Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 15.7.2004
Svátek má Jindřich
  Výběr z vydání
 >KOMENTÁŘ: Fifty-fifty
 >GLOSA: Hrrr na viníky !
 >EKONOMIKA: Koruna v dlouhodobém výhledu posílí
 >PENÍZE.CZ: Malá škola zvyšování úroků: hlavně nenápadně!
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Běž na západ, mladý muži! Ale kde to je, jsi-li na Měsíci?
 >NÁZOR: Důchodový systém a mezigenerační solidarita
 >VESMÍR: Výtah ke hvězdám
 >ZAMYŠLENÍ: Pomůžeme ti, i kdyby tě to mělo zabít
 >POLITIKA: Jak funguje dnešní česká politická scéna 3.
 >PARDUBICE I : K estébáckým svazkům
 >TÉMA: Mašíni once more
 >ZAMYŠLENÍ: Němé prase
 >POLITIKA: Patové situace
 >MROŽOVINY: Převrhnutí uprostřed Atlantiku
 >POLITIKA: Jak funguje dnešní česká politická scéna 2.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
15.7. GLOSA: Hrrr na viníky !
František Vízek


Při čtení reakcí čtenářů na (nejen) svoje texty žasnu nad skutečností, jak mnoho komentářů prostupuje duch bolševismu. Místo na autorovy MYŠLENKY se mnozí oponenti soustřeďují na OSOBU autora a po kajzarovsky řežou do něj. Kdysi tento způsob "diskuse" vyjadřovala Stalinova věta: "Nět čelověka, nět probléma." Tak daleko zatím nejsme, ale nakročení některých takydemokratů je rázné ...
Abych si vylepšil image, přináším tento text:

V Česku roste počet dolarových milionářů závratným tempem: jsme druzí v Evropě a šestí na světě. Pokud tomu odpovídá stav české ekonomiky a pokud je s tím v souladu státní kasa a stav veřejných financí, pak jistě nelze nic namítat. Podle starého českého přísloví platí:
Bohatnout není hřích, když se tak děje bez něčího ochuzení. Zbohatlo-li našich 11 tisíc multimilionářů přesně tak, potom závist není na místě, ale viníky státního dluhu, který na občana 59000 korun, nutno hledat. Našel jsem jich pět kategorií. Posviťme si na ně:

1) Jsou to důchodci, kterých je moc /dovolují si pozdě umírat/ a také moc berou: 17% z nich dokonce bere víc než 8000 měsíčně. S tím se musí něco dělat. Neškrtnem jednu nulu ?

2) Jsou to rodiny s dětmi, protože přídavky na děti leda ždímají stát, také se kvůli dětem draze budují různá zařízení. Takže: Kdo si dovolí potomka, bude státu přispívat a ne jako dosud hrabat, hrabat a bohatnout.

3) Vinni jsou částečně či plně invalidní občané, kteří leda natahují ruku, dokonce se kvůli nim budují drahé bezbariérové vstupy a prostory. Takovému rozhazování nutno učinit přítrž, aby bylo líp.

4) Viníky jsou lidé nemocní, kteří nemakají, berou nemocenskou, obtěžují leda lékaře a dokonce se mnozí z nich beze studu povalují na lůžkách a to i v erárním prádle. Na ně také tvrdě, tvrdě, tvrdě !

V žádném případě nelze sahat na našich jedenáct tisíc dolarových milionářů, protože si to nezaslouží : Oni jsou ti úspěšní, schopní, kvalitní a nejlepší z nás. Od nevidim do nevidim poctivě makají, proto po zásluze bohatnou. Drží se přísloví ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO a vyplácí se jim to. Hlavně nezáviďme !

PS: Doufám, že jsem zplodil přesný text, který vyhovuje všem našim pravicově orientovaným myslitelům. Zdá se, že jsem prozřel a dostal rozum. Sice pozdě, ale přece. Pochvala mě nemine ?

František Vízek
(www.vizek.info)
Další články tohoto autora:
František Vízek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku