Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 8.9.2004
Svátek má Mariana
  Výběr z vydání
 >JAZYK: Faux amis 2
 >PENÍZE.CZ: Outsider, nebo favorit? II.
 >ARCHITEKTURA: Fosterův skleněný dóm nad Berlínem
 >TELEKOMINIKACE: Zastavte podvodné volání
 >CHTIP: Ich meine es UPŘÍMNĚ!
 >KURIOZITA: Co viděli naposled
 >PENÍZE.CZ: Je to kartel, není to kartel...
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Ženy v šátcích
 >POLITIKA: O upřímném Stanislavovi
 >SPOLEČNOST: Chodítka
 >SPOLEČNOST: Už bychom měli být mrtví
 >NÁZOR: Úsměvná vzpomínka na léto
 >PENÍZE.CZ: Outsider, nebo favorit?
 >PSÍ PŘÍHODY: Bart není Newton
 >RODINA A PŘÁTELÉ: O babím létě

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
8.9. První krok
(eff)

Ten skutečně první krok učinila ještě jako poslankyně za ODS Hana Marvanová, když zorganizovala v roce 1997 neformální skupinu expertů z oboru internetu. Ti měli položit základy pro eventuální příští legislativní kroky, upravující tuto oblast. Semínko bylo zaseto a bylo přerušeno Sarajevským atentátem. Po letech vznikl a byl schválen zákon potírající nevyžádanou reklamu. Od 7. září může úřad pro ochranu osobních údajů uložit za nevyžádanou reklamu až desetimiliónovou pokutu.
Další kroky jistě budou klopotné. Nevyžádanou reklamu je těžké přesně definovat. Dostávám stovky mailů denně, většina z nich je bohapustý spam. Skutečný mor v této oblasti jsou "spamy" zasílané ze zahraničí, zejména z Ameriky. Vyplatí si dát celou doménu "com" do filtru! To jsem udělal a třesu se, až se zmůžou parchanti z jiných domén a začnou mě zahrnovat svou viagrou a zvětšováky na penis. Tohle je to nejhorší na spamu. Dnes jsem dostal nabídku plochých monitor - proč ne? Docela mě to zajímá. Pilulky na zhubnutí mi lezou krkem. Jak může toto zmoci česká legislativa? Obávám se, že jde zase jen o plácnutí do vody, aby občan nabyl mylného dojmu, že ta parta pro nás něco dělá.
Teď to řeknu "salonně". Na silné jádro nevyžádané reklamy je jedna legislativa krátká. Bude třeba mezinárodních dohod, koordinace legislativních kroků a to vše musí doplnit účinná softwarová opatření. Ta slibuje pro příští verzi Windows Microsoft. Nicméně, první krok byl učiněn a je to krok správný, přes všechny výhrady a skeptické povzdechy.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku