádné funkce, prohlašuje. Jen na chvilku i on ztratil masku, když přivítal jásotem pád Vladimíra Špidly, slušného člověka, pro kterého byla spolupráce s komunisty nepřijatelná. Však také jemu bylo nutno namydlit schody, o kteroužto práci se efektně a efektivně postaral Miloš Zeman. Od té doby s e ovládá a nejásal znovu, když šéfové opět řízli pilou pod větví na které sedí a pověřili Stanislava Grosse jednáním s komunisty.
Kdepak, Grebeníčkovi nejde o žádné posty! Jemu jde, poslouchejte, o programČSSD! Podivuje se, jak to, že se o vládním programu nediskutuje. Jeho nezajímají koryta, jeho nezajímá moc, jeho zajímá jen blaho této země a k tomu blahu se lze propracovat jen přes program.
Ale ten program je jasný, soudruhu Grebeníčku. Čteme ho na vašich webových stránkách. Je třeba odstranit kapitalismus, což je ve vaší terminologii demokratický politický a hospodářský systém. Ten je třeba nahradit socialismem, tedy politickým systémem založeným na občanské samosprávě. Ale i to známe. Tohle přece říkal Lenin před revolucí a za revoluce: všechna moc sovětům! Sověty, tedy rady, to byla ona přímá demokracie, ta vylepšené demokracie, ta lidová demokracie.

Tak daleko nejsme, z Aurory se zatím střílet nebude. Zatím se bude střílet z děl demagogie. Kdepak jsou ty časy opoziční smlouvy, která brzdila rozežranost socialistických experimentů Miloše Zemana! Tohle bude její pravý opak. Jen více dluhů, jen více daní (pro "bohaté"), za přídavky si přisvojí zásluhu komunisté, za rostoucí nezaměstnanost a hospodářský úpadek ponese odpovědnost sociální demokracie. Že toto vedení sociální demokracie nechápe, není překvapující. Partička, která navrhla Bureše na kandidáta na prezidenta a zbavila se Špidly ve prospěch Grosse, ta má prozíravost organismu s žebříčkovou nervovou soustavou.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku