Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 24.8.2004
Svátek má Bartoloměj
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Topolánek a jeho poslové
 >POLITIKA: Korupce nebo pouhá nabídka
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Značky sem nevedou
 >VZPOMÍNKA: Můj jedenadvacátý srpen
 >NÁZOR: Přibyl v Aténách
 >NÁZOR: Na tuto vládu bych nevsadil ani korunu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Příliš mnoho Podgerů
 >POLITIKA: Hoši s hroší kůží
 >NÁBOŽENSTVÍ: Panna Marie nebyla panna
 >MÉDIA: Titanic - jen nádherný biják anebo skrytá manipulace?
 >EKONOMIKA: Levnější ropa vytvoří prostor pro růst akcií
 >PSÍ PŘÍHODY: Je Bart velikej?
 >PENÍZE.CZ: Chcete zlevnit hypotéku?
 >PSÍ PŘÍHODY: Drobná finta
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Výlet do Jizerek

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
24.8. Veto z Hradu a nemocnice na kraji Malé Strany
(nov)

Včera prezident Klaus odmítl podepsat novelu trestního řádu a trestního zákona. Důvodem je tzv. "eurozatykač", jehož institut by měla novela zavést. Smyslem tohoto zatykače je umožnit vydávání českých občanů k soudům ostatních členských států EU. Na svých webových stránkách prezident obsáhle zdůvodňuje, proč novelu vetoval. Je přesvědčen, že její schválení by znamenalo resignovat na svrchovanost ČR a na její způsobilost samostatně jednat. Jiné země EU si vyžádaly sedmiletou lhůtu ke sladění svých ústavních zákonů s "eurozatykačem", uvádí prezident, kdežto česká novela je maximalistická a jde nad rámec požadavků EU.
Námitky předkladatelů, že bez "eurozatykače" se Česko stane "eldorádem zločinců a mafiií", jsou absurdní, tvrdí Klaus, neboť tito lidé si musejí uvědomit, že stávající ústavní zákony zatím brání vydat české občany do ciziny, nikoli ale cizince do jejich otčiny! Opozice, jak slovy stínového ministra spravedlnosti z ODS Jiřího Pospíšila, tak výrokem místopředsedy KSČM Vojtěcha Filipa, se s prezidentem Klausem ztotožňuje. V tuto chvíli nikdo není ochoten předpovědět, zda Sněmovna prezidentovo veto přehlasuje.

Dnes od desáté hodiny vznikne na Malé Straně nová nemocnice, neboť podle slov předsedy poslaneckého klubu ČSSD se k hlasování o důvěře Grossově vládě dostaví do Sněmovny všech 70 sociálně demokratických poslanců. Tedy i nemocní Miloslav Vlček a Hana Orgoníková. Nic jiného prý koalici nezbývá, řekl včera Ibl, neboť se nelze spoléhat na gentlemanskou dohodu s opozicí ohledně "vypárování". ODS by prý byla ochotna jednat, ale až těsně před zasedáním, což je pozdě.
Nu, precedens pro proměnu Sněmovny v nemocnici již máme, když na jaře byl k hlasování do Sněmovny dopraven těžce zraněný ministr zahraničí Cyril Svoboda. Dnes to půjde hladčeji, oba marodi prý dojdou po vlastních a budou i schopní zasednout do svých lavic.
Špidla je mrtev, ať žije sociálně demokratický král Gross!

Mrož


Další články tohoto autora:
(nov)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku