Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 20.7.2004
Svátek má Ilja
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Co je to "domácí násilí"?
 >FEJETON: O Bohu
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Odpověď předsedy vlády Vladimíra Špidly
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Šťovík pro ČEZ
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Policajti ve Florencii
 >PSÍ PŘÍHODY: Příliš mnoho solidarity
 >GLOSA: Nejen zlatá, ale i červenožlutá léta padesátá
 >SCI-FI: Parcon 2004 - hopsa hejsa do Brandejsa!
 >NÁZOR: Co s volebním systémem?
 >EKONOMIKA: Růst sazeb by mohl předznamenat akciové poklesy
 >VĚDA: Klonovaný bluf Jana Kopečka
 >POLITIKA: Volební systémy
 >PENÍZE.CZ: Jak na investice: začínáme
 >SMUTNÝ PŘÍBĚH: Muselo to být?
 >NÁZOR: Víme proč a koho volíme?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
20.7. RODINA A PŘÁTELÉ: Policajti ve Florencii
Ondřej Neff

Minulý týden jsem byl na dovolené - s přítelem Martinem Zhoufem jsme si vyjeli na motorkách do Toskánska. Florencii jsme pochopitelně nemohli vynechat. Nebudu obtěžovat blábolem o krásách Florencie - jeďte se tam sami podívat, pokud jste tam ještě nebyli. Zmíním se jen o jedné záhadě.

Krom hodnot povahy trvalé, vzpírám se slovu "věčný", se ve Florencii a podobných místech vyskytuje množství hodnot nevěčných, jakož i nehodnot naprosto nevěčných. Kam oko pohlédne, tam nějaký šejdíř ždíme z vás prachy. Pokud se ždímat necháte. Někdo je převlečený za sochu, jiný dělá Monu Lisu a vyplazuje jazyk, ten vás kreslí a ten zase hraje na ukulele a ten zase...
Takže mě nepřekvapilo, když jdu a na vozovce (nesmí se tam v těch místech jezdit autem) leží tři řady obrázků. Formát tak A1, karton, v barvě vyvedené, na první pohled jakési pseudokopie děl renesančních velikánů. Najednou, chlapík běží, sehnutý do pravého úhle, a bleskově sbírá obrázky, jako když valchař sbírá karty. A hned druhý, dělá totéž v další řadě. Nejdřív jsem si myslel, že to patří k produkci, že stejně rychle a efektně ty obrazy zase po vozovce rozvinou.Chyba lávky. Obrázky sbalili a zmizeli. Carabinieri! Přijeli se svou alfou a sbírali tu poslední, třetí řadu. Ví Bůh, že jim to nešlo ani ze třetiny tak svižně, jako těm protřelým chlapíkům!

Ale co snad ani Bůh neví - proč buzerujou zrovna tyhle chlapíky a ne jiné? Na Monu Lisu přece už dávno propadl copyright.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku