Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 15.9.2004
Svátek má Jolana
  Výběr z vydání
 >INTERNET: Podlý mail
 >DOPRAVA: Časově omezte platnost řidičského průkazu
 >ŠKOLSTVÍ: Komenský ano, Buzková ne
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsem vyděsil Miládku k smrti
 >PSÍ PŘÍHODY: Skafandr? Ne! Kurty!
 >SPOLEČNOST: Co bychom tak ještě zastřelili?
 >V NEMOCNICI: Pacienti a internet? Nemožné!
 >TEROR: To jsou ti Rusové hodní!
 >SPOLEČNOST: Jaderná energetika a trvale udržitelný rozvoj
 >PENÍZE.CZ: Škromach a Tlustý říkají totéž
 >CHTIP: Kvíz z teorie a praxe budování socialismu
 >NOVINY STARÉ 120 let - Soužití národů
 >EKONOMIKA: Kerry koketuje s protekcionismem
 >TEROR: Tři roky od 11. září
 >POLITIKA: Německá demokratická republika žije

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
15.9. Ještě k seniorům za volantem
(eff)

Posledně jsem tu psal o seniorech za volantem. Jak by ne, však taky budu za pár let v seniořím věku a budu muset chodit na oční prohlídku a na ostatní nechutnosti - a to jsou ještě ty nejmenší nechutnosti, spojené se seniořím věkem. Psal jsem tu, že mají mít senioři soudnost a rozum. Zde je odezva našeho čtenáře:

Realita je bohužel jiná. Můj otec, ač sedmdesátiletý, přesto duševně i tělesně velmi čilý, si možná právě díky tomu nechce připustit, že jeho reakce jsou již za horizontem a má neustále pocit, že ti mladí řídí hrozně. On má ty letité zkušenosti. Lékařskou prohlídku formálního typu prošel bez problémů, ale po jedné společné cestě do Krkonoš jsem usoudil, že se mám natolik rád, že další společné cesty absolvovat nebudu. Myslím, že pro každého staršího člověka je těžké si sám sobě přiznat, že už na to nestačí a že letité zkušenosti nejsou všechno. A myslím, že to neplatí jen za volantem.

To je svatá pravda - po všech stránkách. I po té, že ti mladí řídí hrozně. Přinejmenším někteří. Dneska mě auto s dvojicí mladíků a jednou dívkou málem smetlo ze silnice - přál jsem si mít bazuku a sestřelit je. Nicméně trvám na svém - snad konzervativním - přesvědčení, že podstatná je osobní odpovědnost, tedy i osobní soudnost. U seniorů jako u juniorů. Proto jsem pro snížení věku pro trestní odpovědnost (i ten sex). Ministr Pavel Němec každou chvíli uvádí jiný věk. Za rozumný pokládám třináct let, to je věk typického pohlavního dospívání a to by mělo být dělítko mezi věkem dětským a dospělým. Jaký je věk pro seniory, věk pro odchod k dědově míse? Ono je to opravdu u každého jinak. Pavel Vrba říkává, že tělo dlužno odevzdati hrobu řádně zhuntovaný.Ale každému se to daří jindy a jinak.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku