Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 12.8.2004
Svátek má Klára
  Výběr z vydání
 >ZE STARÝCH NOVIN: Vztahy Čechů a Němců před asi tak 120 lety
 >LIDŠTINY: Stalin a Bush jsou prý pořád v kurzu - mají něco společného? aneb americké prezidentské volby za dveřmi.
 >MÉDIA: Presidentův moderátor? - nebo snad pouze český chaos?
 >POSTŘEH: O řetězovém dopise a platonické lásce
 >PRÁVO: Spravedlivý proces, hasiči, policajti a ostatní.
 >NÁZOR: Hoffmannovy povídky z basy
 >NÁZOR: Uvažování a záměry lidí zvláštního ražení
 >PENÍZE.CZ: Finanční plánování podle TriMan II.
 >LIDÉ: Zemřela kráska v bílém.
 >BÁSNĚNÍ: Kohout plaší smrt
 >PENÍZE.CZ: Finanční plánování podle TriMan
 >FEJETON: Zákony buzerace
 >POSTŘEH: O automatech
 >MÉDIA: Jak se u nás vyrábí zločinci
 >MROŽOVINY: Dobytí Guamu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
12.8. LIDŠTINY: Stalin a Bush jsou prý pořád v kurzu - mají něco společného? aneb americké prezidentské volby za dveřmi.
JITA Splítková

Je to tak, oba dva tito “státníci” mají neustále své zaryté fanoušky anebo aspoň obdivovatele. A jejich fanoušci jsou občas totožní. Oni si totiž tito dva pánové nejsou až tak vzdálení, jak by si někdo mohl myslet. Co může mít společného komunistický diktátor s republikánem? Hodně… opravdu hodně…
Nechejme stranou taková fakta jako, že Stalin i Bush dosedli do vládnoucích křesel podvodem. Stalin nebyl Leninovým nástupcem a Bush vlastně volby nevyhrál, ale za vším byla manipulace… to jsou mnohokrát již napsaná fakta, podívejme se na tyto dva pány raději očima současných umělců a srovnejme, jak se oni chtěli prezentovat veřejnosti a jaká byla (v případě Bushe je) jejich inteligenční úroveň.

Divadelní prkna… každý herec má své fanoušky

Sveřepého a krutého diktátora Stalina neobdivují jen skalní stalinisté, například učaroval Bushově bezpečnostní poradkyni Condoleeze Rice , která se léta specializuje na problematiku Ruska ( k tomuto tématu ji podle ní přivedl otec Madleine Albright - Korbelové). V jednom osobnějším článku pro New York Times vyšlém v červenci 2003, hovořila o svém dětství a i své neuskutečněné kariéře klavíristky a politických ambicích. Také se zde vyjádřila v tom smyslu, že je podle ní na Stalinovi fascinující a obdivuhodné to spojení moci a amorálnosti v jedné osobě…Tento článek se samozřejmě objevil i v ruských médiích http://ej.ru/080/life/profile/01/index.html

Ovšem Stalin má nejen krásné obdivovatelky, má i svůj muzikál! Je to zpráva skoro k neuvěření, ale je to tak. Cambridgeský student James Stevens si řekl, že takový diktátor, to je prima téma a napsal i nastudoval se spolužáky z university z Cambridge v britském Edinburghu (premiéra byla 8.8.2003) muzikál "An Evening with Joe - Stalin The Musical". Záběry z inscenace zde: http://www.robasher.co.uk/Photos/Stalin/

V muzikálu zazní písně: "The Gulag Rag" and "Mrs. Stalin Regrets", sborová píseň "Sweet Stalin I'm In Love Again". Stalin jako legrace? Proč ne. Aspoň k něčemu je poprvé v životě užitečný a satiry není nikdy dost (i těch, kterým vadí).

A co Bush? Má ctitelky? Samozřejmě patří k nim i Condoleeza. Objevuje se i jeho příběh na divadelních prknech? To ještě ne, ale na filmovém plátně již ano. Americký režisér a spisovatel Michael Moor o něm a jeho klanu natočil dokumentární film Fahrenheit 9/11. Moore ve svém dokumentu podrobně rozebírá vazby rodiny Bushova tatíčka - George Bushe staršího, na saúdskoarabský kapitál, z něhož byly financovány mimo jiné teroristické akce Al-Káidy a další taškařice této vypečené rodinky. Reakcí tohoto Bush-klanu bylo to, že - korektně tiskem řečeno: Společnost Walt Disney, která měla 2. června Moorův film distribuovat prostřednictvím své dceřiné firmy Miramax, se měla dostat pod politický tlak floridského senátora Jeba Bushe, bratra amerického prezidenta. Ovšem klan už není tak silný a film je promítán i v USA (děti a mladiství na něj smějí pouze v doprovodu rodičů).

 Jako Stalin i Bush junior oblbuje dav…

Stalin byl znám tím, že dbal na to, jak bude na plátně kina nebo na fotkách či obrazech vypadat a nutil umělce a novináře k retuším svých podobenek. Patřičně namaskován a osvětlen hřímal z politických prken na pečlivě vybranou klaku a svojí image lidumila a člověka, který by se pro ně a pro vlast, nechal rozkrájet, oblboval lidi.

I pečlivě upravený Bush mluví před vybraným publikem a správně nastavenými kamerami a svými řečičkami oblbuje dav, jen má jinou rétoriku než Stalin a na rozdíl od samovládnoucího diktátora, rozhodně nevládne sám.

Kladem dnešní doby je, že některé lži i ty prezidentské časem vyjdou najevo (kauza anexe Iráku z důvodů ZHN). Jenže ani to neotřese vírou některých lidí ve toho svého jediného a pravého prezidenta (nemusí se jednat jen o Bushe). Taková neotřesitelná víra je vlastně výbornou vizitkou práce PR a politických "imagerů", co dokáží předvádí například film Vrtěti psem.

Bushův "tým na změny myšlení lidí" pečlivě dbá na vytváření obrazu prezidenta, nic nenechává náhodě ani takovou věc, dalo by se říci maličkost, jaké fotografie se objeví v tisku a jelikož se jedná o odborníky, opravdu vědí, jak imperátora lidu předložit. Jednou je to válečník a podruhé téměř božský zachránce a všechny jeho pózy útočí na lidské podprahové vnímání. Článek Jamese Donahue o vytváření Bushových portrétních fotografií je zde: http://perdurabo10.tripod.com/themindofjamesdonahue/id580.html a o jeho autorovi více tady: http://perdurabo10.tripod.com/themindofjamesdonahue/id3.html

Na základě takovéhoto barvotiskového mámení "politických imagerů"se následně jistým médiím (i našim), kteří nehledí na pozadí věcí a zůstávají pouze na povrchu, tím pádem zdá, že Bushe, zrovna tak jako svého času v Rusku Stalina, neobdivují jen jeho skalní fanoušci, ale prostě - v jeho případě, skoro každý Američan.

To je poněkud naivní představa o obyvatelích USA očima cizinců, na kterých jsou brýle chtění - či přání, aby to tak bylo. Amerika je velká země a žije v ní mnoho lidí a ti mají mnoho názorů, samozřejmě, že tam jsou i početní fanoušci republikánů a jejich prezidenta, své fan-kluby měl i Stalin, s tím se nic nenadělá.

 Tupé mozky obou politiků

A co hlavně mají hnusný diktátor Stalin a neschopný arogantní samolibec, loutka naftového, zbrojařského… průmyslu a oligarchií Bush společného? Ne moc velkou inteligenci a manipulaci s národem a fakty, prostě účelové lhaní pro své cíle, či cíle svých "přátel" a také vytváření absurdních humorných situací a ono spojení moci a amorálnosti, které nedá spát Condoleeze Rice.

V novinách The Seattle Times ( už 1. 8. 2003) vyjádřil svůj názor na Bushe jako na velkého manipulátora s fakty a národem i profesor W. Williams z Evans School of Public Affairs na Washingtonské univerzitě, který vydal knihu Reaganismus a smrt zastupitelské demokracie. Bush podle něj vědomě podvedl americký lid, a to jak pokud jde o válku v Iráku, tak i v případě snižování daní. Williams píše:... jiní prezidenti též lhali, avšak jen Bush opakovaně obelstil Kongres a veřejnost, aby získal jejich souhlas na základě zkreslených informací . Je to první prezident, který používá propagandu jako hlavní nástroj k “prodeji” své politiky. Jeho bezprecedentní vzorec podvádění však může vyústit v pohoršení, které nakonec skončí voláním Bushe k odpovědnosti …

Ta nevelká inteligence obou státníků zplodila nádherné skutečné proběhnuvší události vypadající jako humoristické historky a výroky. Těmi výroky je asi proslulejší Bush.

Namátkou pár z nich - Citace: Bush: snižme hustotu zalesnění

George Bush navštívil místo bývalého lesa ve státě Arizona na jihozápadě Spojených států, který nedávno lehl popelem při jednom z mnoha lesních požárů. Ty již zničily tisíce hektarů zalesněné půdy.

Bush při té příležitosti vyzval Kongres, aby schválil jeho návrh známý jako "Iniciativa zdravý les", který by umožnil kácení stromů jako ochranu proti požárům.

Prezident stál na vrcholku hory Inspiration Rock, díval se na zčernalé svahy a miliony ohořelých stromů a prohlásil, že tato oblast byla kdysi nádherná, ale příroda ji zjizvila.

Řešením je podle něj umožnit dřevařským společnostem, aby snížily hustotu zalesnění, což by zmenšilo riziko těchto ničivých požárů.

… Podle aktivistů je Bush pod vlivem dřevařské lobby.

http://www.bbc.co.uk/czech/svet/030812_bush_forests.shtml

 

O Stalinovi se traduje následující perla:

… do Stalinova kabinetu v Kremlu se dostavili tři muži - Kurčatov, Chariton a Zernov, za účelem podání zprávy o postupu při vývoji atomové bomby. S sebou v krabici si nesli poniklovanou plutoniovou kuličku. Nemínili si se Stalinem cvrnkat, ale nesli mu ukázat jadernou nálož pro první sovětskou atomovou bombu. Díky poniklování to nebyla malá kulička jako ty na hraní, ale spíše kuželková koule o deseti centimetrech v průměru.

Kurčatov diktátorovi potvrdil, že přípravy k pokusnému výbuchu jsou u konce a žádal o jeho povolení k tomuto.

…“Zde je připravena nálož pro bombu”, řekl Kurčatov a ukázal na kouli.

“Kolik jich celkem máte?” zeptal se Stalin.

“Tahle je zatím jediná, víc plutonia nemáme.”

“To není dobré! Do kdy ho můžete získat tolik, aby bylo dost na další nálož?”

“Zatím se daří ho shromažďovat jen pomalu. Další nálož můžeme vyrobit asi za čtyři měsíce, Josefe Vissarionoviči.”

“Nejdřív řečmi vyrajcujeme Američany a přitom máme prázdné ruce. A co když nám sem zčistajasna naházejí ty své atomové bomby? Nemáme nic, co by je zadrželo. Když si odpálíme první nálož, musíme mít na skladě ještě druhou, ba i třetí,” Stalin se zamyslel. Díval se na plutoniovou kuličku.

“Z této koule by se měly udělat dvě nálože. Přidejte k tomu chemickou výbušninu, ať máme dvě bomby, i když slabší.”

“To není možné Josefe Vissarionoviči,” odpověděl mu Chariton, “musíme mít pohromadě kritické množství.” A začal mu objasňovat, že přírodní zákony jsou takové, že menší množství nevybuchne.

Stalin si zakouřil dýmku, prošel se zamyšleně místností.

“Kritické množství, kritické množství… To je také dialektický pojem. V jedněch podmínkách je kritické množství takové, ale v pozměněných podmínkách, může být kritické množství jiné, jistěže, jiné.”

…A Kurčatov se mu jal vysvětlovat, že výzkum jiného kritického množství může trvat roky, což i Stalin pochopil…

(podklad Moskovskije Novosti 41/89, rozhovor se Stalinem je ukázka z knihy I.N.Golovina o Kurčatovovi, celý je publikován rovněž v tomto čísle MN)

 

Z těchto záznamů si sami můžete udělat obrázek o stavu mozků těchto dvou politiků. Stalin už je naštěstí dávná minulost, Bush je setsakra aktuální přítomnost.

 

 Prezidentské volby a Bush

Bushovci a především jeho opravdu mocní milovníci (nebo spíše majitelé?) nemají hluboko do kapes a jelikož je v jejich zájmu, aby zase měli Bushe jr. v čele USA, tak neváhají do těch naditých kapes, sáhnout a dát mu něco na jeho prezidentskou kampaň. Co na tom, že státní dluh USA každou minutu stoupá http://brillig.com/debt_clock, jejich konta bezpracně stoupají také.

Bush v roce 2003 v Minnesotě vybral na svou příští volební kampaň dalších 1,4 milionu dolarů. Tato suma překvapila dokonce i stratégy jeho kampaně, kteří očekávali ne více, než jeden milion.

A proč se zmiňuji právě o této částce? On ji totiž získal v Minnesotě, kde tradičně vyhrávají demokraté Od roku 1928 zde vyhráli 15krát, republikáni pouze 3krát - naposledy v roce 1972. Tentokrát jsou republikáni rozhodnuti jejich slovy:"donést Bushovi Minnesotu na zlatém talíři." Takže ani v Minnesotě nedrží republikáni ruce na šrajtoflích, však ony - pokud bude zas prezidentem, se jim ty penízky stonásobně vrátí, Bush na ně jistě nezapomene zakázkami, jako nezapomněl na své věrné firmy, kterým dal zakázky například v Iráku.

Ano, za tyto peníze Bush podává očekávané výkony jako ona pověstná cvičená opička.

Z různých míst sílí hlasy, že Bush má výhru už dávno v kapse, protože neprůhledné elektronické hlasování při volbách (viz www.fixingelections.com ), mu ji zajistí i bez miliónů dolarů a bez podpory voličů, protože určitá skupina v Americe razící doktrínu nedotknutelnosti a světovládnosti USA to tak prostě chce a to jejich chtění je podepřené skutečnou mocí.

Jenže Bushova obliba evidentně klesá (viz www.pollingreport.com ). Naposledy už i právníkům v USA dochází trpělivost: Největší organizace právníků ve Spojených státech American Bar Association (ABA) v pondělí v Atlantě odsoudila Bushovu vládu za přístup k zahraničním zajatcům na základně Guantánamo na Kubě a v iráckých věznicích.

Dluh USA a nezaměstnanost jsou obrovské a v Iráku to nejde tak, jak to bylo na začátku okupace Iráku Američanům (a nejen jim) implantováno do myslí, tudíž demokratický kandidát Kerry získává viditelně na oblíbenosti a prohlašuje, že do roka z Iráku stáhne všechny vojáky, což se zcela logicky hodně lidem líbí, takže manipulace s volbami by nemusely být tak jednoduché.

Za demokrata se staví už i některé odbory a i noviny New York Times. Ovšem, všechno jde a najednou se mohou objevit "zcela náhodně, ale úplně náhodně" takové situace, které opět přivedou voliče na stranu Bushe (jako třeba ty tři roky staré informace o teroristických útocích Al-Kaidy na Ameriku, které jistě mely vyvolat paniku. http://www.novinky.cz/03/72/78.html). K jakým dalším kalibrům Bush a spol ještě sáhne raději ani nedomýšlet.

-----

Poznámka: o elektronickém hlasování v USA pojednává kniha Stevena Hilla - "Fixing Elections: The Failure of America's Winner-Take-All Politics," Routledge Press, www.fixingelections.com

Steven Hill je americký autor, mediální osobnost a hlavní analytik Centra pro hlasování a demokracii.

 

 Ať je tam ten nebo ten?

Bush shromáždil ke konci února 2004 na předvolební kampaň už 140 miliónů dolarů (asi 5,2 mld. Kč). Kerry oproti němu má jen 32 milióny (asi 960 mil. Kč) také jako Bush i od olejářských a farmaceutických firem.

Jenže co si člověk musí uvědomit? Dost se začíná hovořit o tom, že Bush je jen jednou z "cvičených opic", politiku tu "fikanou" a skutečnou dělají sice zvrhlé, ale chytré mozky, takže je úplně jedno, jaký dres má ta jakoby vládnoucí loutka, ať tam bude ten nebo ten paňáca, skutečná vláda a politická orientace USA zůstane téměř neměnná. Něco na tom bude. Nakonec i Kerry je válečník a chce válku kdekoli - tu v Iráku vřele podporoval a peníze na sociální výdaje škrtí a až teď v psledních dnech začíná obracet a říkat, jak chce  skončit  vojenské obsazení Iráku. Jenže jeho předvolební sliby jsou: zrušení daňových úlev pro bohaté, které zavedl Bush, snížení rozpočtového deficitu na polovinu a zvýšení minimální mzdy. Říká, že Bushova zahraniční politika je nejméně kompetentní, nejbezohlednější, nejarogantnější a nejvíce ideologická v moderní historii USA. Přislíbil také obnovit spojenecké svazky narušené v posledních letech, které mají zásadní význam pro vítězství ve válce s terorismem .

Chudáci demokraté, kteří upřímně věří, že Kerry v USA něco změní pro řadové občany k lepšímu a chudák ostatní svět, který si myslí, že USA pod jeho vládou nebudou tak arogantní a vojensky agresivní.

Republikáni, ti jsou na tom lépe, nemají sociální cítění, jsou šovinisté až xenofobové a rasisté a jejich smýšlení je primitivně až atavisticky jednoduché - bible a zbraň a heslo - kdo není s námi, je proti nám, čili je ani jeden kandidát asi nezklame. Zklamání by pro ně znamenala pouze ta možnost, že by byl někdy za prezidenta USA zvolen inteligentní, neovládaný a sociálně cítící prezident - tato možnost patří do sci-fi vizí.

Snad se bude muset demokratický prezident aspoň trochu ohlížet na mínění své strany a držet její linii a splnit sliby. Clinton povzbuzován Madleine Albright také vyslal vojska na Balkán - ale aspoň čekal na souhlas OSN. Nakonec jakýkoli demokrat na pozici prezidenta je vždy lepším řešením než republikán.

Toto k prezidentským volbám píše Michael Colby ve svém článku Bush v. Kerry: The Power Elite's Dream Ballot 13.2. zde: http://www.informationclearinghouse.info/article5651.htm Cituji z českého překladu na : http://www.zvedavec.org/zpravySQL.php?clanek_id=803&: …Za posledních dvacet let v senátu Kerry nenavrhl ani jednu větší sociální či životního prostředí týkající se aktivitu. Kerry ve své kampani nepřišel s žádným návrhem jak zlepšit nezaměstnanost nebo zdravotní péči…

…Editor Sam Smith z Progressive Review napsal: "Před Amerikou stojí dva prezidentští kandidáti, kteří oba náležejí do společenství (Skull & Bones), jejichž hodnoty jsou dětinské, elitní, misogynní, antidemokratické, tajné a které existuje jen proto, aby si jeho členové poskytovali po celý svůj život vzájemné výhody a ochranu na cestě vzhůru do nejvyšších vrstev americké společnosti. Ani pomyšlení, že by se omluvili, naopak. Oba kandidáti odmítají dát otevřenou a jasnou odpověď o své participaci. Alespoň jeden z nich, Kerry, udržuje stále těsné styky a dokonce mezi svými mladšími kolegy vybírá nové členy."

Je-li naší listopadovou volbou Bush nebo Kerry, nemusíme ani čekat na začátek hlasování a můžeme rovnou vyhlásit vítěze. Mocenská elita si chystá další vítězství a nemohou se dočkat nastávajících čtyř let klidných, bezpečných vod, po kterých pluje jejich politická loď.

 

 

Další zdroje k napsání této části článku o volbách:

http://www.informationclearinghouse.info/article5651.htm

http://www.propagandamatrix.com/archive_skull_and_bones.html

http://www.startribune.com/stories/587/4062500.html

http://www.scoop.co.nz/mason/stories/HL0307/S00065.htm

http://www.commondreams.org/views03/0131-01.htm

http://www.thehill.com/news/012903/hagel.aspx

Project for the New American Century http://www.informationclearinghouse.info/article1665.htm

Election Systems & Software

http://www.essvote.com/

Diebold

http://www.diebold.com/dieboldes/

 

 

 

 

 

PŘÍLOHY:

 

 

Příloha 1. - pár upoutávek na články na téma lži a prachy za poslední rok:

Bushova popularita klesá, na vině je Irák a zadlužení

http://ihned.cz//2-13296690-003000_d-d4

* Bushe může zachránit úspěch v Iráku

* Bílý dům zvažuje větší roli OSN v Iráku

* Newsweek: Výslechy amerických vyšetřovatelů jsou "robustní"

* Prezidentovu popularitu snižují rozpočtový deficit a nezaměstnanost

 

 

ČO MAJÚ SPOLOČNÉ MEČIAR, BUSH A BLAIR? LOŽ AKO PRACOVNÚ METÓDU!

Pravda, ktorá je vo víne, vyplavuje sa z ukoristenej ropy…

http://spv.host.sk/duch/hovory/spolocne.htm

 

Bush: Máme 'zatraceně dobré' informace

[WASHINGTON/NEW YORK, 15. Července 2003] - Americký prezident George Bush v pondělí hájil jako "zatraceně dobré" zpravodajské informace ve snaze utišit kontroverzi kolem jeho nepravdivé tvrzení o tom, že se bývalý irácký režim snažil získat v Africe uran pro svůj údajný program vývoje jaderných zbraní… celý článek na http://tiscali.cz/news/news_center_030715.623270.html

 

 

Lži Bushova klanu o Iráku a o spolupráci s nacisty

Článek Bush Family Whitewashing in Iraq and Nazi Germany byl uveřejněn 10. června na serveru Counterpunch.org.

12.6.2003

Chris Floyd

Revisionismu holocaustu trvalo desítky let, než začal vystrkovat růžky, ale bíliči válečných zločinů v Bushově partě se snaží zneužít historická fakta jen několik týdnů po tom, co jejich Vůdce deklaroval "úkol splněn" v projevu o válce v Iráku. "Zbraně hromadného ničení? Nevím, o čem mluvíte. Nikdy jsem se o tom nezmiňoval. Možná nějaké najdeme. Není důležité. Na čase se hnout. Což takhle daňová reforma?"… celý článek na http://www.zvedavec.org/zpravySQL.php?clanek_id=610

 

  

Bývalý inspektor: Bush založil válku na lži

Postupem času se ukazuje, že OSN si vedla dobře při odzbrojování Iráku a že rozhodnutí amerického prezidenta George Bushe jít do války s Irákem bylo založené na lži. V pondělí to v newyorském sídle OSN řekl bývalý zbrojní inspektor Scott Ritter.

"Inspektoři přišli do země, byla jim nabídnuta dobrá spolupráce, mohli ihned jít všude, kam potřebovali, a nenašli nic. Nic, co by souviselo se zbraněmi hromadného ničení," uvedl Ritter, který sloužil v americké námořní pěchotě, posléze v 90. letech sedm let působil jako zbrojní inspektor OSN a v posledních měsících důrazně vystupoval proti irácké válce.

"A přesto slyšíme pořád dokola, že 'prezident ví, že tyto zbraně existují..., že jde o hrozbu, na níž je možné reagovat jen jednostranným postupem Spojených států, protože OSN není schopna nebo ochotna dokončit úkol odzbrojení Iráku'," prohlásil Ritter, který odešel z týmů zbrojních inspektorů v roce 1998… Celý článek na http://tiscali.cz/news/news_center_030715.623270.html

 

 Meacher: "USA zneužily 11. září k prosazování politiky světové nadvlády"

Je známo, že nejméně 11 zemí předem Spojené státy varovalo před útoky z 11. září. V srpnu 2001 byli do Washingtonu vysláni dva agenti Mossadu, aby varovali CIA a FBI, že existuje buňka 200 teroristů, kteří prý připravují velkou operaci (Daily Telegraph, 16. září 2001). Seznam, který poskytli, obsahoval jména čtyř únosců z 11. září. Žádný z nich nebyl zatčen.

Bývalý britský ministr životního prostředí Michael Meacher pozoruhodným způsobem zaútočil na americkou vládu. Argumentuje, že Američané předem věděli o útoku z 11. září a nic proti němu nepodnikli, neboť se jim hodil jako zástěrka pro realizaci jejich globálních imperiálních zájmů. Z Meacherovy argumentace vybíráme: celý článek na: http://www.blisty.cz/txt.php?id=15288&iid=1375

  A ještě další:

http://www.volny.cz/svet2002/word/lhali_jsme.htm

http://www.prop.sk/americka_vojna.htm

http://www.zvedavec.org/zpravySQL.php?clanek_id=806&rok=2004&sort=datum&tema_id=0

 Pro pobavení:

http://www.propagandamatrix.com/shopcards.html

http://www.taintedthoughts.com/exe.php?source=ecards

 

 

Příloha 2. Bushismy:

http://protiproud.wz.cz/view.php?cisloclanku=2003050601

http://www.bushcartoon.com/bushisms.html

http://www.bushisms.com

http://www.bushstillblows.com/index2.html

http://www.bushwatch.com/english.htm

http://quotations.about.com/cs/georgewbush/tp/10_bushisms.htm

http://liberty.hypermart.net/Humor.htm

http://www.positiveatheism.org/hist/quotes/bush.htm

http://www.seeyageorge.com/bsh.html

http://slate.msn.com/?id=76886

http://www.thetruthaboutgeorge.com/bushisms/

 
Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku