Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 9.8.2004
Svátek má Roman
  Výběr z vydání
 >SUDETY: Dokument naší doby
 >FEJETON: Antická doba
 >POLITIKA: Vláda ČSSD-KSČ, KDU-ČSL a US-DEU
 >KOMENTÁŘ: Vítězové vládní krize: premiér Komunikátor a prezident Pábitel (aneb, jak Češi konečně mají, co si zaslouží)
 >MROŽOVINY: Člověk v zrcadle moře
 >SVĚT: Pigmentace politicky korektní
 >PENÍZE.CZ: Autentizační prvky a metody pod drobnohledem II.
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >ZDRAVÍ: Ach ta vedra
 >GLOSA: Speciálně český jednoduchý návod na něco.
 >BÁSNĚNÍ: Ten usměvavý král
 >SVĚT: Obžaloba bobrů
 >MOBY DICK: Kultura otevřených dveří - záleží na tom, kdo je za nimi
 >NÁZOR: S.Grosse & politologická rozjímání & pan Pehe - "ty jám mám nejradši !"
 >NÁZOR: Great pravicelevice'prachyroll EU schwindle

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
9.8. SUDETY: Dokument naší doby
Václav Vlk

Před několika dny se objevil na portálu Seznam článek přetištěný z Práva o problematice česko-sudetoněmeckých vztahů. A k mému překvapení hned na prvním místě diskuse, kterou na článek čtenáři Seznamu reagují, jsem objevil nabídku (v češtině), že pokud chce někdo pomoci v problému s majetkem zabaveným sudetským Němcům, může se obrátit na... a bylo tam spojení, o němž nebylo těžké vypátrat , že patří tzv. Sudetoněmecké kanceláři.

Drzost takovéhoto počínání mne tak namíchla, že jsme ihned poslal na uvedenou internetovou adresu mail, který si můžete přečíst. Nebyl moc uctivý, to uznávám, ale drzost a sprostota této sudetoněmecké kanceláře působící (sic!) s tichým souhlasem českých úřadů už mne začíná skutečně štvát. Její činnost nemá nic společného s proklamovanými hesly o "navázání vztahů" a "usmíření". Ale, jak je veřejným tajemstvím, jedná se o dispozituru těch kruhů sudetských Němců, které lze skutečně nazvat "revanšisty" a jejichž nenávist vůči všemu českému (a většinou také polskému) je nepředstíraná. Německý kancléř jim říká "stále včerejší". Jak se zdá, chtějí se u nás, za tiché podpory některých politiků a mlčení vlády stát "zítřejšími".
Zde tedy můj mail na adresu pražské sudetoněmecké kanceláře:

From: Václav Vlk
To: sks-praha@cmail.cz
Sent: Saturday, July 31, 2004 3:47 PM
Subject: kontakt

Sudetští Němci mi zavraždili příbuzné a ukradli majetek. Kde žádat, milý Sudeťáku, o náhradu?

Po několika dnech se objevila odpověď.:

Vážený pane Vlk,
na sprosté dopisy neodpovídáme.
S pozdravem
P. Barton
Jednatel
Sudetoněmecké vyslanectví dobré vůle

No, snad jsem skutečně měl, jedná-li se o "Sudetoněmecké vyslanectví", použít diplomatičtější tón. Jenže, já neznám v Praze žádné "Sudetoněmecké vyslanectví " a vůbec mne nezajímají úlisně přidaná slova o "dobré vůli". O jakou dobrou vůli se jedná, se ukázalo z příspěvku k článku z Práva.
A tak jsem poslal onomu neexistujícímu "vyslanectví" mailem několik svých dotazů:

Pan Bartoň
údajný jednatel
úředně neexistujícího
Sudetoněmeckého vyslanectví v Praze

Pane Bartoň, připomínka mrtvých je u vás sprosťárna? Ostatně, Vy jste vyslanectví, pane tajemníku? A kdo je jeho eminencí panem vyslancem? Že jsem o něm ještě neslyšel. A kdo jeho i Vás pověřil a kdo jmenoval? A která česká vláda vás schválila jako "vyslanectví"? U koho jste akreditováni?
Je náplní práce vašeho "vyslanectví" m.j. nabízet "pomoc" osobám německé národnosti proti českému státu a jeho občanům, jak jste nabízel v diskusi na portálu Seznam?
Rád bych se Vás zeptal, kdo Vás jednání v této věci pověřil, koho zastupujete a kdo Vás platí?
Kdo může požádat o Vaši pomoc?
A kdybych tak chtěl učinit, musím být z hlediska "krve" čistý Němec, případně kolika procentní Čecho-Němec anebo bych měl naději i kdybych byl pouhý Čech? Lze se na vás také obrátit v případě dodnes nevyřešených otázek, kdy občané a vedení sudetoněmecké říšské župy (snad se to tak jmenovalo, ale my oba víme o co šlo, že?) vyhnali občany české anebo jiné neněmecké národnosti z oblasti zabrané sudetskými Němci, bez náhrady jim zabavili movitý i nemovitý majetek, týrali je a způsobili jim újmu nebo smrt? Nabízíte také pomoc pozůstalým obětem po akcích sudetoněmeckých bojůvek a dalších složek sudetoněmeckých organizací, a to jak před vyhnáním Čechů z pohraničí nebo i po jeho zabrání?
V jaké formě pomoc poskytujete? V jaké formě? Jako orgány cizího státu, jako nějaká nadace anebo jako právníci? Když nabízíte veřejně pomoc v jednání o získání "neoprávněně zabaveného sudetoněmeckého majetku", jak vyplývá z Vaší reakce na článek na Seznamu, podle jakých regulí? Velice by mne to zajímalo.
Podle úředních dokumentů jste totiž soukromá firma. Tak jak to je, velevážený pane jednateli sudetoněmeckého vyslanectví (se sídlem v Praze)?
Zdraví
Václav Vlk

No a čekám na odpověď. Můžete čekat se mnou. A mezitím byste se mohli zeptat svých zástupců v Parlamentu a Senátu, zda u nás máme "sudetoněmecké vyslanectví" a copak tady asi dělá?


Další články tohoto autora:
Václav Vlk

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku