Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 25.8.2004
Svátek má Radim
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Nestejný metr selektivně rozhořčovaných
 >MROŽOVINY: Připravit loď k boji!
 >POLITIKA: Co je korupce obecně, co je v politice
 >POLITIKA: Zelení se vybarvili
 >LITERATURA: Tati, co je to rasismus?
 >FOTOGRAFIE: New York - šílené město se srdeční arytmií
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Chystá se otevření tunelu
 >POLITIKA: ODS není hejno blbů
 >PSÍ PŘÍHODY: Na poslední chvíli
 >PENÍZE.CZ: Kapitálový trh není strašák
 >DOPIS: Pro ZV ROH KPÚ Olomouc ve věci znečištění dvora
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >POLITIKA: Topolánek a jeho poslové
 >POLITIKA: Korupce nebo pouhá nabídka
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Značky sem nevedou

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
25.8. RODINA A PŘÁTELÉ: Chystá se otevření tunelu
Ondřej Neff

Martýrium s tunelem Mrázovka končí, ve čtvrtek 26.srpna odpoledne bude tunel otevřen. Už jsem tu několikrát psal o svých smíšených pocitech. Mám úctu k velkému inženýrskému dílu. Tunel jsem si prošel pěšky loni při "dnu otevřených dveří" a je opravdu úžasný svými rozměry, svou koncepcí. Večerní Praha napsala:
"Město od nového tunelu očekává celkové zrychlení osobní dopravy mezi čtvrtou, pátou a šestou městskou částí.„Těžká nákladní doprava tunelem nepojede. Kamiony budou muset i nadále jezdit barrandovským kopcem a po vnějším okruhu,“ potvrdil Heroudek. Přesto město vidí i možné problémy. „Neuralgickým bodem se stane křižovatka Strahovského tunelu s Patočkovou ulicí,“ míní Heroudek. Oba tunely jsou však vybaveny kamerovým systémem a dispečink může situaci operativně řešit."
To je právě to komické. Dispečink vyřeší operativně situaci tím, že tunel zavře - jako se to děje ve Strahovském tunelu. A to se bude dít, dokud nebude hotový tunel pod Stromovkou - a následné propojení s dálnicí směr Drážďany. Za dalších osm let? Za deset? Stavbu Mrázovky zdrželi ekologisté o tři roky a jen na inflaci to stálo půl miliardy, další náklady těžko vyčíslit, protože i dřímající stavba stojí peníze. Minimálně deset let budeme žít v dalším provizóriu, blokujícím pražskou dopravu.

Tunel bude hotový a to je dobře, aspoň někdy a někomu se uleví. Říká pozitivně naladěný človíček ve mně. Za sedm miliard a jenom někdy a někomu, říká druhý človíček, rozmrzelý počínáním kridiotů, vládnoucích pražské dopravě.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku