Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 6.8.2004
Svátek má Oldřiška
  Výběr z vydání
 >TECHNOPARTY: Technolidé jsou normální...?
 >POLITIKA: Co všechno musí vyřešit Gross
 >FEJETON: Vzpomínat na Prahu nad ruskou čepicí
 >FEJETON: Královny virtuální krásy?
 >FEJETON: Cestou ke slávě
 >POLITIKA: Jaký mír?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - cigarety a kafe, taky banány
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak kdo blbě vidí
 >VÍKENDOVINY: Lopude Lopude, kdo po tobě pude?
 >DETEKTIVKA: Na vlastní oči
 >EKOLOGIE: Ropná krize je tady. A co dál?
 >SPOLEČNOST: Zábava na stadiónu
 >ZE ŽIVOTA: Vzpomínka na padesátá léta - MANDELINKY
 >POSTŘEH: O háčkovi
 >PENÍZE.CZ: Autentizační prvky a metody pod drobnohledem

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
6.8. FEJETON: Královny virtuální krásy?
František Schilla

Co se to jenom děje, přátelé?! Nedlouho po Dianě Kobzanové se další česká královna krásy rozhodla nechat si za pomoci chirurgů vylepšit právě onen vítězný, korunovaný, vavříny ověnčený zevnějšek! Katka Průšová (Miss ČR 2002) prý hodlá nahradit své přirozené "jedničky" umělými "trojkami"! A já naivka se až doposud domníval, že prakticky čerstvá královna krásy žádnou plastickou operaci nepotřebuje!

Ano, v poslední době dochází opakovaně k tomu, že dívka, která byla za zvuku fanfár oficiálně vyhlášena českou královnou krásy, se takřka vzápětí (přesněji: v době, kdy by z hlediska čistě biologického ještě nemělo nastat žádné markantní zhoršení vizáže) teprve snaží krásnou (či poněkud krásnější) se stát. Logicky tak vznikají otázky: Co to u královen krásy vlastně plastičtí chirurgové vylepšují? Zevnějšek krásný, či spíše zevnějšek nepříliš krásný? Jaké tlamičky to vůbec každoročně trpně akceptujeme jakožto údajné celonárodní vzory krásy?

Zhruba v letech 1988 a 1989 tzv. "fellow travellers" (západní sympatizanti reálsocialismu) namítali na nejrůznějších mezinárodních fórech oficiálním sovětským propagandistům: V minulosti jsme od vás slýchali, že je všechno skvělé. Od roku 1985 jste začali tvrdit, že jsou nutná DALŠÍ VYLEPŠENÍ. Nyní hovoříte dokonce o PŘESTAVBĚ, NOVÉM MYŠLENÍ, REVOLUCI oproti tomu, co bylo předtím. Otázka tedy zní: Co bylo předtím, co bylo před rokem 1985? (Květnatá, diplomaticky vyvážená odpověď oficiálního perestrojkového ideologa zabrala obvykle minimálně patnáct minut a rozčarovaný "fellow traveller" ji zpravidla vzápětí shrnul jedinou znechucenou větou: "He didn´t answer the question. - Neodpověděl na otázku!")

Ve vztahu k domácím i zahraničním soutěžím o tituly královen krásy jsem i já jakýmsi naivním "fellow traveller". Missky sice sleduji se sympatiemi, leč přece jenom zpovzdálí, zprostředkovaně přes média, a navíc nesystematicky. Nevylučuji proto, že podstatné věci mohly dlouho, ba dokonce celé roky, unikat mé pozornosti! V reakci na množící se zprávy o dodatečném chirurgickém DALŠÍM VYLEPŠOVÁNÍ nedávno korunovaných královen krásy budiž mi tedy dovoleno poněkud prostořece se otázat: Není alespoň u některých (netvrdím, že u všech) z dosavadních (celkem, tuším, šestnácti) nositelek titulu Miss ČR jejich údajná mimořádná, "královská" krása z menší či větší části pouhým mediálním humbukem? Neběhají po českých, moravských a slezských městech a vesnicích tisíce hezčích děvčat, než je dvaadvacetiletá Jana Doležalová z Uničova (úřadující Miss ČR 2004)? Nepotkávám snad dokonce já sám každodenně nejméně sedm takových?
Další články tohoto autora:
František Schilla

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku