Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 31.7.2004
Svátek má Ignác
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Sázka s hornorakouským ministrem životního prostředí
 >BÁSNĚNÍ: Zákon
 >POLITIKA: Renčín lepší novinových komentátorů
 >GLOSA: Svazující Seznam
 >INFO: Sbírka pro uprchlíky v Dárfúru
 >MOBY DICK: Potíže v procesu vymístění
 >POLITIKA: Vítězové a poražení
 >MEDIA: Ve vlastní věci
 >NÁZOR: Ukradený dialog
 >VÍKENDOVINY: Celkem nevýznamný poloostrov na asijském kontinentu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - O mlékárnách
 >PSÍ PŘÍHODY: Hlídání ve čtyři ráno dnes nanovo
 >PENÍZE.CZ: Začínáme investovat: část druhá
 >SPOLEČNOST: Praha plná krav
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
31.7. MOBY DICK: Potíže v procesu vymístění

Moby Dick

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná a odmítám odpovědnost za to, že ode mne někdo opisuje! Všechno je to úplně vymyšlené, kromě citací z denního tisku.

***********************************************************************

Pondělí 26. července 2004

Konečně se objevil Ambrož. Nastal jeho poslední týden v našem baráku v Centru. Přijel svým soukromým autem na naše parkoviště! A byl třikrát na záchodě!! A zavíral přitom za sebou dveře!!! To všechno je závažné porušení pracovní kázně - mohli by vás za to vyhodit bez odstupného. Jenže on je už vyhozenej, vlastně, chudák... S odstupným. Mizera je to!
Dneska vracel svůj počítač. Vytelefonoval si to z plzeňskou firmou, která je přebírá. Potvrzení o odeslání dostane z Olomouce, kde je pro nás jiná firma inventarizuje. Poslat ho bude muset do Ústí, kde se vrácené počítače skladují, aby z Českých Budějovic, kde nám dělají účetnictví, obdržel schválenku, že Českým Textárnám už nic nedluží.
Nemám čas se s ním bavit. Píšu inaugurační řeči novým ministrům - už se ví, kteří to budou.

Úterý 27. července 2004

Ambrož rotuje v útrobách Českých Textáren. Musí podepsat papír s přiznáním platu pro důchodový úřad. Ten doklad měl dostat společně s gastroturkami, které nám zasílá jedna brněnská firma, ale protože už na žádné gastroturky nemá nárok, tak mu je neposlali. Tím pádem ani onen doklad. Zítra jede do Brna...
Dopsal jsem řeči pro ministry.

Středa 28. července 2004

Ambrož už nemá čas psát žádné texty pro špičky politických stran, protože si vyřizuje výstupní formality v Brně. Ale Standovi Grossovi to vlastně nevadí, má svého Mátohu s desítkami let praxe. Lidovci stále opisují z Bible: "Trváme jako skála na svém." No a unionisti - ti mlčí!
Vedoucí Duto Hlav mě zjebal, že jsem psal inaugurační řeči pro jiné ministry, než kteří budou jmenováni. Kvůli mě se teď prý musí předělávat celá vláda!

Čtvrtek 29. července 2004

Ambrož dnes poprosil našeho pana vedoucího o svůj pracovní posudek. Je to ten, co si na sebe napsal sám, navíc ještě s mohutnou chválou od Duto Hlava. Svému nastávajícímu minulému kolegovi jsem si postěžoval, jak mě Duto stále jebe. Za ten posudek - co měl správně napsat sám Hlav, za to, že jsem prý popletl obsazení budoucí vlády - přitom jsem to psal podle materiálů co nám poslal Standa!, za to, že chodím často na záchod a dokonce jsem byl jednou na obědě mimo budovu firmy u konkurence našeho kantýnského mistra Mlhy, za to, že nedodržuji povinné přestávky při "práci se zobrazovacími jednotkami" (koukání na monitor). Když jsem na tohle Hlavovi pravil, že mi teda nemá dávat tolik práce, odvětil, že mám psát nazpaměť!...
Ambrož seděl nohu přes nohu, poslouchal mě a mlčky si přitom točil prsty mlýnek... Ta svině!

Pátek 30. července 2004

Včerejší Mátohův text pro Standu byl nečekaně účinný: Gross na zasedání koaliční trojky po dvou týdnech vyjednávání pravil: "Platí všechno, na čem jsme se domluvili. Krom několika drobných změn." Takže padla další vláda dřív, než byla jmenována. Zase píšu nové inaugurační řeči pro zase jiné ministry. Proto jsem nestihl napsat text pro prezidenta Klause, takže ten musel odvolat již ohlášené televizní vystoupení...

Co se týče Ambrože, tak ten je už definitivně vymístěn. Ráno vrátil Duto Hlavovi klíče. Ten mu k tomu napsal ručně nějaké potvrzení. Měli jsme na to dřív nějaké formuláře - klíče se vracely u klíčníka, ne?
Ambrož pak odevzdal Duto Hlavovi vstupní průkazku. Dostal od něj cár papíru s Dutovými klikyháky a razítkem. Jsme měli nějaké formuláře, ne? A vůbec, průkazky se vracívaly na vrátnici, ne??
Ambrož vrátil Dutovi technickou literaturu. Dostal papír s razítkem a knížky šly hned do odpadkového koše. No moment - přece jsme mívali nějakou technickou knihovnu, ne???

Ambrož mi to pak vysvětlil: "Nejdřív jsem si myslel, že jsem nejspíš první pracovník, kterého České Textárny propouštějí. Ale ne, jsem poslední! Moje problémy pramenily z toho, že všechny lidi, kteří vyhazovali, už vyhodili." Objali jsme se, a Ambrož šel. Ale ještě za ním na chodbu vyběhl Duto Hlav a volal:

"Počkejte, počkejte, ještě vám dám papír!"
Ambrož odvětil, odcházeje: "Děkuji, nepotřebuji, dnes jsem byl již třikrát!"
"Ale ne, vy mi nerozumíte, papír do tiskárny, celý balík!"
Vzdalující se Ambrož volal v odpověď: "Já si ho koupím z odstupného!"
Zoufalý Duto Hlav štkal: "Ale to dávám každému, kdo odchází..."

Aha, tak proto máme v textárnách takové potíže s nedostatkem papíru do tiskáren! Odchází moc lidí...

*************************************************************

Minulý týden: Ambrožův nekrolog

Předminulý týden: Proč mlčí Gross

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. V Praze ji mají v knihokavárně Rybka v Opatovické 7 za 199,- Kč.
Též si můžete knížku objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz , pak ještě doplatíte za poštovné.

Dva předcházející týdny viz v horních odkazech. Odkazy na články od března 2003 do současnosti naleznete v rubrikách Šamanovo doupě a Zábava.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Případně si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku