Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 8.7.2004
Svátek má Nora
  Výběr z vydání
 >EKONOMIKA: Akciové trhy procházejí konsolidací
 >ZAMYŠLENÍ: Dejte němému slovo
 >FILM: Shrek 2
 >PRAHA: Coin machine na Staroměstské radnici
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Supervíkend plný skutečných dramat
 >PSÍ PŘÍHODY: Nedůvěřivé Bartovo oko
 >POLITIKA: Jak eliminovat KSČM? Snadno!
 >LITEVSKÉ LISTY: Květinářství
 >VÝSTAVA: Rozmarné LÉTO 2004
 >PENÍZE.CZ: Jistota bez hranic
 >SPOLEČNOST: Výzva ke komunitě svobodného softwaru
 >PRÁZDNINY: Na cestu
 >PENÍZE.CZ: Jak vybírat nájemníka
 >GLOSA: Vole, Evropa !
 >GLOSA: Plíživá privatizace na Českých drahách?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
8.7. RODINA A PŘÁTELÉ: Supervíkend plný skutečných dramat
Ondřej Neff

Včera jsem tu vyprávěl, jak jsem strávil značnou část dlouhého víkendu na motorce a vzdoroval tam živlům. To ale nebylo nic proti tomu, co se stalo v pondělí večer.
To jsem přijel (v bouřce a vichru) do obce Klášter - leží mezi Novou Bystřicí a Slavonicemi. Tam se utábořila Ljuba s Annou Marií a fenkou Iris. Přijel jsem, převlékl jsem se do suchého a obě dámy mě vítaly a Ljuba mi nalila skleničku bílého a společně jsme pak koukali přes rybník na klášterní budovu a rackové lítali a dámy vyprávěly, že tam někde je volavka a že možná taky přiletí. Prostě - idyla.
Pak Ljuba navrhla, že bychom se mohli podívat ke klášteru. Bude to pohodová procházka, klášter byl tak tři sta metrů, nejdéle půl kilometru, daleko.
Zvolna jsme kráčeli po rovné asfaltce. Nikde živáčka. Počasí se umoudřilo a na krajinu lehal vlahý večer. Ljuba vyprávěla o Iris, jak byla s oběma dámami dopoledne na výletě a dělala pak strašně unavenou, ale jakmile spatřila louku, po které se dá běhat, ožila.
Vyprávěla to a zároveň =předváděla: pomalá, bolestná chůze unaveného psa, pak pes spatřil louku, ožil, vymrštil se... a zkolaboval a zanaříkal.
Přihlíželi jsme s Annou Marií té podívané a divili jsme se závěru té kreace.
Chvilku to trvalo, než nám došlo, že to není kreace, že to je skutečný výron utržený při předvádění chování psa na holé rovině!
Teď už je to - skoro - humor. Je středa ráno a Ljubu noha už tolik nebolí. Ale v pondělí večer to bylo prachpitomé a cesta v úterý dopoledne do Prahy útrpná. Jen to zkuste, řídit obytný minibus s bolavou nohou! Raději to nezkoušejte. A nepředvádějte chování unavených psů, ani na té nejrovnější silnici.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku