Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 18.8.2004
Svátek má Helena




  Výběr z vydání
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak bylo na moři
 >PSÍ PŘÍHODY: Za tohle Bart nemůže
 >GLOSA: Udělej něco s tím psem!
 >POLITIKA: A co na to občané
 >POLITIKA: Průběh demonstrace proti Přibylovi zklamal
 >POVZDECH: Tenkrát v srpnu 2004………
 >ZDRAVOTNICTVÍ: Co s ním?
 >USA: Kerryho předvolební křeče
 >EKONOMIKA: Léto přineslo pokles akciových indexů, ale vytváří příležitosti pro otevření dlouhých pozic
 >POLITIKA: To už není vláda puberťáků, zdá se, že nám vládne Grosstapo!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Globalizované hospody
 >PSÍ PŘÍHODY: Vteřinový míček
 >EU: Špidla v Bruselu je dobré řešení
 >SPOLEČNOST: Ty hlavy skopové!
 >SPOLEČNOST: Zdravotní knížky nic nevyřeší

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
18.8. POLITIKA: Průběh demonstrace proti Přibylovi zklamal
Václav John

V úterý 17.8.04 se konala demonstrace proti pohotovostnímu bijci. Počínání demonstrantů bylo očekávané, ale reakce Přibyla zklamala.

Shromáždění disidentů a slušných lidí vůbec, protestovalo proti personální politice sociální demokracie a žádalo jeho odvolání. Jakoby lidé nechápali dodržování kontinuity počínání některých sociálních demokratů. Zeman měl Šloufa, Gross má Přibyla. Ten první ještě svého muže musel maskovat, ten druhý už ne. Zeman dával přednost materiální stránce, Gross asi dává přednost ideové.

Co na tom, že jmenování velitele roty Pohotovostního pluku SNB za ředitele Úřadu vlády je víc než políčkem občanům této země, samozřejmě s výjimkou komunistů a mimikrujících komunistů v ostatních stranách.

Ovšem je třeba poctivě přiznat, že neselhal jen pan Gross, ale všichni politici v řadě. On nebyl přece vykopnut za svou činnost už disidenty a pak nesocialistickými vládami. Teď už je jen jedním z řady lidí, kteří dokazují jak "kvalitně a zodpovědně" pracuje Národní bezpečnostní úřad. Skoro to působí dojmem, nadsazeně a bez důkazů, že kdo chodil za ženskými, nebo naopak, je bezpečnostním rizikem pro ČR. Naopak ten, co mlátil lidi za politický názor před i v roce 89, bezpečnostním rizikem není. Ale to jen malá teoretická spekulace. Prostě kdo umí, ten umí, a ostatní jen čumí. Mimochodem, konečně začínám chápat vývoj kauzy pana Hučína. Ta hrůza, on dokonce zásadně ohrožuje republiku několika dny nemocenské. A tak je mi čím dále více smutno a smutno.

Zpět k Přibylovi. Je přece víc než úplně jedno zda při Palachově týdnu odborně a s chutí mlátili demonstranty, případně jim vyráželi zuby, jeho chlapci, nebo i on sám. Paradoxní a bez jakéhokoliv významu je, že čím by byl býval tehdy měl nižší funkci, tím je jistější že bil osobně nevinné lidi.

Zase se potvrdilo že, v novém režimu, za komunismu stateční disidenti, většinově svoji změněnou roli neunesli. Jak je asi v tomto případu teď po duši třeba panu Bublanovi? Především pak ale selhávají politici. Kde je mediálně velmi rezolutní pan Kalousek a spol, kde US-DEU, ale i ODS?

Ale abych se vrátil k úvodnímu konstatování. Selhal nám Přibyl, selhal. I když už nemá správnou uniformu, ale slušivý obleček, měl být chlap. Alespoň jako nedávno odsouzený penzista Hoffmann. S nadsázkou, měl se rozpomenout na svá zlatá mladá léta, na své ideály, a vyběhnout ven. Přes mírně jinou dobu a horko měl, alespoň symbolicky, udělit několik ran, případně vyrazit pár zubů. Třeba panu Rychlíkovi. Nebo, věrněji tehdejší době a dnes svému vyššímu věku, třeba nějaké ženě nebo děcku. Přece, jak sám někde prohlásil, nedělal tehdy nic špatného. Proč si tedy to dobré nostalgicky nezopakovat.

Jedno pozitivum mu ale musím přiznat. Zatím se nikde nevyskytlo jeho vyjádření, že jen plnil rozkazy. Obvyklý to slogan policistů a vojáků všeho druhu.

Pokud tenhle "člověk", a jemu podobní, zůstane a další takoví budou přicházet, hanba našim politikům, hanba nám všem. Pak už jsme zase téměř tam, kde už jsme jednou byli. To sprosté slovo které vás nutně napadne, je bohužel velmi příhodné.




Další články tohoto autora:
Václav John

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku