Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 13.7.2004
Svátek má Markéta
  Výběr z vydání
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Takže vyrážíme
 >PSÍ PŘÍHODY: Ještě k psímu čmuchání
 >PENÍZE.CZ: Penzijní systém není v krizi, tvrdí KSČM
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Vláda štěnic
 >LITEVSKÉ LISTY: Můj nejlepší přítel
 >FEJETON: O budoucnosti
 >NÁZOR: Poměrný nebo většinový volební systém ?
 >NÁZOR: Iluze postupně opadávají
 >HRA: Král nemůže spát
 >VÝZVA: Hledám majitele fenky sražené autem.
 >ZAMYŠLENÍ: Poněkud znesvěcené svátky.
 >LIDŠTINY: Politické gesto
 >ARCHITEKTURA: Letenské sady v novém hávu
 >POLITIKA: Dvě glosy
 >MROŽOVINY: Zvedá se třetí technologická vlna

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
13.7. ŠAMANOVO DOUPĚ: Vláda štěnic
Jan Kovanic

Nejoblíbenější úřadující ministr vnitra hezky vypadá, nechá si poradit, kdy vzít frak a kdy se nazout do maskáčů, pěkně souvisle a dlouho odpovídá na konkrétní otázky ohebnými nicneříkajícími frázemi, potichu přesvědčuje v zákulisí a vždy se upřímně usmívá do kamer. Odhodlaně bojuje proti teroristům, které u nás sice CIA neodhalila, ale přesto je třeba je tvrdě potírat, zejména jsou-li arabské či ruskojazyčné líce...

A my mu to žereme. Postavení Baby Grosse v čele top-ten českých politiků se nezachvělo ani po provalení afér typu "manželka jezdí mým služebním vozem, když jste mi vytkli, že jezdí vozy sponzorů" a podobně. Vynechejme manželku a podívejme se na největší průšvih v rezortu pana ministra. Mluvím o supersérii vražd manželů Stodolových, kdy svůj nepřiznaný podíl měla Grossova politická snaha o zvýšení počtu objasněných případů. Snaha, která se přímo promítala do odměňování policistů. Nejvíce se sledovaly nejtěžší zločiny. Pokud by se nevyšetřila vražda, šly dolů prémie. Když se podezřelá smrt rychle uzavřela s tím, že šlo o sebevraždu, byl naopak policista odměněn - neboť kýžená "objasněnost" chvalitebně stoupala - jak se pan ministr chlubil. Po přiznání vrahů Stodolových odešlo pět kutnohorských policistů, rezignoval okresní policejní prezident. Avšak rezignovat měl především chlubivý ministr vnitra, neboť neobjasnění oněch vražd měl na triku právě on svým tvrdým vymáháním fantomu "objasněnosti". Stodolovi jsou jen vršek ledovce, kolik nevyřešených zločinů bylo "objasněno" tím, že policisté konstatovali, že k "ničemu nedošlo"?

Dlouhodobé intriky Stanislava Grosse ho vynesly až na dosah mety nejvyšší výkonné funkce premiéra. Nyní zatím sestavuje vládu. V ní už možná nebude ministr informatiky, protože tento resort má být spojen přímo s ministerstvem vnitra. Ono totiž vnitro má rozsáhlé databáze o nás, nehodných občanech, teď by si je mohlo lehčeji doplňovat. Připomínám, že už nyní ministerstvo vnitra nepřímo řídí Český Telecom, do jehož čela prosadil osobně pan Gross (!!??) "svého člověka" Gabriela Berdára.

Tato společnost je ze zákona povinna zabezpečit odposlechy, o což se stará jiný "silovnik", bývalý tvrdý státní zástupce a současný šéf Bezpečnosti Telecomu Miroslav Antl. Opávněný státní orgán (Standa G.) zašle požadavek v elektronické podobě (už se netelefonuje z ÚV!) na specializované pracoviště Českého Telecomu. Zde už nejde o dávné manuální odposlechy, kdy v listopadu 1989 odpojili technici Telecomu kabely vedoucí k "velkým uším", a ony slyšely leda velké ticho. Dnes operátor zadá požadavek do systému MONITOR - a obsah hovorů odchází jako samostatná data přímo "oprávněnému orgánu" (BISce, policii, ministrovi vnitra, předsedovi vlády...) mimo zařízení Českého Telecomu. Zlatá doba štěnic byla překonána.

Nyní štěnice přímo sestavují vládu.

Psáno v Praze dne 12. července 2004

Použito: podnikový Zpravodaj Českého Telecomu č. 04/2004
Poznámka: Sami operátoři útvaru Bezpečnost nezkoumají oprávněnost požadavku, když jej zašle oprávněný orgán. Veškerá pravidla, kterými se řídí tento útvar společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s., jsou v plném souznění s platnými zákony, ústavou i Listinou základních práv a svobod.


Další články tohoto autora:
Jan Kovanic

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku