Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 17.7.2004
Svátek má Martina
  Výběr z vydání
 >BÁSNĚNÍ: Tys nešla
 >INFO: Jedinečná kolekce letniček je v plném květu
 >BÁSNĚNÍ: Telefonní číslo
 >MOBY DICK: Proč mlčí Gross
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >ZAMYŠLENÍ: Úplné zatmění mysli
 >PENÍZE.CZ: Pomůže novela vysokoškolského zákona?
 >VÍKENDOVINY: Ženeva... ženeva... ženevadí
 >LITEVSKÉ LISTY: Transport
 >POLITIKA: Jak funguje dnešní česká politická scéna 4.
 >NÁZOR: Osobní styk s voliči je pro ODS jediným řešením
 >NÁZOR: Šest let vlády ČSSD, šest let podvodů
 >NÁZOR: Mediální připosrání se
 >NÁZOR: Zeď izraelské svobody
 >POVIDKA: Začátek prázdnin

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
17.7. MOBY DICK: Proč mlčí Gross

MobyDick

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná. Všechno je úplně vymyšlené, kromě chování českých managorů, politiků a novinářů, za což ovšem odmítám odpovědnost.)

***********************************************************************

Pondělí 12. července 2004

Náš vedoucí Duto Hlav přiletěl z prc. porady managorů celý naježený: Musíme okamžitě vyrobit nějaké skvostné texty pro budoucího premiérministra Standu Grosse, ty žvásty od Mátohy prý moc nezabírají. Musíme vyrobit? My?? Kdo???
Já makám na textech pro dva fotbalové rozhodčí, co mají zaracha - a to je příkaz přímo od ředitele Běsného Kokota, který to zase dostal příkazem od jakéhosi ministra vnitra. No a Ambrož si dnes vybírá dva půldny na hledání nového pracovního místa.
Když jsem to Dutovi ozřejmil, vykřikl na Ambrožovu adresu: "Ten flákač!"

Úterý 13. července 2004

Mé texty pro rozhodčí zabraly. Oba už můžou pískat. Ale musel jsem Duta zase zklamat - mám nutnou zakázku pro prezidenta Klause kvůli nějakým internetovým postelím. A Ambrož si vybírá den volna na hledání nového místa - podle kolektivní smlouvy.
Hlav zařval: "Toho mizeru jsem měl vyhodit už dávno!"

Středa 14. července 2004

Tak s těmi internetovými postelemi je to trochu jinak: Nejde o postele na síti, ale o postele se sítí. Takže jsem musel máknout a celý text pro Klause předělat. Co jsme udělali s tím včerejším? Prodali jsme ho ministrovi zdravotnictví - a Kubinyi hned rozkázal postele od Internetu odpojit. A tak už nejsou psychiatrické postele se sítěmi.
Jednu takovou by potřeboval Duto Hlav, když nemohl sehnat Ambrože. Ten si dneska vybírá část ze svých masívních přesčasů.
"To mi dělá naschvál, ta svině podraznická!" ječel Duto a chodil přitom po stěnách.

Čtvrtek 15. června 2004

Dnes jsem měl další nutnou práci. Opět job přímo od Kokota. Prý pro nejmenovaného unionistického poslance. Napsal jsem jedinou větu: "Pod podmínkou zachování přísné anonymity požaduji za své odstoupení ze sněmovny částku přesně (15-20) milionů korun." (Suma byla v závorkách, protože se ještě nevědělo, o jakou částku půjde). Jenže místo aby Kokot můj text poskytl Mariánovi, upadl mu náhodou při interwiev s novinářem z Libových novin na zem. Onen novinář si ho omylem vzal a omylem uveřejnil (i s tou neurčitou částkou...). Až to tak vypadá, že si onen text neobjednal Marián, ale ten novinář z Libovek.
Standa stále mlčí a ukrývá se před médii. Nemá totiž co říci. Ambrož mu zase nic nenapsal. Dnes si vybírá jeden den ze zbylé dovolené. Duto to okomentoval takto: "Ten parchant, ten hajzl, ten..." (nemohu dále citovat, neb co kdyby můj deníček četla má slušná žena?). A chodil přitom po stropě.
Ale nevím, proč se zlobí. Ambrož přece odchází od Českých Textáren - pro nadbytečnost...

Pátek 16. června 2004

Ráno se v textárně nakrátko objevil Ambrož. Pravil, že je objednán k závodní lékařce na výstupní zdravotní prohlídku. Protože měl ještě několik minut času, napsal pro Standu konečně nějaký text. Jaký? Standa to hned odpoledne s ulehčením sdělil médiím:
"Připravované programové prohlášení nové vlády bude stručné a jasné."
Poté Ambrož opět odplul. A co na to Duto Hlav?
Explodoval: "Hřál jsem si na prsou slizkého hada!" A pak dodal: "Napište, Moby Dicku, na toho hajzla nějaký pracovní posudek, možná ho ten hnusák bude chtít. A koukejte, abyste o tom kriplovi psal pěkně, protože jinak se ten ksindl bude s námi soudit".

Sobota 17. června 2004

Dneska je mimořádně léto a já musím psát pracovní posudek na Ambrože. Odpoledne jsem si s tím už nevěděl rady a tak jsem mu zavolal na mobil. Poprosil jsem ho, ať si to na sebe napíše sám. Ambrož odvětil, abych si posudek vyzvedl z nezamčené zásuvky jeho pracovního stolu. Už ho má napsaný tři roky!
V pozadí hovoru se ozýval šťastný výskot a šplouchání. Ptal jsem se Ambrože, kde je. Prý na pláži. Je tam přeplněno: Mají tam sraz bývalí zaměstnanci Českých Textáren, chudáci vyhození.

*****************************************************************

Minulý týden: Ambrožův konec

Předminulý týden: Smažení politiků

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. V Praze ji mívají v knihokavárně Rybka v Opatovické 7 za 199,- Kč.
Též si můžete knížku objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz , pak ještě doplatíte za poštovné.

Dva předcházející týdny viz v horních odkazech. Odkazy na články od března 2003 do současnosti naleznete v rubrikách Šamanovo doupě a Zábava.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Případně si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku