Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 9.8.2004
Svátek má Roman
  Výběr z vydání
 >SUDETY: Dokument naší doby
 >FEJETON: Antická doba
 >POLITIKA: Vláda ČSSD-KSČ, KDU-ČSL a US-DEU
 >KOMENTÁŘ: Vítězové vládní krize: premiér Komunikátor a prezident Pábitel (aneb, jak Češi konečně mají, co si zaslouží)
 >MROŽOVINY: Člověk v zrcadle moře
 >SVĚT: Pigmentace politicky korektní
 >PENÍZE.CZ: Autentizační prvky a metody pod drobnohledem II.
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >ZDRAVÍ: Ach ta vedra
 >GLOSA: Speciálně český jednoduchý návod na něco.
 >BÁSNĚNÍ: Ten usměvavý král
 >SVĚT: Obžaloba bobrů
 >MOBY DICK: Kultura otevřených dveří - záleží na tom, kdo je za nimi
 >NÁZOR: S.Grosse & politologická rozjímání & pan Pehe - "ty jám mám nejradši !"
 >NÁZOR: Great pravicelevice'prachyroll EU schwindle

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
9.8. Co je v současném světě nejposvátnější? aneb Vrána vráně oči nevyklove.
JITA Splítková

Kdo si myslí, že na světě je nejposvátnější lidský život a nebo třeba již existující život jako takový - třeba i nějakého kytovce, ten je na omylu. Nejposvátnější je v "demokratické" společnosti majetek. Konkrétněji majetek určité správné skupiny obyvatel toho kterého státu.
Hrozným a až absurdním důkazem jsou události, které se staly během posledních dnů:

Nejmarkantnějším důkazem nadřazenosti majetku nad lidským životem je tragická událost, která se stala v Paraguay. Minulou neděli v Asunciónu vinou elektrického zkratu došlo k požáru supermarketu Ycuá Bolaňos. Do dnešního dne na popálení zemřelo 464 lidí. Počet je tak hrůzný protože zločinci - majitelé supermarketu nechali svými gorilami zamknout únikové východy, aby prý nakupující neodcházeli bez placení. Nechtěli žádnou ztrátu, takže tam raději nechali lidi za živa upálit.
Provozovatelé obchodu, kteří nechali zavřít dveře objektu, jsou již v policejní vazbě a čelí obvinění z úmyslného zabití. Hrozí jim až 25 let vězení a konfiskace majetku. Vedle zřejmě 464 obětí zůstává dalších 210 lidí v nemocničním ošetření, z toho asi stovka na jednotkách intenzivní péče s těžkými popáleninami nebo dýchacími potížemi.(ČTK)

Kdo je odpornější? Ti tupci majitelé nebo jejich pohůnci, vykonávající rozkazy? Majitel i s pohůnky by neměl uniknout spravedlnosti, V tomto velice tragickém a medializovaném případě se snad tamní právo o spravedlnost postará. Postará?
Nejsem si jistá. Nejhorším trestem pro tyhle zrůdy je vždy konfiskace majetku.

Dalším příběhem o majetku, je událost netragická, ale svojí podstatou smutná. Je jím CzechTek 2004. V celém světě je kolem podobných akcí mnoho zákazů. U nás se, kolem této konkrétní akce mladých lidí, rozpoutává ještě i mnoho vášní. Když píšu mladých, nemyslím tím jen na věk neb jak praví stará moudrost, moudrý člověk je mladý celý život. Zapšklí komentátoři napříč mediálním spektrem lomí rukama a zdvihají varovně prstíky.. achich ach ti oškliví techňáci a dreďáci udělali si ty své nechutné orgie na majetku spořádaného občana, bez jeho dovolení, pomočili a pokáleli a ropnými produkty promořili co se dalo… óóó, hrůza, je to lůza! Zavřete je, zmlaťte je, rozkopejte jim ty jejich aparatury… Tak kvílí média i "spořádaný občan". Podivný opravdu podivný právník a bývalý ministr vnitra Tomáš Sokol pro LN dokonce prohlásil: Citace z Lidových novin http://lidovky.centrum.cz/clanek.phtml?id=281325 Policie včera rozehnala technoparty v Boněnově na Tachovsku. Neměli ale policisté akci, která vypukla už minulý pátek, ukončit dříve? Advokát Tomáš Sokol se domnívá, že ano.
"Podle mě měli zasáhnout v době, kdy tam bylo patnáct tisíc lidí, kdyby je měli rozjezdit tanky," prohlásil právník Tomáš Sokol.
Čtu právníkova slova. Ne, nespím, to je naše realita. To tedy skutečně odhalil svoji pravou tvář. Nestydí se? Nestydí. Napadá mě slovo - fašista. Co takový člověk může hájit? A koho? Takovéto krvelačné lidi, kteří nadřazují podělaný majetek životu, naložit do rakety a tradá do vesmíru.

Při řádění fanoušků Sparty a Baníku nikdo tak nekřičí a za nimi zůstává bordel, zničený majetek a zranění.
Ono jsou málokterá média nezávislá, u nás taková asi ani neexistují, takže je zcela logické, že píší jak píší a při kom stojí a na čí objednávku vytváří "veřejné mínění". Nebo v tomto případě mají všichni ti rozhořčení pravdu?

Už první chyba medií a jejich pracovníků a některých komentujících je onoho chovatele krav pokládat za majitele pozemku. On je pouze nájemce pozemku, majitelem je stát a to je dost podstatná, médii nedostatečně uváděná maličkost. Někdo může namítnout, že je to nepodstatná maličkost. Není. Musí si uvědomit, jak by asi majitelé domů řvali, kdyby pouhý nájemník bytu byl označen za jeho majitele. Nájemník majitelem není podle právní smlouvy, kterou uzavřel s majitelem, je jen uživatel za úplatu a užívanou věc - nemovitost by neměl dále pronajímat bez souhlasu majitele. Je s podivem, že stát mlčí a své policejní gorily tam vyslal skoro s křížkem po funuse na ochranu práv nájemce (ten podle informací kterých se mi dostalo od právníků, může smlouvu prostě zrušit, takže jeho nářky a chtění miliónového odškodného, jsou spíš vypočítavostí jeho a jeho právníka a poškozeným je ve skutečnosti stát).
Stoprocentně nevíme, jestli nájemce pozemku s akcí nejdříve nesouhlasil. Na stránkách o CzechTeku http://www.freetekno.cz a http://www.techno.cz/index.php se uvádí, že tomuto nájemci byla nabídnuta za použití louky nějaká částka. Dohodli se? Jak to bylo? Nevíme zadali je to pravda. Nevíme jestli nájemce něco nedostal a po začátku akce na něj nebyl vynakládán tlak, aby vše popřel a podal žaloby (navíc jako nájemce nesmí nic pronajímat). To ví jen on sám. Nakonec není tady zakopaný pes? Vloni si CzechTek řádně pronajal louku a tudíž akce nebyla nelegální, ale také to prý bylo jen od nájemce a vlastník-obec se hned pak ozvala (poznámka na okraj: nájemci luk, jak to vypadá, dostávají od státu miliónové dotace - také zajímavé téma).
Nezapomínejme, že zatím byla praxe této akce CzechTek vždy taková, že za použití pozemku majitel dostal peníze, pozemek byl uklizen a podle informaci, co mám i po této akci (CzechTek 2003) byl a je normálně k použití - čili tráva na něm roste vesele dál (to po motoristických závodech vedených chráněnými oblastmi nelze říci).
A pokud má nájemce pravdu a s akcí v žádném případě nesouhlasil? Vědělo se o ní i z rozhlasu dost dopředu a tady se pohled otáčí na Grosse. Proč nechal louku, kterou dal do nájmu, zaplnit lidmi a proč pak, když akce končila, tam poslal své těžkooděnce? Zdá se, že mají pravdu ti, kdož říkají, že Gross, jehož vláda je plná dost podivných individuí, takto chce získat bodíky a ukázat, co neposlušné čeká.

Smutné je, že mnozí ochránci soukromého majetku brojí za roztřískání aparatur, které si tam DJ přivezli a policie je vesele zabavovala. Jsou to drahá zařízení a jejich majitelé si na ně většinou dost dlouho vydělávali - cožpak to není majetek, který je posvátný a měl by se chránit? Tento majetek nemá toho správného majitele a tudíž se nechrání.

Proč stát, místo zákazů, nevyčlení na takovéto akce nějakou vhodnou opuštěnou louku. Tolik peněz teče do chřtánu všemožným křivákům, proč nedat lidem chtějícím technojuchat jednu louku? Nemyslím si, že by tím akce ztratila na kráse a lidi by na takovou louku nejezdili. A navíc, pak by policie měla i morální právo k zásahům na nelegálních technoparty.
Takže CzechTek by se měl pokusit domluvit se státem a pokud stát nepřistoupí na dohodu o pronájmu nějaké louky (velkorysý stát by ji třeba i věnoval), pak by měli tito lidi právo vyjít do ulic a přestat se chovat jako letargické ovce. Proč třeba nevydávají nějaké noviny, neangažují se politicky?
Ovšem bude mít stát zájem domluvit se?

Jedna z příčin proč tyto akce už jsou třeba v Anglii a Německu zakázané a v ostatních zemích se postupně zakazují, je v jejich svobodě a také, v tom, že se sem přijíždějí bavit většinou ne moc majetní lidé. To současné demokratické státy a jejich policejní aparát nemohou strpět. To ne.
Mafiány, pasáky, obchod s bílým masem, drogami, zkorumpované politiky, tuneláře… to je jiná, oni i jejich majetek jsou posvátní. Nakonec, co jiného chtít po demokracii, kde jsou mafiáni zváni podnikateli.
Podnikatelem zvou naše média i židovského mafiána Asi Abutbula majitele Royal Casina, se kterým si mezi nevinnými lidmi Na příkopě vyřizovala účty jiná mafie. Nevinní lidé byli zraněni, mafiánovi se nic nestalo. Pravda, ne vždy mafián jinému mafiánovi unikne - otec Abutbula v podsvětí nazývaný "Řezník" a našimi médii i policií podnikatel, byl zastřelen v Praze 11. srpna 2002.

Zdá se, že vše je ve světě i u nás v pytli a vše je marnost. Kdepak jiskérky lidskosti ještě probleskávají. Jednou jiskřičkou jsou ti lidé, kteří se vrátili na místo konáni CzechTek 2004 a louku uklidili (nejen louku, les ještě uklízejí). Tyto lidi hned policejní aparát perlustroval. Je to hnus! Všichni ti lidé, co se vrátili uklidit tu louku jsou fakt frajeři a mají můj velký obdiv, obdivuji je i za to že se v klidu nechali legitimovat a zapsat. Jste super a moc vám všem držím palce, ale jak píšu nahoře, měli byste dát o sobě vědět i jinak než jednou do roka. Od policejního státu je jen krůček k fašismu. Z historie víme, že Hitlera dosadil na jeho post strach těch správných o svůj bohem posvěcený majetek.

JITA Splítková
Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku