Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 24.7.2004
Svátek má Kristýna
  Výběr z vydání
 >ZDRAVOTNICTVÍ: Základní teze koncepce systému zdravotnictví ČR
 >KULTURA: Pozvánka na výstavu - Kontinuální pozvánka na expedici napříč kontinenty.
 >POLITIKA: Spor o zahraniční politiku nebo pomsta?
 >GLOSA: Jak to je s přírůstkem obyvatelstva
 >FILM: Dům z písku a mlhy
 >POLITIKA: Prezidentovi širší souvislosti občas unikají
 >MOBY DICK: Ambrožův nekrolog
 >TÉMA: Jakási konkurenceschopnost
 >TÉMA: Oběti domácího násilí
 >TÉMA: Co zavádět ve zdravotnictví
 >ZAMYŠLENÍ: Na demogracii nám nešahej!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - jízdní kola
 >PSÍ PŘÍHODY: Umřel Monty
 >FILM: Titulky vs dabing
 >VÍKENDOVINY: Bouře na moři

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
24.7. Špidlova trafika
JITA Splítková

Když známému trafiku dávají, na nic se ho neptají. Tak by mohl znít slogan současné koaliční vlády (nejen její).
Kauza bývalého ministra Tvrdíka, vybraného na nejvyšší post v Českých aerolinkách, bez toho, že by prošel výběrovým řízením a musel v konkurenci s jinými uchazeči prokázat své předpoklady pro vedení letecké společnosti a neovládajícího angličtinu, ta už vyšuměla…
Do ztracena mizí další takovéto případy a to o hodně starší a ještě pod hlavičkou ODS, nahrazují je nové. Nejaktuálnějším je Špidlova trafika:
Lídři vládní koalice se v pátek na ranním jednání shodli, že nominují končícího premiéra Vladimíra Špidlu na eurokomisaře. Ten nabídku bere. V Bruselu nahradí Pavla Teličku. (ČTK)
Ve spojitosti se Špidlou se hovoří o starém problému současných trafikantů - a to je nedostatečná angličtina. Do půl roku ji prý bravurně zvládne. Řekl to osobně do kamer.
Normální smrtelník, pokud hledá pracovní místo, nemá od potencionálního zaměstnavatele ani den na doučení se něčeho, co zaměstnavatel po novém pracovníkovi požaduje.
Z tohoto všeho je jasné, že pro život je nezbytné, mít ty správné známé anebo je mít "v hrsti".

Během krátké doby bude Špidla už třetí eurokomisař, kterého do Bruselu vysíláme. Podle odborníků takováto rychlá škatulata s eurokomisaři EU ještě nezažila - takže hurááá máme prvenství a to nám nikdo nevezme! Třeba za několik měsíců bude do Bruselu mířit čtvrtý eurokomisař a zapisovatelé do Guinessovy knihy rekordů již budou ostřit brk a připravovat inkoust. :-)
Přitom odsunutý a ČSSD odkopnutý Telička si získal srdce i poslance ODS Tlustého. V TV v pátečních zprávách o něm velice pěkně hovořil jako o pro EU fundovaném člověku a o pravém odborníkovi na svém místě - na rozdíl od, podle něj, nevhodného Špidly.
Je to zajímavý posun v názorech poslance ODS, vždyť nominace českého velvyslance při EU Pavla Teličky do Evropské komise neměla podporu této strany. Vyzdvihovala se jeho nevhodnost pro tento post. Může nás napadnout, pokud člen ODS chválí Teličku, že je mnohem lepší než Špidla, třeba ví, co my ne a národ by měl být znepokojen.
Další znepokojující věcí je, že ČSSD nezměnila svojí politiku, která od ní odvrací levicové voliče. Rozpadne se na dvě části, či její členové, podle svých sympatií, přejdou do jiných stran? Nebo že by naše politické strany byly věčné a nesmrtelné, nezávislé na voličích? Možné to je, případy ČSNS, ODA, US-DEU by naznačovaly, že tato hypotéza by mohla být správná.

Jak se asi cítí ten, o kterém je zde řeč? O tom, že má "padáka", se prý nejdříve dozvěděl od kamaráda. Telička je jistě ze všeho osobně velmi zklamaný, ale hledat si místo nebude muset, trafiku má už taky jistou. Nakonec, není pěkné vidět, že aspoň něco funguje?:-)

JITA Splítková
Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku