Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 28.7.2004
Svátek má Viktor
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Pes pokousal v obličeji malé děvče
 >REAKCE: Ad: Několik glos
 >MROŽOVINY: Poznámka k iráckému problému
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Doba stříhaných trávníků
 >PSÍ PŘÍHODY: Učenlivá Iris
 >EKONOMIKA: Experti očekávají posílení koruny
 >ZAMYŠLENÍ: Sportem ku zdraví
 >SVĚT: Hodnocení univerzit
 >PENÍZE.CZ: Pojišťovací poradce, nebo pošťák?
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >HISTORIE: Athény 2004 – Marathón
 >ARCHITEKTURA: Zemřel Pavel Štecha, skvělý fotograf architektury
 >POLITIKA: Telička rozpuštěný a vypuštěný
 >FEJETON: Dobré matky
 >ŠAMANŮV KALENDÁŘ: Nebezpečné hračky

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
28.7. PSÍ PŘÍHODY: Učenlivá Iris
Ondřej Neff

Už několikrát jsem se tu zmiňoval o tom, jak Bart učí Irisku všelijaké kumštíky. Například ji učí hlídat - do té míry, že jí hlídací břemeno přenechává. Sám se někam zašije a podřimuje. Iris zatím chodí po domě. Je jako pečlivý pochůzkář. Jednou za dvacet, třicet minut mi strčí čumák do klína a vyžaduje pochvalu. Potom vyběhne na balkón a odtud vynadá imaginárnímu zloději, který se sice nevyskytuje, ale mohl by a dojista by přišel, kdyby na balkóně nevřeštěla Iris.

Bart na to hledí shovívavě.
Když jde do tuhého, například když přijde paní pošťačka, vloží sen do hlídání sám. Ví, že tahle slečinka by tak těžký úkol nezvládla. Na seřvání pošťačky je třeba plného nasazení a autority svalnatého rotvajlera. Nechá Iris běžet o půl délky napřed a za ní se valí sám jako obrněná vozba. Tedy, že ji nechá... Těžko si představit, že by se Iris nechala Bartem předběhnout. Není sice pravda, že by byl Bart pomalý, ale zase není pravda, že by byl tak rychlý jako Iris.
Ostatně, o její rychlosti mám docela přesný přehled, protože moje kolo je vybaveno tachometrem. Dvacet kilometrů za hodinu, to je vcelku normální rychlost, kterou Iris dovede klusat celkem neomezenou dobu. Ale ani třicítka jí nedělá zvláštní problémy. No a vyšší rychlosti dělají problémy mně, takže tam moje zkušenosti končí.
Barta na kole zkoušet nemohu, protože Bart není na pobíhání kolem velocipédu zvyklý a myslí si, že to jsou stroje stvořené pro to, aby se s nimi zápasilo.
To by zase měla Iris naučit Barta: nezkoušej kousat kolo to pneumatiky! Jenže mezi psy je to podobné jako mezi lidmi, lépe táhnou ty zlobivější příklady.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku