Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 30.7.2004
Svátek má Bořivoj
  Výběr z vydání
 >PENÍZE.CZ: Začínáme investovat: část druhá
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - O mlékárnách
 >PSÍ PŘÍHODY: Hlídání ve čtyři ráno dnes nanovo
 >VÍKENDOVINY: Celkem nevýznamný poloostrov na asijském kontinentu
 >POLITIKA: Vítězové a poražení
 >SPOLEČNOST: Praha plná krav
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >POLITIKA: Malou domů hraje i opozice
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Vrtulník typu DogBell aneb Navštivte vojenské muzeum
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Těšení na tunel
 >PSÍ PŘÍHODY: Hlídání ve čtyři ráno
 >PENÍZE.CZ: Je vůbec nezbytné vybírat nějaké daně?
 >NÁZOR: Vojnu zrušili liberálové
 >NÁZOR: Úloha „užitečných idiotů“
 >TÉMA: Pes pokousal v obličeji malé děvče

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
30.7. Rudí vyděrači s propadlým mandátem
(nov)

Ačkoli se na mediální scéně neustále dokola přetřásá nejtěsnější staronová vládní většina o jeden hlas, a tato situace se uvádí jako hlavní argument pro změnu volebního systému, smyčku kolem české politické scény utahuje někdo jiný. Není to tedy ani exposlanec za ODS Kott, který po vystoupení poslance Vrbíka z US/DEU obnovil rovnováhu vstupem do unionistického klubu, ani poslanec Bielesz, který tím, že se vzdal mandátu, vlastně umožnil Grossovi sestavit novou vládu. To je pouze pěna dní, jak by napsal Boris Vian, skuteční hybatelé jsou ukryti až pod ní.

Jak ukázalo svržení premiéra Špidly, tu skutečnou režii má v rukou skupinka extrémně levicových poslanců a politiků ČSSD. Jsou to lidé jako Laštůvka, Kavan, Hojdar, Foldyna, Martínek, Kupčová atd., kteří si diktují a kteří ve skutečnosti způsobili ztroskotání Špidlovy vlády a nepochybně budou kopat do kormidla i Grossovi. Ve všech kauzách minulé vlády to byli oni, kdo tlačili na premiéra ve jménu volebního programu a pasovali se do role jazýčku na vahách.
Ačkoli formálně mandát mají, současné preference politických stran dokládají, že de facto o něj přišli a jejich chování, spíše než lpěním na nereálném volebním programu, je vydíráním. Ideologické požadavky, které nepřestávají klást, je staví do jedné řady s komunisty a pro celou politickou scénu by bylo lepší, kdyby do KSČM skutečně přestoupili.

Současnou politickou situaci tedy nedusí a nebude dusit staronová vládní většina "101", ale kryptokomunistické křídlo uvnitř ČSSD, které vydírá vlastní politiky požadavky neslučitelnými se současnou ekonomickou realitou. Tato skupina vlastně funguje v ČSSD jako komunistická pátá kolona a pokud má sociální demokracie opravdu přežít, bude s ní muset vyrazit dveře. Další preference by ji to už nestálo, její extrémně levicoví a nepoučitelní voliči, kteří si nepřestali myslet, že blahobyt společnosti lze vybudovat jenom vyvlastněním těch bohatších, už stejně dávno přešli ke komunistům.

Z tohoto hlediska je pak naprosto správné, když včera předseda lidovců Kalousek rázně odmítl Grossův návrh na směnný obchod - Zamini za ministerstvo spravedlnosti a průmyslu a obchodu - s poukazem, že lidovci nevidí důvod, aby se kvůli revoltě uvnitř ČSSD měnilo stávající rozložení politických sil ve vládě. Naopak unionisté změkli, europenězovod na ministerstvu pro místní rozvoj vyměnili za ministerstva spravedlnosti a obrany.
Také se vám zdá, že i kdyby byly předčasné volby už za týden, bylo by pozdě?

Mrož


Další články tohoto autora:
(nov)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku