Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 20.9.2004
Svátek má Oleg
  Výběr z vydání
 >FEJETON: Jak funguje socík
 >POLICIE: Policejnímu generálovi pro informaci!
 >HISTORIE: Samara 1918
 >FEJETON: Rabi Sidon a rabi Landsberg
 >PROPAGANDA: Na Fidela Ivan nemá
 >PENÍZE.CZ: Stavební spořitelny by bez pomoci státu prodělávaly
 >REAKCE: Gay iniciativa v ČR nemá s Gay party nic společného
 >CHTIPY: Trocha humoru
 >HOLANDSKO: Po Fortuynovi další pokus o zteč ztrnulého politického establishmentu
 >DOKUMENT: Dopis generálního ředitele Českého Telecomu zaměstnancům
 >MOBY DICK: Nová šetřící politika Českých Textáren
 >POLITIKA: Janda do senátu
 >ÚVAHA: Mám být zaskočen?
 >CHTIP: O mlsné opičce
 >POLITIKA: Šest zastavení na křížové cestě „dvouletého“ premiéra

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
20.9. REAKCE: Gay iniciativa v ČR nemá s Gay party nic společného
Mgr. Jiří Hromada

Neúplné informace o tzv. Mega gay party v Praze Mr. Circuit 2004 doplňujeme kategorickým stanoviskem Gay iniciativy v České republice. Mnozí občané ČR se ve svých reakcích adresovaných na GI v ČR domnívají, že na krachu této nabubřelé akce má svůj podíl i naše organizace.

Je to naprostý nesmysl.

GI v ČR byla již v březnu 2004 oslovena americkými pořadateli se žádostí o záštitu nad celou akcí a zároveň o organizační pomoc. Poté, co jsme analyzovali požadavky Američanů, kteří nárokovali sponzorskou a pořadatelskou spoluúčast, záruku propagace a čtyřiadvacetihodinového provozu gay klubů v Praze, prodej vstupenek a především morální záštitu, jsme se rozhodli před zahájením příprav rozhodně tuto nabídku ODMÍTNOUT s odůvodněním, že jde o neseriózní, komerční, soukromou záležitost.

Záměr samotný se nám líbil, ale z jednání s pořadateli z USA nám zřetelně bylo zřejmé, že chtějí veškerou tíhu odpovědnosti přenést na organizátory v České republice s tím, že zisk z prodeje vstupenek zahraničním návštěvníkům zůstane na jejich účtech.

Naše organizace se za patnáct let působení ve prospěch g/l minority v ČR nikdy nedopustila akce komerčního charakteru. Jsme nezisková, nevládní organizace, která veškeré příspěvky investovala do kvality realizovaných projektů. Především z tohoto důvodu, a poté z nabyté analýzy jsme usoudili, že gay party v Praze je zcela nezodpovedně a neprofesionálně připravovaná.

Proto jsme již před půl rokem jednoznačně odmítli spoluúčast na chystané party a potencionální české organizátory jsme včas varovali před možností krachu celého záměru. Česká soukromá agentura však našemu stanovisku neuvěřila (zřejmě s vidinou tučného zisku). Místo proklamovaných pěti tisíc účastníků ze zahraničí si ovšem vstupenky koupilo pouze dvěstě. (I na naši republikovou akci volby nejzajímavějšího gaye – Gay Man ČR – přišlo v posledních letech jejího konání na tisíc diváků.)

Naše organizace je v republice známá svojí zodpovědnou působností, a proto je pro nás nepřijatelné, aby si mnozí automaticky mysleli, že zkrachovalá gay party má s námi něco společného.

Neměla, nemá a nebude mít.


Další články tohoto autora:
Mgr. Jiří Hromada

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku