Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 25.8.2004
Svátek má Radim




  Výběr z vydání
 >SVĚT: Nestejný metr selektivně rozhořčovaných
 >MROŽOVINY: Připravit loď k boji!
 >POLITIKA: Co je korupce obecně, co je v politice
 >POLITIKA: Zelení se vybarvili
 >LITERATURA: Tati, co je to rasismus?
 >FOTOGRAFIE: New York - šílené město se srdeční arytmií
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Chystá se otevření tunelu
 >POLITIKA: ODS není hejno blbů
 >PSÍ PŘÍHODY: Na poslední chvíli
 >PENÍZE.CZ: Kapitálový trh není strašák
 >DOPIS: Pro ZV ROH KPÚ Olomouc ve věci znečištění dvora
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >POLITIKA: Topolánek a jeho poslové
 >POLITIKA: Korupce nebo pouhá nabídka
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Značky sem nevedou

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
25.8. Až do nočních hodin
(eff)

Sněmovna dala Grossově vládě důvěru po 7 hodinách rozpravy, většinu 101 hlas zachránili dva marodi, tak to mám ve Stručně. Co k tomu říci? Zdá se, že právě tyhle křehké koalice jsou nejvíce životaschopné. Asi tak, jako když je někdo celý život marod a krempíruje a tuhle ho píchá a tam zase má ujímání a kysele pšouká a dožije se devadesáti, kdežto zdravého řimbabu to trefí při volejbale. Má to svoji logiku. S většinou 1001 : 99 není čas na hrdinství a mohou se dělat všelijaké vylomeniny a vypouštět kouřové a jiné signály, ale nakonec pud sebezáchovy zvítězí. Tak tomu bylo i v tomto případě.
Ne snad, že by měla křehká většina nulový vliv. Četl jsem v tuhle dobu politologickou úvahu o tom, že vlastně je to jedno, že vlády padly (Klausova a Špidlova) následkem vnitřních rozbrojů a ne následkem křehké rovnováhy.
No jo, ale ty rozbroje jsou právě v důsledku křehké rovnováhy! S křehkou rovnováhou se pořádně nedá vládnout ani tak, ani onak, a rozumprdi uvnitř stran pak dumají, kdo to zavinil. Což byl jasný příklad přinejmenším Špidlova pádu.
Takže máme Špidlu bez Špidly, jedeme dál. Na dva roky vystaráno s heslem "vše při starém".

Plať, Kořistko, plať
Plať, Kořistko, plať, vzkázala Občanská demokratická strana poslanci Zdeňkovi Kořistkovi. Ten ji obvinil minulý týden, že mu nabídla desetimilionový úplatek. Ať se tedy Kořistka omluví a zaplatí nám deset miliónů, chce po něm Topolánkova strana. Aféra se odvíjela na pozadí debaty o vládním programu. Zahájil ji v úterý odpoledne Gross, který celou hodinu vládu obhajoval - někteří poslanci podřimovali, někteří byli rádi, že se dostali z nemocnice. Například poslankyně Hana Orgoníková, kterou přivezli na kolečkovém křesle. Také Miloslav Vlček se vrátí

do nemocnice. Čekalo se, že sto jeden poslanec nakonec pro vládu ruku zvedne. Překvapení nebyla ovšem vyloučena. Bavil jsem se představou, že by Kořistka, řekl nahlas že je proti vládě, načež by se odebral k třílitrovému fungl novému mercedesu před sněmovnou!


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku