Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 7.8.2004
Svátek má Lada
  Výběr z vydání
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >ZDRAVÍ: Ach ta vedra
 >GLOSA: Speciálně český jednoduchý návod na něco.
 >BÁSNĚNÍ: Ten usměvavý král
 >SVĚT: Obžaloba bobrů
 >MOBY DICK: Kultura otevřených dveří - záleží na tom, kdo je za nimi
 >NÁZOR: S.Grosse & politologická rozjímání & pan Pehe - "ty jám mám nejradši !"
 >NÁZOR: Great pravicelevice'prachyroll EU schwindle
 >NÁZOR: Vláda opomíjí voliče vítězné ODS
 >POLITIKA: Co všechno musí vyřešit Gross
 >FEJETON: Královny virtuální krásy?
 >FEJETON: Cestou ke slávě
 >POLITIKA: Jaký mír?
 >POSTŘEH: O háčkovi
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - cigarety a kafe, taky banány

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
7.8. MOBY DICK: Kultura otevřených dveří - záleží na tom, kdo je za nimi

Moby Dick

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná a odmítám odpovědnost za to, že ode mne někdo opisuje. Akvárium však vymyšlené není, podívejte se na fotku dole!)

***********************************************************************

Pondělí 2. srpna 2004

Myslel jsem, že mi bude trudno bez Ambrože. Na smutek není čas. Zatímco Duto Hlav poletuje na managorských jednáních, k nám do textárny dorazila banda chlapů, kteří ve stěně kanceláře našeho (mého) pana vedoucího vyřízli velký otvor a zasklili ho. Hlav má teď z kanceláře akvárium!

Úterý 3. srpna 2004

Tak s tím akváriem je to obráceně. Není v Dutově kanclu, ale v textárně. Protože zatímco já něco pracuju, Hlav stojí u skleněné stěny a zamyšleně mě pozoruje. Poněkud mne to vyvádí z míry.

Středa 4. srpna 2004

Dnes se k Dutovi přifařil náš superexpert Mátoha. Sedí spolu u stolku, popíjejí kafe, a sledují mé pohyby. Občas, když se jim zdá, že jsem poněkud mátožný, vstanou, přistoupí k oknu a zaklepají na něj.

Čtvrtek 5. srpna 2004

Strašně závidím Ambrožovi, myslím odstupné, to ostatní asi ne. Až jsem mu napsal mejl. Dnes se mi poněkud ulevilo, neboť firma Junior's usoudila, že bude dodržovat kulturu otevřených dveří. Takže se občas mohu skrýt za jejich stínem a závistivě pozorovat Juniora a Vicky jak pilně pracují.
Dutovi to kupodivu nevadí. V kantýně jsem se dověděl, že je dokonce spokojenej. Prý nějaká skalka do akvária patří.

Pátek 6. srpna 2004

Abrož odpověděl na můj mejl:
"Litovat mě, Moby, nemusíš. Místo mám. Jsem spokojený, doufám, že můj zaměstnavatel bude taky. Vypadá to, že mi nebude klást překážky, avšak naopak využije mých nadání. Myslím, že práci, která měla být udělaná od ledna do konce srpna, zvládnu do konce srpna taky. A ještě nějaké věci navíc. Víš, jak to jde, když ti místo házení klacků pod nohy a na hlavu vytvoří přiměřeně komfortní podmínky? Když tě nejebou za každou píčovinu? Víš, že mám občas otevřené dveře na chodbu i bez "kultury otevřených dveří"??? Ono totiž strašně záleží na tom, kdo je za těmi dveřmi!

Sobota 7. srpna 2004

Byli jsme s rodinkou na koupališti. Potkali jsme tam spokojeného Ambrože a jeho Mrtvou Kočku. Ta mi prozradila, kde vlastně Ambrož pracuje. V malé nenápadné firmě jménem České Písárny. Vede ji Antoš Krakoš. To je přece náš bývalý vedoucí textárny, než ho v roce 2000 na hodinu vyrazili! Před dvěma roky se vrátil a stal se ředitelem dceřinky textárenské Tlamy. Než ho letos na jaře vyrazil ředitel Českých Textáren Běsný Kokot za to, že Tlamy vydělávaly víc, než celý zbytek Č. Textáren...
No a teď je přímým nadřízeným Ambrože! Je jeho generálním ředitelem, viceprezidentem, náměstkem, vedoucím i lidským zdrojem. Velice lidským zdrojem.
Jo, a už je taky jasnější, proč byla jmenovaná vláda. Bere totiž zboží od Českých Písáren. Takže zase jim to píše Ambrož!

*************************************************************

Foto textárny bez textárníků: Houba

Předminulý týden: Potíže v procesu vymístění

Minulý týden:

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. V Pražské knihokavárně Rybka v Opatovické 7 slibují, že ji zase někdy budou mít (za 199,- Kč).
Též si můžete knížku objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz , pak ještě doplatíte za poštovné.

Dva předcházející týdny viz v horních odkazech. Odkazy na články od března 2003 do současnosti naleznete v rubrikách Šamanovo doupě a Zábava.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Případně si poslužte komentářem.

Skutečná textárnaDalší články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku