Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 16.9.2004
Svátek má Ludmila
  Výběr z vydání
 >ČEŠI: Alkoholici! Mučitelé vlastních dětí!
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Tři otázky pro Johna Boka
 >POLITIKA: Naši "nezávislíci"
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Dobře střežené tajemství
 >REKLAMA: Veřejnoprávní opomenutí
 >PENÍZE.CZ: Penzijní reforma? Klíčem jsou příspěvky do systému
 >POLITIKA: Německé válečné reparace
 >FEJETON: Úplněk
 >PSÍ PŘÍHODY: Uši v poli aneb Čertovská kočka
 >EKONOMIKA: Hospodářské oživení tlačí na zvýšení úroků
 >POLITIKA: (Staro)nová éra české politiky
 >INTERNET: Podlý mail
 >DOPRAVA: Časově omezte platnost řidičského průkazu
 >ŠKOLSTVÍ: Komenský ano, Buzková ne
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsem vyděsil Miládku k smrti

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zdraví  
 
16.9. ČEŠI: Alkoholici! Mučitelé vlastních dětí!
Václav Vlk

Již několik let sleduji v mediích zprávy o tom, v čempak jsme mi Češi ve všem možném jedni z vůbec nejhnusnějších. Z počátku jsem se nad tím rozčiloval, dneska už mne to začíná zajímat jako zvláštní patologický jev. V posledních letech jsme se například z medií dozvěděli o tom, že podle zahraničních i našich odborníků jsme jeden z nejotylejších národů na světě (autor zprávy zřejmě ještě nikdy neviděl filmový záběr z běžné ulice v USA), že u nás je jedna z největších korupcí, která se dá kde vidět (autoři zprávy zřejmě nenašli na mapě světa například Belgii, Francii s jejich úplatnými politiky a ministry,ani Ukrajinu, Polsko, Nigerii a další desítky států ). Naši řidiči jsou prý nejnebezpečnější a nejhorší na světě (autoři této zprávy pravděpodobně nikdy nenavštívili například Turecko a nebo Egypt).

Stejně pak se po propagandistické masáži běžně tvrdí, jak ukazuje článek v MFD ze dne 15.9.2004 napsaný jinak rozumnou předsedkyní Fondu ohrožených dětí "Děti potřebují rodinu a lásku" je prý u nás vražděn a týrán rodiči skoro největší počet dětí z celého světa. Autorka zřejmě ani nepomyslila při tomto tvrzení na to, že existují státy, kde jsou děvčátka hned po porodu celkem běžně zabíjena, že existují státy, kde jsou děti po tisících rodiči prodávány jako otroci, že existují celé dětské armády. Tvrzení, že žijeme v zemi "s největším počtem týraných a utýraných dětí svými rodiči" je prostě buď hloupost a nebo drzost. Ale u nás už se takové lživé a občany ČR pomlouvající a urážející tvrzení stalo tak běžné, že se nad ním nikdo nepozastaví.

Po přečtení MFD jsem byl zvědav, co se ještě dozvím. A hle! "Moc pijete, vzkazuje Čechům WHO" uvedly LN 15.9.2004 na titulní stránce. V Evropě jsme prý čtvrtí největší pijáci alkoholu. A hned nás také WHO "sprdla", že jako nemíníme své zvyky měnit. Nevím, jak na to slovutná WHO přišla, co míníme a nemíníme, ale jednou je to světová organizace, kdo si ji troufne kritizovat, že?

Připojená statistika je vůbec zajímavá. Nevím, kde sebrala WHO údaj o tom, že se nejvíc pije v Lucembursku. V tom čisťounkém a vykartáčovaném Lucembursku,kde jsem při svých návštěvách nikdy nepotkal žádného opilce a neviděl santusáka, válícího se u nádraží a lijícího do sebe krabicové víno?Což je běžně vidět v Mnichově, Paříži, Madridu, Neapoli a dalších a dalších městech. Že by tak strašně "pařili" diplomati a bankéři, kterých je v Lucembursku jako naseto?

Pan doktor Popov, předseda výboru pro návykové látky, pak dodal, jak říká článek v LN, že Češi vypijí téměř dvakrát tolik alkoholických nápojů jako Poláci. Pan doktor zřejmě nebyl nikdy v Polsku. Já ano. Takže vím, že co se "chlastu" týče jsme proti Polákům trapní amatéři. Každodenní zahájení práce se v Polsku většinou pozná podle postávání Poláků před "sklepem" kde si lijí do hlavy teplé pivo z lahví. Stejně tak zůstává nepřekonatelná vodková smršť na každém večírku, který Poláci doslova milují.

Takže ani co se týče Lucemburska, tak ani co se týče Polska mi to nesedí. Solidní, seriozní a vymydlení Lucemburčané jsou prý největšími výpitky v Evropě. A Poláci jako vzor abstinence? Tomu se každý Polák jen zasměje!

V čempak je asi problém? Napadá mne, že třeba v tom, že WHO ve své statistice předstírá, že mezi státy jsou "železné opony" a co se "doma vypije" to taky vypili domácí. Každý, kdo viděl každodenní stovky do bezvědomí zhvízdaných Švédů na trajektech, kdo má jen potuchy o tom, že do Prahy létá "pařící" letecká linka z Anglie, kdo jen jednou viděl parkoviště kolem supermarketů v českém pohraničí, plná aut s německými a rakouskými značkami, a díval se, jak se do těch aut a na vleky za nimi stěhují basy piv, kartony vína a tvrdého alkoholu, ví, že značná část alkoholu prodaná v České republice je vypita cizinci. No, třeba si úředníci WHO myslí, že jsme nějaký ostrov v severním oceánu, co já vím?

Pan Zvěřina se ve svém sloupku v LN "Výčep Evropy" obává, že pokud nezvýšíme cenu alkoholu a s všeobecnou, podle něj nebývalou, přístupností alkoholu se něco neudělá, tak bychom mohli v oblouznění brzo považovat "zprávy WHO za výplod cizáckých závistivců, kteří nám všem křivdí".

Nemyslím si, že nám křivdí. Myslím si, že všichni ti úředníci, aktivisté a oficielní i samozvaní "dozorci" nad morálkou hledají někoho, na kom by si mohli zasloužit svoje platy, funkce, křesla, cesty na kongresy a vůbec prebendy a společenské postavení.

Alkoholismus, týrání dětí, obezita, kouření a vše ostatní je jistě problém. Ale nevěrohodné a často dokonce cílevědomě lživé statistiky, cílené propagační akce proti "měkkému" soupeři z Východu nepovedou k ničemu dobrému. Jen k tomu, že v záplavě polopravd, lží, propagandy a zaniknou hlasy těch, kteří by s problémy, které společnost potřebuje řešit, něco skutečně udělali.

Nevěřím tomu, že Češi jsou čtvrtí největší pijáci alkoholu v Evropě. Je to asi tak stejně pravdivá zpráva jako od oné "dámy" která tvrdila, že v českém pohraničí je 50 000 dětí živících se prostitucí,aniž by ji vadilo, že v jí označeném regionu tolik dětí ani nežije. Problém ovšem je, že coby stát s běžnou a hromadnou pedofilií jsme vnímáni dodnes.

Takže zatímco Lucembursko, coby "největšího alkoholika v Evropě", nikdo ani nezaznamená, naše jakoby čtvrté místo nám, díky našim vlastním krokům, přinese pověst národa ochlastů.

Kdyby to nebylo tak hrozný, bylo by to směšný.


Další články tohoto autora:
Václav Vlk

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku