Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 23.8.2004
Svátek má Sandra
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: (Ne)být na (ne)správné straně dějin
 >POLITIKA: O závislosti
 >SPOLEČNOST: Buzerace na pracáku
 >PENÍZE.CZ: Investiční životní pojištění: jak na něj II.
 >AMERICKÝ STAV VĚCÍ 1: Statisticky vadnoucí evropské kořeny
 >NOVA: Televizní televize
 >SPOLEČNOST: První dáma francouzské kuchyně zemřela
 >MOBY DICK: Atraktivní zaměstnání u fantastických Českých Textáren
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Jednadvacátýho
 >EKONOMIKA: Tempo zvyšování úrokových sazeb se zpomalí
 >ZAJÍMAVOST: Fakta o Iráku
 >SETKÁNÍ: Ani jednou jsem nevystřelil!
 >ENERGETIKA: Zemi si přece nechceme zničit
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - autobusy a vlečňáky
 >PSÍ PŘÍHODY: Když se Iris urazí

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
23.8. Páně Kořistkův výstup na politický Olymp
(eff)

První útok tehdy poslance Kořistky k metám nejvyšším nebyl úspěšný. Chtěl postavit kariéru na tom, že občas dojde k neštěstí a někoho pokouše pes. Výsledek se dostavil - Václavák byl plný psů a jejich majitelů a Kořistka musel zabalit cepín. Ani do parlamentu se nedostal. Teď je tam chválabohu znovu a mohli jsme se těšit na další pikantní výjevy. Nemuseli jsme dlouho přešlapovat. Kořistkovi chtěli lidé z ODS zaplatit 10 miliónů, aby hlasoval proti vládě!
Tohle našušlal Kořistka tajuplně do ovaru pánovi z MF Dnes, který mu za to slíbil, že to nenapíše do novin. Kořistka je z toho druhu božích lidí, kteří věří, že když řeknou novináři sólokapra, tak že ten novinář bude následovat příkladu krejčího Kukulína a našeptá sólokapra do vrby v naději, že vrba má pozdější uzávěrku než noviny. A teď vyzývá své kolegy, taktéž obdařené nabídkou deseti miliónů od ODS, aby vystoupili z anonymity a ve skupinovém "coming out" se vyjádřili ke korupčním svodům.
A teď vážně. Ono je možné, že někdo něco Kořistkovi nabízel. Jenže kdyby měl Kořistka mozek v hlavě, musel by vědět, že taková věc, pokud s ní chci jít na veřejnost, se musí dokázat. A pokud to dokázat nemůžu, nezbývá než tiše mlčet. Eventuálně pracovat na vytvoření pasti a korupčníka načapat a odhalit.
Pan Kořistka má ještě šanci. Třeba má důkazy v rukávu. Třeba srazí ODS na kolena.
Ale moc bych na to nevsázel. Tak asi padíka.

Nic se nestalo

Vlastně se nic nestalo. Třicet skinheadů mašírovalo večerním Jeseníkem. Asistovalo jim třicet policistů. Poměr sil jedna jedna. Skinheadi nesli louče, policisté obušky. Skinheadi nic nezapálili, policisté nikoho neuhodili. Skinheadi uctili minutou ticha památku "muže, který hodně trpěl". Nechtěli říct, kdo to je. Třeba to nevěděli. Policisté také nevědí, o koho šlo. "Podle operativního šetření se ale nejedná o Rudolfa Hesse," řekla policejní mluvčí. Jakpak by to taky mohl být Hess. Němečtí neonacisté uctívají Hesse až v neděli. Do severobavorského Wunsiedelu jich přijelo 3800. V Jeseníku tedy určitě o Hesse nešlo a vlastně se nic nestalo. Zato ve Wunsiedelu se stalo: wunsiedlerský starosta Karl-Willi Beck spolu s městskými zastupiteli a několika občany se pokusili pochod nacistů zastavit tím, že si sedli do cesty. Jejich Wunsiedel je pestrý, nechce být hnědý, oznámili náckům. V Jeseníku k se nic podobného taky nestalo.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku