Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 24.7.2004
Svátek má Kristýna
  Výběr z vydání
 >ZDRAVOTNICTVÍ: Základní teze koncepce systému zdravotnictví ČR
 >KULTURA: Pozvánka na výstavu - Kontinuální pozvánka na expedici napříč kontinenty.
 >POLITIKA: Spor o zahraniční politiku nebo pomsta?
 >GLOSA: Jak to je s přírůstkem obyvatelstva
 >FILM: Dům z písku a mlhy
 >POLITIKA: Prezidentovi širší souvislosti občas unikají
 >MOBY DICK: Ambrožův nekrolog
 >TÉMA: Jakási konkurenceschopnost
 >TÉMA: Oběti domácího násilí
 >TÉMA: Co zavádět ve zdravotnictví
 >ZAMYŠLENÍ: Na demogracii nám nešahej!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - jízdní kola
 >PSÍ PŘÍHODY: Umřel Monty
 >FILM: Titulky vs dabing
 >VÍKENDOVINY: Bouře na moři

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
24.7. MOBY DICK: Ambrožův nekrolog

Moby Dick

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná, zejména jména či podobnost se jmény osob, podniků a institucí. Všechno je to úplně vymyšlené, kromě citací z pracovních posudků a příruček.

***********************************************************************

Neděle 18. července 2004

Gross promluvil. Ukázalo se, že se spokojil s Mátohovými výtvory. Je s nimi prý dokonce navýsost spokojen! Například s tímto třicet pět let starým skvostem, který tehdy Mátoha stvořil pro generálního tajemníka KSČ soudruha Gustáva Husáka. Dnes ho Standa přednesl na zasedání ÚVV:
"Jestli si bude klást pan Gott nějaké podmínky, tak takovou cenu pro nás zase nemá. Jen ať si zůstane, kde je!" Akorát místo jména "Gott" řekl "Kalousek"...

Pondělí 19. července 2004

Ambrož si tento týden užívá konečně letního počasí někde na pláži při nuceném dobírání dovolené před vyhazovem. Duto Hlav byl celý den na prc. poradě managorů, mohl jsem si v klidu prostudovat (a přepsat) Ambrožův pracovní samoposudek. Přepsat? No, vynechal jsem slova a sousloví jako "excelentní", "důsledné dodržování pracovní kázně", "vysoká odpovědnost" a "příkladná pracovitost".
Chce snad Ambrož provokovat? Já ne!

Úterý 20. července 2004

Duto Hlav zase celý den někde lítal - prý vyběhává Ambrožovi nějaké formality. Zahlédl jsem ho jenom v kantýně, kde na mne z dálky hrozil a volal: "Ten váš posudek nebyl moc dobrý! Musel jsem ho předělat!"
Chudák, musel předělávat práci, kterou měl rovnou dělat sám. Hm, asi mu vadilo, že jsem nepoužil jeho vlastního slovního ohodnocení. Ale Dutovy výrazy jako "flákač", "mizera", "svině podraznická", "parchant", "hajzl", "slizký had", "hnusák", "kripl" a "ksindl" mi nějak nešly přes klávesnici. To se mi tam spíš pořád pletlo: "Napiš si to sám, zmrde!"

Středa 21. července 2004

Duto Hlav přepsal můj (Ambrožův) pracovní posudek na Ambrože. Nechal mi ho přečíst, abych prý věděl, jak se mají psát posudky. Jaká slova při svém hodnocení nakonec použil? Trochu jsem se podivil: "excelentní", "důsledné dodržování pracovní kázně", "vysoká odpovědnost" a "příkladná pracovitost". Jako by znal původní Ambrožův sebechválící text! Jo, ještě navíc připsal odstavec, kde vyzdvihl Ambrožovu "dobrou spolupráci s přímým nadřízeným"...
Teď je to skutečně skvělý nekrolog!

Čtvrtek 22. července 2004

Začal jsem studovat příručku "Odcházím ze zaměstnání", jež je "určena pro odcházející zaměstnance jako zdroj informací o procesu odchodu. Jejím obsahem je výklad některých ustanovení spojených s vymísťováním, rozbor povinností stanovených touto příručkou a dalšími zákony a výkladovými stanovisky, stanovení způsobu jejich plnění, další příslušné informace. Účelem příručky je poskytnout zaměstnancům příslušný výklad obecných pravidel stanovených v této příručce tak, aby nedocházelo k interpretačním obtížím. Příručka je vzhledem ke svému určení předmětem pravidelných aktualizací."

Chci být totiž též vyhozen od Českých Textáren!

Pátek 23. července 2004

V kantýně se objevila nástěnka s rudým podkladem. Na ní se stkví barevná Ambrožova fotografie formátu A4 se zlatým popiskem "Nejlepší pracovník Českých textáren".

Ti ho mají rádi - že odchází!

Sobota 24. července 2004

Zdál se mi sen. V tom snu jsem podepsal dohodu, podle níž dostanu roční plat, příspěvek na rekvalifikaci, pět bílých pracovních plášťů, pár párů luxusních sandálů s izolačními podrážkami, dvacet toaletních mýdel, krabici s papírovými ručníky, balík papírů do tiskárny a - propisku! Co za to? Už nikdy nebudu muset chodit do práce! Tedy do své práce v Českých Textárnách.
Pak jsem se probudil. Ale ten sen byl tak živý, že chvílemi nevím, jestli jsem zaměstnancem Českých Textáren, kterému se zdálo, že byl vyhozen, anebo nezaměstnaným, kterému se zdá, že - ó hrůzo! - je stále ještě textárenským otrokem.

Opravdu nevím. Zejména mě plete ta nová propiska, se kterou si píšu do Tebe, můj tajný deníčku, své každodenní zápisky...

***********************************************************************

Minulý týden: Proč mlčí Gross

Předminulý týden: Ambrožův konec

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. V Praze ji mívají v knihokavárně Rybka v Opatovické 7 za 199,- Kč.
Též si můžete knížku objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz , pak ještě doplatíte za poštovné.

Dva předcházející týdny viz v horních odkazech. Odkazy na články od března 2003 do současnosti naleznete v rubrikách Šamanovo doupě a Zábava.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Případně si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku