Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 24.8.2004
Svátek má Bartoloměj
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Topolánek a jeho poslové
 >POLITIKA: Korupce nebo pouhá nabídka
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Značky sem nevedou
 >VZPOMÍNKA: Můj jedenadvacátý srpen
 >NÁZOR: Přibyl v Aténách
 >NÁZOR: Na tuto vládu bych nevsadil ani korunu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Příliš mnoho Podgerů
 >POLITIKA: Hoši s hroší kůží
 >NÁBOŽENSTVÍ: Panna Marie nebyla panna
 >MÉDIA: Titanic - jen nádherný biják anebo skrytá manipulace?
 >EKONOMIKA: Levnější ropa vytvoří prostor pro růst akcií
 >PSÍ PŘÍHODY: Je Bart velikej?
 >PENÍZE.CZ: Chcete zlevnit hypotéku?
 >PSÍ PŘÍHODY: Drobná finta
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Výlet do Jizerek

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
24.8. NÁZOR: Přibyl v Aténách
Petr Vašek

Člověk opravdu nestačí kroutit hlavou. A někdy je nucen jí kroutit tak usilovně, že se mu z toho udělá zle. Podle informací deníku Sport odletěl Pavel Přibyl, v pátek odstoupivší šéf Úřadu vlády a bývalý komunistický důstojník útvaru speciálního pluku SNB, který rozháněl protikomunistické demonstrace, na olympiádu do Atén. Na tom by ještě nebylo nic tak divného. Pokud by odjel za své úspory fandit českým sportovcům, byla by to jen jeho věc. Jeho pobyt ale zaplatíme my všichni. Odjel totiž za státní peníze jako člen oficiální V.I.P. delegace jako reprezantant českého státu. A to je naprosto skandální.

Proč nás má na olympiádě zastupovat člověk, který musel pro svojí totální nedůvěryhodnost odstoupit z funkce šéfa Úřadu vlády? A proč mu to mají čeští občané, mezi nimiž jsou i ti, kteří byly v roce 1989 jím nebo někým z jeho pohunků zmláceni, celé zaplatit? Drtivé většině z těch, které Přibyl a spol. za komunismu spolušikanoval, nedal stát ani korunu odškodného. Peníze na to, aby mohl jet bývalý esenbák Přibyl za peníze daňových poplatníků do Atén, přitom má.

Moc by mě zajímalo, co na to říká premiér Gross, díky němuž se Přibyl dostal do vysokých státních funkcí a tím i do zmiňované aténské delegace. A dále, kdo je oním úředníkem, který Přibyla na tuto dovolenou za státní peníze poslal? Moc rád bych ho viděl, abych mu mohl do očí říct, co si myslím o tom, jak hodpodaří se státními penězi. Je jím Gross, který dovolenou Přibylovi sám doporučil, nebo někdo z jeho podřízených? Jako daňoví poplatníci máme plné právo na odpověď. Nejlépe přímo od českého premiéra. Vypadá to totiž, že si z nás opět někdo dělá nejapnou legraci.


Další články tohoto autora:
Petr Vašek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku