Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 17.8.2004
Svátek má Petra
  Výběr z vydání
 >USA: Kerryho předvolební křeče
 >EKONOMIKA: Léto přineslo pokles akciových indexů, ale vytváří příležitosti pro otevření dlouhých pozic
 >POLITIKA: To už není vláda puberťáků, zdá se, že nám vládne Grosstapo!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Globalizované hospody
 >PSÍ PŘÍHODY: Vteřinový míček
 >EU: Špidla v Bruselu je dobré řešení
 >SPOLEČNOST: Ty hlavy skopové!
 >SPOLEČNOST: Zdravotní knížky nic nevyřeší
 >ODBORY INFORMUJÍ: Mlynářovi sociálně potřební ředitelé
 >DOKUMENT: Teze změn systému zdravotnictví
 >KULTURA: Nenechme si nalhávat.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Dovolená, díl druhý a poslední
 >PSÍ PŘÍHODY: Zase jedno vítání
 >PENÍZE.CZ: Nevíme, co s penězi
 >NÁZOR: Nominace vnuka rodáka z HORNÍHO BENEŠOVA

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
17.8. Šavlovačka o erární peníze pokračuje
(nov)

Včerejší zasedání koaličních předáků, tzv. "K9", mělo odstranit rozpory, které ve staronové koalici panují ohledně programového prohlášení, s nímž má vláda 24. srpna 2004 předstoupit před sněmovnu. ČSSD se nechce vzdát líbivých kroků, o nichž si myslí, že jí napraví pošramocenou reputaci u levicových voličů. Proto například nepřestává trvat na majetkových přiznáních pro bohaté a registračních pokladnách s fiskální pamětí pro živnostníky.

Pro státní kasu je pak horší, že ČSSD pokládá za své priority také plošné přídavky na děti, školský příplatek, daňové úlevy pro chudší a valorizaci životního minima, nicméně ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach tvrdí, že všechny návrhy se vejdou do rozpočtového rámce. Vyjednávači US/DEU a hlavně KDU-ČSL jsou pak přesvědčeni o opaku. Ve včerejším vysílání Radiožurnálu ministr dopravy Šimonovský (KDU-ČSL) uvedl, že vyjednávací tým má předběžné kalkulace, z nichž vyplývá, že je nutno prioritně vybrat jenom některé ze sociálních podpor či úlev, nemá-li dojít k dopadu na státní rozpočet. Nicméně připustil, že KDU-ČSL by například souhlasila s plošnými přídavky na děti, pokud by díky jednodušší administrativě byl nový systém levnější.

Podle Šimonovského se má o konečné analýze priorit jednat dnes. Avšak koaliční představitelé oznámili, že definitivní podoba programového prohlášení bude nejdříve ve čtvrtek, čímž naznačili, že šavlovačka o erární peníze ještě zdaleka není u konce. Na středu je svoláno společné zasedání předsednictva, poslanců a senátorů ČSSD, která si zřejmě osobuje něco jako právo "veta".

Mrož


Další články tohoto autora:
(nov)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku