Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 3.9.2004
Svátek má Bronislav
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Příběh normal(izač)ního člověka
 >POLITIKA: Probuzení profesionálních občanských aktivistů
 >MIGRACE: Asijští draci roztahují křídla
 >MÉDIA: Propojení médií a politiky pokračuje
 >VÍKENDOVINY: A zem se pohnula...
 >VĚDA: Blaise Pascal - 2. část
 >PENÍZE.CZ: Jak ušetřit aneb není účet jako účet
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Včera šly děti do školy
 >SPOLEČNOST: Homo programaticus
 >VZPOMÍNKA: Starý diáček
 >BONNEVILLE: Na šťastné dětství není nikdy pozdě
 >JUSTICE: Opožděná spravedlnost
 >POLITIKA: Špatně skrývaná reklama
 >ŠAMANŮV KALENDÁŘ: Zahrávání se zdravím a životem
 >PSÍ PŘÍHODY: Ale fakt, teď je to vážné

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
3.9. MÉDIA: Propojení médií a politiky pokračuje
Aleš Richter

Po úspěšném zvolení bývalého ředitele televize Nova do senátu (dokonce hned v prvním kole), se i další lidé z médií soustředili na Evropské volby. I zde byl Vladimír Železný jako známá mediální osobnost velmi úspěšný. K němu se přidala i další populární tvář z obrazovky televize Nova moderátorka Jana Bobošíková. Ostatní, jako například novinář Jan Štětina nebo Petra Procházková, zatím voličské štěstí neprolomili.

V další vlně, která nás čeká na podzim, je lidí z médií v zástupu zájemců o funkce v krajské samosprávě nebo v senátu už opravdu požehnaně. Známé celebrity z show-businessu na kandidátkách včele s Petrem Jandou, Antonínem Gondolánem nebo Jožkou Černým jsou již několik týdnů známé. Další se postupně, jak se uzavřely a odevzdaly kandidátky, dostávají na veřejnost. Například Jan Vávra, také ředitel TV Nova a šéfredaktor zpravodajství, jde do senátu cestou US a ED. Jaroslava Berku, známého vydavatele mediálního serveru, nalezneme zase jako senátního kandidáta KSČM v Karlovarském kraji. V Pardubickém kraji nasazují Nezávislí do krajské soutěže manželku Vladimíra Železného Konstancii Železnou. Na Táborsku pro změnu kandiduje zpěvačka, ministryně a nyní poslankyně Parkanová. Prahu se chystá dobýt herec a režisér Jan Kačer nebo v médiích velmi známý policista Stanislav Huml. Podzimní volby spojené s oslavami 15.výročí listopadové revoluce spojí Ludvík Zifčák jako kandidát na volební listině KSČ (byl doporučen StB?). Kuriozitou co do shody jmen je senátní kandidát Antonín Zápotocký v Praze 11, ovšem bez souvislosti se slavným jmenovcem. ČTK zatím naservírovala jen některé známé tváře a jména, úplné seznamy budou vydány až po ověření jejich správnosti a formální úplnosti.

Volby se v našich podmínkách mění v mediální show s přehlídkou bývalých a současných hvězd a mediálních magnátů. V posledních parlamentních volbách ještě umělci dělali křoví během kulturních estrád na náměstích pro přilákání unavených voličů. Nyní berou věci do svých rukou, nebo lépe, jsou angažováni jednotlivými stranami bez rozdílu názorové orientace. Letošní volební klání je ještě doplněno o soutěž v polepování reklamních billboardů. Programy stran a hnutí postupně nahrazují jednoduchá hesla, tradiční přirozené politiky střídají vyretušované portréty sympatických tváří. V pozadí toho všeho stojí velké peníze a soutěž i příležitost reklamních a mediálních agentur.


Další články tohoto autora:
Aleš Richter

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku