Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 14.8.2004
Svátek má Alan
  Výběr z vydání
 >GLOSA: A co na to stařeček Pagáč?
 >NÁZOR: Nová vláda. Setrvalý stav.
 >NÁZOR: Proč LOK fandí nové ministryni zdravotnictví.
 >REAKCE: Máme vážné podezření...
 >MOBY DICK: Utopení ing. Duto Hlava
 >NÁZOR: Kozel zahradníkem
 >TÉMA: Fahrenheit 9/11.
 >ZE STARÝCH NOVIN: 120 let v lidské historií je to velký skok?
 >VÍKENDOVINY: Někdy je přírody až moc
 >PENÍZE.CZ: Bezpečnostní prvky Eura
 >ŽIVOT: Továrnna na Absolutno aneb Karel Čapek a Utah
 >REAKCE: Dopis pro šéfredaktora MfD
 >TÉMA: Kerryho předvolební křeče
 >LIDŠTINY: Stalin a Bush jsou prý pořád v kurzu - mají něco společného? aneb americké prezidentské volby za dveřmi.
 >ZE STARÝCH NOVIN: Vztahy Čechů a Němců před asi tak 120 lety

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Ekonomika  
 
14.8. GLOSA: A co na to stařeček Pagáč?
Ivo Gistr

Uvažuje se o zdanění koštů vína či slivovice, protože tam zřejmě podle někoho dochází k prachsprostým a obrovským daňovým únikům.

A co na to stařeček Pagáč?

Ja tož ba, to im patří, tým moravákom nenažraným. Enom tak na ně, nehaňby. Také košty si pořádajů a žádné dáňky z nich neplatijů? Správně je třeba im zatnůt tipec!

A eště by nejaký šikovný, aj študýrovaný možná, úředníček, mohl vyšpekulovat, jak im osladit tý jejich prasacka, husy, kačeny, králíky, slípky, moráky a kdovíjaků havěť ešče potutelno chovajů, aby si s ňů břušiska plnili. A přitem, chudérkám, akorát ledajaké travsko, žito nebo šrot žrat dávajů, hamůni.

Ten úředníček, co vymyslél, aby z koštů všelijakých dáňku platili, ten by podla mňa měl dostat nejaků tů medajlu lebo co, tož to vyřiďte prezidentovi, šak beztak nemá co dělat, dyž je včíl v tech Aténách. Tů medajlu proto, aby sa tí druzí eště víc snažili a eště lepší a větší dáňky na tý vypráskané moraváky vymysleli!

A ať sa nezatěžujů takýma prkotinama, jak sů nejaké zkrachovalé banky, záložny nebo vytunelované fabriky či co já vím jaké eště prkotiny. Týmto směrem sa dá do tej státní kasy nacpat, ať si tí moraváci nemyslijá, že im šecko projde! A aby sa přestali válat po sklepoch a klobásama omaštěné huby vínem a kořalků přestali umývat a nemysleli si, že na ně berňák nedonde ! Tož tak.

PS Překlad neposkytnu. Stejně zas někdo bude filozofovat, co jsem tím myslel, nemyslel, jestli jsem zamindrákovaný levičák nebo nějaký chuďas závistivý, atd.

Jenom si opravdu myslím, že by se mělo nejprve naprevit neřádstvo velké. Já vím, je to naivní představa.(A jestli jsem na něčem závislý, pak je to má rodná dědina, rodný kraj a rodná vlast.To je ale asi jiné téma.)
Další články tohoto autora:
Ivo Gistr

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku