Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 14.8.2004
Svátek má Alan
  Výběr z vydání
 >GLOSA: A co na to stařeček Pagáč?
 >NÁZOR: Nová vláda. Setrvalý stav.
 >NÁZOR: Proč LOK fandí nové ministryni zdravotnictví.
 >REAKCE: Máme vážné podezření...
 >MOBY DICK: Utopení ing. Duto Hlava
 >NÁZOR: Kozel zahradníkem
 >TÉMA: Fahrenheit 9/11.
 >ZE STARÝCH NOVIN: 120 let v lidské historií je to velký skok?
 >VÍKENDOVINY: Někdy je přírody až moc
 >PENÍZE.CZ: Bezpečnostní prvky Eura
 >ŽIVOT: Továrnna na Absolutno aneb Karel Čapek a Utah
 >REAKCE: Dopis pro šéfredaktora MfD
 >TÉMA: Kerryho předvolební křeče
 >LIDŠTINY: Stalin a Bush jsou prý pořád v kurzu - mají něco společného? aneb americké prezidentské volby za dveřmi.
 >ZE STARÝCH NOVIN: Vztahy Čechů a Němců před asi tak 120 lety

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zdraví  
 
14.8. REAKCE: Máme vážné podezření...
Jiří Kilian


Psí stručně :

Prezident České lékařské komory David Rath pošle na největší pojišťovnu v zemi policejní vyšetřovatele. Podle něj VZP podporuje z peněz pojištěnců opoziční proudy ve stavovské organizaci lékařů

A zpravodajský server ČTK ČESKÉ NOVINY :

PRAHA - Prezident České lékařské komory (ČLK) David Rath jako už tradiční kritik Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) pošle na největší pojišťovnu v zemi policejní vyšetřovatele. Rath to dnes řekl novinářům. Podle něj VZP podporuje z peněz pojištěnců opoziční proudy ve stavovské organizaci lékařů, které si přejí svržení Ratha i nynějšího představenstva.
"Máme vážné podezření, že část opozičních proudů v ČLK je podporována současným vedením VZP, protože (komora) je kritikem této pojišťovny a jejích hospodářských praktik," řekl Rath.

Rath tvrdí, že lékaře ochotné veřejně kritizovat vedení komory podporuje VZP různými výhodami, dává jim například výhodnější smlouvy a nestrhává jim platby, pokud překročí dohodnutý objem péče.

____________________

Sečteno, podtrženo, výsledek : smutno je mi na duši a v těle žluč mi kyne. President ČLK veřejně sděluje, že VZP uplácí některé lékaře. To ovšem znamená, že někteří lékaři jsou úplatní a že za peníze nebo finanční výhody nechají se najímat. Já chci aspoň na tomto místě docela rasantně odmítnout tyto projekce obav vlastního svědomí do nás ostatních. Nechci, aby lidé, kteří za mnou přijdou se svými strastmi, měli pocit, že přišli k podvodníkovi. Takový pohled ruší důvěru ve vztahu a je v neprospěch nemocného.

Pan president ČLK neobviňuje lékaře prvně, šéfredaktor Časopisu České lékařské komory mu k tomu dává prostor na první straně a přidává si své. Budiž, řeklo by se, je dobře postavit se nepravostem a slouží ke cti stavu lékařského, že před nimi nezavírá oči. Jenže jaká jsou to obvinění : taková jak právě to nynější - obecně vzletná, neurčitá, v náznacích. Tu jsme se mohli dočíst o jakýchsi paralelních zájmech, tu zase o tom, že by bylo vhodné, aby jednoho primáře zatkla policie, protože jeden pán říkal, že bere úplatky. Pomluva je jako uhel, buď popálí nebo pošpiní a pan president ČLK toho využívá. Kdo se mu postaví do cesty i jen tím, že nesouhlasí s jeho náhledy a postupy, na toho ten uhel bere a píše jím do světa, že ti a ti, co mají jiný náhled, jsou najatí oportunisté. Docela se mi při tom vybavují stati Rudého Práva o zaprodancích a odpadlících nebo slova soudružky Švorcové o mrzkém penízi.

Diodóros Sicilský píše : " U Egypťanů byli křivopřísežníci trestáni smrtí, protože se prohřešili proti úctě k bohům a narušili důvěru mezi lidmi - největší pouto lidské společnosti. "

Budu docela vděčný Policii ČR, pokud do té VZP zajde, když už ji tam pan president ČLK posílá a udělá tam pořádný vítr a zjistí jak to s tím uplácením a najímáním je. A jestli se ukáže, že tu skutečně jsou kolegové, kteří se nechali najmout a VZP jim proto stanovuje výši úhrady za poskytnutou péči výhodněji než ostatním, nechť soud rozhodne po právu a jestli se ukáže, že president ČLK vznesl křivá obvinění, nechť učiní totéž. Džín se jinak do láhve nevrátí a zasetá nedůvěra bude dál naplňovat vztah pacienta k lékaři a vzájemné vztahy lékařů k obecnému neprospěchu.

drkilian
Další články tohoto autora:
Jiří Kilian

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku